پرفروش‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت+عکس

سال های اخیر یکی از بهترین دهه ها برای فیلم های ترسناک و ژانر وحشت بود و تعدادشان هم خیلی زیاد و متنوع بود. در واقع تولید این محصولات باعث می شود که بینندگان ترغیب شوند تا روی حس هیجانِ خود پا نگذارند و به تماشای این فیلم ها بپردازند. در این قسمت از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف قصد داریم که بهترین و پرفروش ترین فیلم های ترسناک در جهان را به شما معرفی کنیم.

فیلم ترسناک

شکافته (Split) تولید سال 2017؛ 278 میلیون دلار فروش

فیلم سینمایی شکافته به کارگردانی ام نایت شیامالان در سراسر جهان 278 میلیون دلار فروخت و یکی از بهترین فیلم های سال های اخیر است. مردی که نقش اصلی این فیلم را ایفا می کند، دچار اختلال شخصیتی است که دو خانم را به دلایل شخصی و ذهنی گروگان می گیرد.

شخصیت اصلی فیلم به خوبی توانسته جای 23 نفر بازی کند که همگی شخصیت های متفاوت خودش هستند. در واقع این فیلم شبیه یک معمای پازل می باشد که مخاطب به تدریج تکه های آن را کنار هم قرار می دهد و داستان را کشف می‌ کند.

یک مکان ساکت 2 (A Quiet Place 2) تولید سال 2021؛ 296 میلیون دلار فروش

فیلم یک مکان ساکت 2، محصول سال 2021 است که در سراسر جهان 296 میلیون دلار فروخت، یکی از فیلم های دهه اخیر می باشد که در ژانر وحشت ساخته شده و در مورد حمله هیولاهایی است که ناشناخته هستند و زمین را به تسخیر خودشان در می آورند.

شاید خیلی ها یک مکان ساکت 1 را ترجیح بدهند؛ اما این فیلم هم شما را به هیجان زیادی در خواهد آورد‌. این فیلم توانسته صحنه هایی که جان انسان ها را تهدید می کند را به خوبی به تصویر بکشد و واقعاً شما را بترساند.

آنابل –افرینش (Annabelle:Creation) تولید سال 2017؛ 305 میلیون دلار فروش

آنابل محصول سال 2017 با فروش 305 میلیون دلاری جزو ده فیلم برتر ترسناک در دهه اخیر دسته بندی می شود. این فیلم در مورد یک عروسک تسخیر شده صحبت می کند که قرار است به کشف شخصیت داخل آن بپردازند. صحنه های ترسناک بسیار زیادی دارد و با فیلم های ترسناک کلیشه ای کاملا متفاوت است.

احضار 2 (The Conjuring 2) تولید سال 2016؛ 310 میلیون دلار فروش

فیلم احضار 2 محصول سال 2016 در کل جهان حدود 310 میلیون دلار فروخت. این فیلم داستان یک خانواده است که در سال 1970 زندگی می‌ کنند. ظاهراً خانه ای که به تازگی به آنجا رفته اند، به تسخیر ارواح در آمده است و از یک نفر کمک می گیرند تا بتواند با مهارت هایی که دارد، این روح های تسخیر شده را از بین ببرد.

فیلم احضار به خاطر شخصیت پردازی نقش های اصلی و موضوع پیچیده ای که دارد، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و قطعاً شما را سرشار از هیجان خواهد کرد.

رزیدنت اویل فصل آخر (Resident Evil) تولید سال 2016؛ 314 میلیون دلار فروش

رزیدنت اویل در فصل آخر که در سال 2016 ساخته شد، توانست 314 دلار در کل دنیا فروش داشته باشد و طرفداران فصل های قبلی این فیلم با شوق و علاقه زیاد فصل آخر را هم دنبال کردند. این فیلم فروش بسیار بالایی داشت و در ژانر وحشت به شدت موفق عمل کرد.

احضار 1 (The Conjuring) سال تولید2013؛ 317 میلیون دلار فروش

فیلم سینمایی احضار 1 محصول سال 2013، 317 میلیون دلار فروخت. این فیلم در مورد خانه‌ای است که یک خانواده به تازگی به آنجا نقل مکان کرده اند و با اتفاقات عجیب و غریب مواجه می شوند و قصد دارند که ارواح داخل آن خانه را پیدا کنند. فیلم احضار یکی از ترسناک‌ترین فیلم هایی می باشد که در دهه اخیر ساخته شده است.

یک مکان ساکت (A Quiet Place) سال تولید 2018؛ 334 میلیون دلار فروش

یک مکان ساکت محصول سال 2018 در سراسر جهان توانست 334 میلیون دلار بفروشد. احتمالا زمانی که این فیلم را تماشا می کنید، حتی کوچکترین صدا هم شما را بترساند. در واقع این فیلم به شدت شما را تحت تاثیر قرار داده و مجذوب خودش می کند.

اکثر سکانس های فیلم بدون دیالوگ هستند و کاراکتر ها و شخصیت های اصلی با زبانِ علامت و نشانه صحبت می کنند و در نتیجه حتی صدای کشیده شدن ناخن روی هر سطحی هم می‌ تواند تنش و ترس را در شما بیدار کند.

راهبه (The Nun) سال تولید 2018؛ 363 میلیون دلار فروش

راهبه فیلم سینمایی محصول سال 2018 که 363 میلیون دلار فروخت؛ یکی دیگر از فیلم های ترسناکی است که شبیه به دنیای احضار می باشد. در مورد یک شیطان روایت می کند که در یک قلعه در رومانی زندگی می کند. این داستان مربوط به سال 1950 است. طراحی صحنه در این فیلم به شدت عالی می باشد و خیلی خوب می‌ تواند شما را ترسانده و به هیجان در بیاورد.

ایت فصل 2 (it 2) سال تولید 2019؛ 469 میلیون دلار فروش

فیلم ایت که فصل دوم آن در سال 2019 ساخته شد، 469 میلیون دلار فروخت و یکی از پرفروش ترین فیلم های دنیا در ژانر وحشت شد. این فیلم در مورد جوانانی روایت می کند که شخصیت اصلی فیلم هستند و دوران کودکی خود را سپری کرده اند و قصد دارند که دوباره با دلقک ترسناکی که در دوران کودکی او را می شناختند و شبیه به جوکر است، مواجه شوند.

ایت فصل 1 (it 1) سال تولید 2017؛ 701 میلیون دلار فروش

فصل یک فیلم سینمایی ایت در سال 2017 ساخته شد که 701 میلیون دلار در کل دنیا فروش داشت و پرفروش ترین فیلم ترسناک دنیا است. شخصیت های اصلی هفت کودک هستند که درگیر مخمصه می‌ شوند و با یک دلقک ترسناک روبرو هستند. این فیلم هم شبیه احضار، صحنه های ترسناکی شبیه واقعیت دارد. هر کدام از این کودکان داستان تراژدی خودشان را دارند و در معرض آسیب قرار می گیرند.