زندگینامه استفن کری بسکتبالیت آمریکایی+تصاویر

واردل استفن کری دوم زاده ی ۱۴ مارس ۱۹۸۸ در محل اکران، اوهایو می باشد . این بسکتبالیست برجسته دوران تحصیلی خود را در دبیرستان شارلوت، کارولینای شمالی به پایان رسانده و پس از آن تبدیل به یک ستاره در حوزه ی ورزشی شده است ، که حتی افراد معروف زیادی تعریفاتی در مورد آن شرح داده اند. جهت شناخت بیشتر این بازیکن مطالب را دنبال نمائید.

چکیده ای از بیوگرافی استفن کری

نام : استفن کری

متولد : ۱۴ مارس ۱۹۸۸ در محل اکران، اوهایو

حرفه : بستکتبالیست

پست : پوینت گارد

قد: ۱٫۹۱ متر

پیشه بازیکنی: ۲۰۰۹- تاکنون

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

معرفی کامل واردل استفن کری دوم

واردل استفن کری دوم به انگلیسی (Wardell Stephen Curry II) بومی کشور آمریکا می باشد. این بازیکن از برترین شوت زن های پرتاب سه امتیازی موفق در NBA است. استفن کری پسر بسکتبالیست سابق NBA دیل کری است .مادر او سونیا، ستاره سابق والیبال Division I می باشد او یک خواهر و یک برادر دارد. برادر کوچکترش، ست کری، نیز بسکتبالیست است و خواهر استفن ، سیدل یک در رشته والیبال فعالیت می کند.

 

استفن کری و فعالیت های ورزشی او

استفن کری یکی از برجسته و شناخته شده ترین شوت زن های پرتاب سه امتیازی در ان بی ای می باشد. این بسکتبالیست در سال ۲۰۰۹ توسط تیم گلدن استیت انتخاب شد و از همان سال فعالیت خود را در تیم گلدن استیت واریرز آغاز کرد. استفن در این تیم به گدنه ای درخشیده است که به یکی از بازیکن های برتر حرفه بسکتبال تبدیل شده است . می توان بیان کرد که او مهارت بسیار بالایی در شوت زنی دارد و این علت در موفقیت او بسیار حائز اهمیت بوده است. لقب کری را با نام تاپ ۱۰ ان بی ای انتخاب کرده اند و طرفداران از او با این عنوان یاد می کنند.

 

عکس جدید استفن کری

 

استفن کری در بازه ی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۲ توانست با رکورد ۲۷۲ در سه امتیازی موفق ، کامیاب به رکورد آوری شود. همچنین این رکورد برای او در بازه ی سال های  ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۴ به رتبه ۲۸۶ ، سه امتیازی موفق رسید.

 

رخداد های استفن کری از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸

استفن کری در سال ۲۰۱۵ به عنوان برجسته ترین بازیکن فصل انتخاب شد . همچنین او در سال ۲۰۱۵ توانست به همراه گلدن استیت واریرز قهرمان ان بی ای شود . اما در فینال پلی آف ان بی ای سال ۲۰۱۶ ، لبران جیمز ، کلیولند کاوالیرز تلافی فینال فصل ۲۰۱۵ را از  تیم گلدن استیت گرفتند و آن ها را شکست دادند. در فصل آینده اش ، استفن کری و هم تیمی هایش با شکست دادن کلیولند کاوالیرز در سری فینال ، پیروز به دریافت جام قهرمانی مسابقه شدند. استفن کری در بازی با پلیکانز در بازه ی سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ ، ۱۳ پرتاب از هفده پرتاب سه امتیازی خود را در سبد جای داد و رکورد بیشترین پرتاب سه امتیازی موفق را تنها در یک مسابقه ان بی ای از آن خودش کرد. در سال ۲۰۱۸ او پیوسته با کوین دورنت برای دفعه دوم متوالی باز هم قهرمان شدند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

استفن کری و پرتاب های اختصاصی اش

استفن کری در پرتاب های از راه دور و حتی چند متر عقب تر از خط سه امتیازی بسیار چیره دست است. همچنین او در دریبل زدن و بازی سازی و پیش روی و شکستن دفاع حریفان هم مهارت بالایی دارد.با این خصوصیات دفاع کردن در مقابل او کار هر کسی نمی باشد چون او یک بازیکن غیر قابل مهار در خط حمله می باشد.

استفن کری در دو فصل پشت سر هم و بازه ی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ با عنوان ارزشمند ترین بازیکن سال در  NBA شناخته شد.

