بیوگرافی برگزار کورل+عکس

برگزار کورل مدل و بازیگر معروف ترکیه ای است که برای نقش آفرینی در سریال های تلویزیونی موفق به خصوص “هزار و یک شب” و “کارادایی” و سپس “وطنم تویی” به شهرت زیادی رسیده است. با بیوگرافی برگزار کورل در مقاله زیر بیشتر آشنا خواهید شد.

بیوگرافی برگزار کورل

برگزار گوکچه کورل متولد ۲۷ آگوست سال ۱۹۸۲ در استانبول – ترکیه است. والدین او هولیا گارجان و تانجو کورل از بازیگران شناخته شده ترکیه هستند و بدون شک در سرنوشت دخترشان تاثیرگزار بودند و از همین رو به گزارش پرشین وی او از همان اولین سال های زندگی اش با ویژگی های حرفه بازیگری آشنایی داشت.

این بازیگر ترک یک خواهر بزرگتر از خود به نام زینب کورل دارد که پیرو دین اسلام است. برگزار بیشتر دوران کودکی اش را در منطقه اولوس در آنکارا گذرانده است. وی پس از اتمام تحصیلاتش در مدرسه و کالج ایلدیز، وارد دانشگاه میمار سینان شده و در رشته تئاتر، تحصیلاتش را ادامه داد. وی علاوه بر تحصیل، زمانی را به ورزش اختصاص می داد و به ویژه به بازی های تیمی علاقه دارد.

نمایی از حضور کورل در سریال کارادایی

در طول اولین سال های تحصیلاتش در دانشگاه، در چند فیلم و در نقش های کوتاه بازی می کرد و در کنار مهارت بازیگری خود را در تئاتر نیز می آزمود و حتی برای افزایش سطح حرفه ای بازیگری دروسی را با باستون، کارگردان معروف گذراند.

حرفه بازیگری برگزار کورل

سریال عاشقانه “زندگی شکشته” (Kırık Hayatlar) اولین پروژه حرفه ای بود که یکی از نقش های سریال را عهده دار شد. کار بعدی او فیلمی به نام “آشیانه گرگ ها: عراق” ( Kurtlar Vadisi Irak) محصول سال ۲۰۰۶ بود که در آن نقش شخصیتی به نام لیلا را ایفا می کرد.

نقش مذکور کار بسیار موفقی از آب در آمد و فروش گیشه فوق العاده ای داشت. ولی در عین حال نقش بسیار سختی محسوب می شد چرا که بازیگر این نقش باید یاد می گرفت به درستی برخی از عبارات عربی را بیان کند. ولی او به خوبی هر چه تمام توانست در اوایل شروع بازیگری خود از عهده این کار برآید و تحسین تماشاچی ها را برانگیزد.

برگزار کورل و همسرش خالد ارگنچ

حضور برجسته برگزار کورل در سریال هزار و یک شب و کارادایی

برگزار کورل سپس پیشنهاد بازی در یک سریال تلویزیونی به نام “شاخه زیتون” (Zeytin Dalı) را پذیرفت. در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۹ او مشغول بازی در سریال “هزار و یک شب” (Binbir Gece) شد، سریالی که نقش مهمی را در زندگی او ایفا می کرد. او در طول آماده شدن برای بازی در این سریال نیاز به تعلیم حرفه ای داشت و بنابراین از ایلوی الگان، مدرس سرشناس علوم تئاتر کمک گرفت.

او در این سریال در نقش شخصیت رازآلود و فوق العاده ای به نام شهرزاد را بازی می کرد که توجه منتقدان و تماشاچی ها را به خود جلب کرد و حتی برای این بازیگر جوان، جایزه ارزشمند پروانه طلایی را به دنبال داشت.

این بازیگر از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ در سریال “ترانه بی نهایت” (Bitmeyen Şarkı) نقش فرایه را بازی می کرد، سپس در سال ۲۰۱۱ به عنوان بازیگر مهمان ویژه در سریال “سده باشکوه” (Muhteşem Yüzyıl) معروف به حریم سلطان حضور پیدا کرد و در نقش سیگنورا مونیکا ترزا گریتی بازی کرد.

برگزار کورل و نامزد سابقش تان ساگتورک 

برگزار از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در یکی از موفق ترین سریال های خود به نام “کارادایی” مشغول به کار شد و در قالب شخصیت فریده شاداوغلو نقش آفرینی کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت و برای این سریال در مراسم های مختلف جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرد.

وی از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ نیز نقش اول سریال معروف “وطنم تویی” (Vatanım Sensin) را به عهده داشت و نقش عزیزه را در این سریال بازی کرد. سریال مذکور نیز یکی از سریال های موفق ترک محسوب می شود.

این بازیگر ترک هر از چند سال یک بار نیز در برخی از فیلم های سینمایی دیده می شود. وی در سال ۲۰۰۹ در فیلم “عشق می آید” (Aşk Geliyorum Demez) و در سال ۲۰۱۹ نیز در فیلم “یک عشق دو زندگی” (Bir Aşk İki Hayat) بازی کرد.

همسر و پسر برگزار کورل

جوایز و افتخارات برگزار کورل

کورل برای دو سریال بسیار معروفش یعنی “هزار و یک شب” و به ویژه “کارادایی” جوایز زیادی را به دست آورده است. اولین جایزه این بازیگر جایزه پروانه طلایی بود که برای بازی در نقش شهرزاد در سریال “هزار و یک شب” دریافت کرد، او در این مراسم کاندید جایزه بهترین بازیگر زن بود.

وی در سال ۲۰۰۸ به عنوان موفق ترین بازیگر زن جایزه زودیاک مکس را از آن خود کرد. روزنامه ” Ayakl? Gazete” نیز به عنوان “بهترین بازیگر درام” جایزه ای به وی اهدا کرد. در سال ۲۰۱۳، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای بازی در سریال کارادایی جوایز بیشماری را به خود اختصاص داد، از جمله وی جایزه شیر طلایی، التین ابجکتیو، پروانه طلایی، کوالیتی، بیلکنت و … را به عنوان بهترین بازیگر زن دریافت کرد.

بیوگرافی برگزار کورل و زندگی شخصی

کورل قبلا با بازیگر ترک تان ساگتورک رابطه داشت ولی در طول بازی در سریال هزار و یک شب با بازیگر ترک خالد (هالیت) ارگنچ که بسیاری او را برای بازی در سریال حریم سلطان می شناسند، آشنا شد.

عکس عروسی برگزار کورل و شوهرش ارگنچ 

آنها در این سریال همبازی هم بودند و بیشتر اوقات خود را با هم گذرانده و تبدیل به دوستان خوبی برای هم شدند. طولی نکشید که دوستی آنها به عشق تبدیل شد.

خالد ارگنچ پسر بازیگر ترک سعید ارگنچ، قبل از آشنایی با برگزار کورل ازدواج کرده و متاهل بود ولی در حالی که تنها یک سال از ازدواجش می گذشت، برای ازدواج با کورل در سال ۲۰۰۸ از همسرش گیزم سویسالدی جدا شد و در سال ۲۰۰۹ با کورل ازدواج کرد. حاصل ازدواج این زوج، پسری به نام علی اردن است که برگزار در ۲۷ سالگی او را به دنیا آورد. ارگنچ همچنین در حرفه خوانندگی نیز فعال است.

یکی از نکات قابل توجه در مورد برگزار کورل این است که او بسیار به ندرت با خبرنگاران صحبت کرده و دوست ندارد در مورد خود و یا زندگی شخصی اش صحبت کند. شیوه ارتباطی رازآلود وی همراه با جذابیت ظاهری او یکی از تاثیرات خاص این زن معروف است و بنابراین شاید بتوان حدس زد چرا بازیگر معروف ارگنچ را مجذوب خود کرده است!

برگزار کورل در کنار همسر و پسرش – بیوگرافی برگزار کورل