او و یارانش در فصل ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ رکورد ۷۳ موفقیت را برای تیم گلدن استیت به ارمغان آوردند.

 

استفن کری درحال بازی بسکتبال

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

ازدواج استفن کری

استفن کری در تاریخ ۳۰ ژوئیه سال ۲۰۱۱  با آیشا الکساندر ، عشق دوران دبیرستان خود ازدواج کرد. همسر این بازیکن متولد ۲۳ مارس سال ۱۹۸۹ است و زادا ی  تورنتو کانادا می باشد . او یک کارآفرین است و در سینما هم سابقه بازیگری داشته است .

 

استفن کری همراه با همسر و فرزندانش

 

فرزندان استفن کری

استفن کری و همسرش دو فرزند دختر و یک پسر دارند. در ۱۹ ژوئیه سال ۲۰۱۲،  دختر بزرگ این دو به نام ریلی به دنیا آمد . دختر کوچک آن ها هم در تاریخ ۱۰ ژوئیه سال ۲۰۱۵ متولد شد که اوهم رایان نام دارد. پسر آن ها هم در ۴ ژوئیه سال ۲۰۱۸، به نام کانن وات جک چشم به جهان گشود.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

رکورد و افتخار های استفن کری

او توانسته است دو بار بازیکن برتر سال در MVP ،چهار بار نامزد MVP ، شود.

او مقام قهرمانی در مسابقات سه امتیازی آل استار را هم به دست آورده است.

اسفتن ۶ بار در آل استار ، ۶ بار در تیم اول سال و ۶ بار در تیم کنفرانس غرب حضور پیدا کرده است.

وی به تعداد ۳ بار مرد سال بسکتبال آمریکا شده است.

کری توانسته است در باشگاه ۹۰- ۴۰- ۵۰ حضور پیدا کند.

او مقام برتری در اقدام به پرتاب آزاد دارد‌.

یک اقدام کننده برجسته در حوزه سه امتیازی می باشد.

رکورد ۹–۷۳ را به همراه گلدن استیت در سال ۲۰۱۶ کسب کرده است.

استفن کری ۲ بار امتیاز آور ترین بازیکن سال شده است.

 

دیگر دستاورد های او عبارتند از :

– ۳ بار قهرمانی در NBA به همراه تیم گلدن استیت وارییرز

– ۴ بار قهرمانی پی در پی در کنفرانس غرب

– ۶ بار  بازیکن برتر سال در تیم گلدن استیت

–  ۴ بار نامزد بهترین ورزشکار دنیا

– ۳ بار ورزشکار سال ایالات متحده آمریکا

– ۲ بار ورزشکار سال از نگاه

و در فصل های متوالی ۲۰۱۴،۲۰۱۵،۲۰۱۶،۲۰۱۷،۲۰۱۸،۲۰۱۹ رکورد بیشترین تعداد پرتاب سه امتیازی موفق در یک فصل با بهترین درصد را دارد.

 

استفن کری از زبان افراد معروف

مایکل جردن بازیکن شناخته ی رشته بسکتبال درباره استفن کری بیان کرده است که : بدون شک استفن کری بازیکنی به مراتب ماهر تر از من در زمینه پرتاب سه امتیازی است. او بهترین شوت‌ زن تمام دوران است.

 

لبران جیمز در مورد استفن کری ، بعد از بستن قرارداد ۲۰۱ میلیون دلاری با گلدن استیت شرح داده است: به نظرم می‌بایست ۴۰۰ میلیون دلار قرار دادش می ‌بود، ارزش او بیشتر از ۲۰۱ میلیون دلار است.

 

کوین دورانت در باره ی استفن کری گفته است: لذت بخش ‌ترین دوران ورزشی من همین سال‌ها هستند ، بازی در کنار بهترین شوت ‌زن تمام دوران ‌ها.

 

شکیل اونیل ستاره بزرگ لیکرز استفن کری را این گونه معرفی کرده است : او در شوت زدن نه در اکنون و نه در گذشته، رقیب ندارد. من عاشق سه امتیازی ‌های راه دور دیوانه کننده او هستم.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

گالری عکس های استفن کری

 

عکس استفن کری درحال مصاحبه

 

عکس استفن کری همراه با Damion Lee

 

عکس استفن کری بازیکن بسکتبال

 

استفن کری در زمین بسکتبال همراه با kemba walker

 

عکس جدید از استفن کری به همراه دخترش

 

بیوگرافی و عکس های استفن کری

 

استفن کری همراه با Klay Thompson

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف