پرطرفدارترین مجری‌های تلویزیونی

مجری های تلویزیون یکی از اقشار شناخته شده ای هستند که سالهاست در تلویزیون فعالیت میکنند و طرفداران خاص خودشان را هم دارند.

مجری های تلویزیون

از میان مجری های تلویزیونی برخی محبوب تر و مشهورترند و طرفداران خاص بیشتری دارند که البته این موضوع را نمیتوان به صورت قطعی عنوان کرد اما انتخاب شدن به عنوان بهترین و محبوب ترین چهره تلویزیونی یکی از معیارهایی است که برای این انتخاب مدنظر قرار میگیرد.

در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ویکی‌لایف به سراغ مجری های پرطرفدار تلویزیونی رفته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

احسان علیخانی

احسان علیخانی را همه مخاطبان تلویزیون با اجرای برنامه ماه عسل به خوبی می شناسند. این مجری جوان کشورمان حضور در دنیای تلویزیون را از حدود سال 1380 آغاز کرد و از سال 86 تا 97 اجرای برنامه ماه عسل را برعهده داشت.

این مجری تلویزیون بعد از 10 سال اجرای برنامه ماه عسل به سراغ یک برنامه استعدادیابی رفت و با برنامه عصر جدید تصویر جدیدی از خود را در قاب تلویزیون به نمایش گذاشت.

احسان علیخانی تابحال چندین بار به عنوان چهره محبوب تلویزیونی انتخاب شده است که از جمله آنها میتوان به انتخاب شدن در بیستمین جشن حافظ، پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم، هفدهمین دوره جشن حافظ، سومین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم, انتخاب به عنوان بهترین مجری برنامه تحویل سال بهار نارنج و محبوب ترین مجری در اجرای برنامه عصر جدید اشاره کرد.

عادل فردوسی پور

عادل فردوسی پور یکی دیگر از مجری های پرطرفدار تلویزیون است که سالهای سال اجرای برنامه ورزشی نود را در شبکه سه سیما برعهده داشت.

این مجری تلویزیون سال 1373 بعد از چندین مرتبه آزمون دادن موفق شد به صدا و سیما راه پیدا کند و بعد از چند سال گزارشگری فوتبال از سال 1378 اجرای برنامه نود را برعهده گرفت و تا سال 97 با این برنامه روی آنتن بود.

برنامه نود با اجرای عادل فردوسی پور یکی از محبوب ترین برنامه های ورزشی تلویزیون بود و جوایز مختلفی را برای عادل فردوسی پور در طول سالهای اجرا به ارمغان آورد.

عادل فردوسی پور بارها و بارها به عنوان بهترین مجری ورزشی تلویزیون انتخاب شده است و جوایز مختلفی را دریافت کرده که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

جایزه بهترین مجری ورزشی سال 1392 در سومین جشنواره تلویزیونی جام جم، بهترین مجری مرد سال 1394 در برنامه سه ستاره، برنده تندیس دومین برنامه برتر سال 94 از نگاه مردم در برنامه سه ستاره، بهترین مجری ورزشی سال 95 در دهمین جشنواره بین ا لمللی فیلم های ورزشی، بهترین چهره تلویزیونی سال 97 در نوزدهمین دوره جشن حافظ، برنده تندیس بهترین برنامه سال 1397 از نگاه مردم و کارشناسان برای برنامه “90” در جشنواره جام جم و… از جمله افتخاراتی هستند که عادل فردوسی پور در طول این سالها کسب کرد.

مهران مدیری

مهران مدیری مجری، کارگردان، بازیگر و خواننده کشورمان یکی دیگر از محبوب ترین چهره های تلویزیونی در میان مردم است.

این هنرمند کشورمان که اغلب مردم او را به عنوان بازیگر و کارگردان می شناسند بعد از سال ها فعالیت در بخش های مختلف دنیای هنر، از سال 95 به عنوان مجری با برنامه دورهمی به تلویزیون آمد.

برنامه دورهمی، برنامه ای گفتگو محور در شبکه نسیم است که با حضور میهمانانی از اقشار مختلف هنری و ورزشی تابحال چهار فصل موفق را پشت سر گذاشته است و اجرای مهران مدیری در این برنامه مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است.

مهرن مدیری برای اجرای برنامه دورهمی تابحال جوایز مختلفی دریافت کرده است که عبارتند از:تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی برای برنامه دورهمی در سال 1395، تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی برای برنامه دورهمی در سال1396، تندیس بهترین مجری تلویزیون در جشنواره سین سیما برای برنامه دورهمی در سال 1397، تندیس حافظ بهترین چهره تلویزیونی برای برنامه دورهمی در سال 1397.

رامبد جوان

رامبد جوان مجری برنامه خندوانه یکی دیگر از مجری های تلویزیون است که بعد از چندین سال بازیگری و کارگردانی از سال 93 اجرای برنامه خندوانه را برعهده گرفت.

برنامه خندوانه با ایجاد فضایی شاد و حضور هنرمندان و ورزشکاران و اقشار معروف جامعه یکی از برنامه های پربیننده شبکه نسیم بود که در شش فصل ساخته و پخش شد.

رامبد جوان برای اجرای برنامه خندوانه چند بار به عنوان بهترین مجری تلویزیون انتخاب شد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. رامبد جوان در پانزدهمین دوره جشن حافظ جایز بهترین مجری تلویزیونی برای اجرای خندوانه را دریافت کرد و دو بار دیگر در شانزدهمین دوره جشن حافظ و سومین دوره جوایز تلویزیونی سه ستاره به عنوان بهترین مجری نامزد دریافت جایزه شد.

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور یکی دیگر از مجریان سرشناس تلویزیون است که طرفداران خاص خودش را دارد و سابقه اجراهای متعدد برنامه های مختلف تلویزیونی را در کارنامه هنری اش دارد.

این مجری کشورمان تابحال اجرای برنامه هایی چون حالا خورشید، اتفاق نود و نه، اتفاق، شب آرام، هفت، دید در شب، زنده رود، مثلث شیشه ای، عبور شیشه ای، شب شیشه ای و… را برعهده داشته است.

رضا رشیدپور در جشنواره تلویزیونی جام جم در سال 97 در کنار احسان علیخانی، رامبد جوان و محمد دلاوری به عنوان مجری برتر انتخاب شد.

علی ضیا

علی ضیا مجری جوان تلویزیون یکی دیگر از مجری های پرطرفدار تلویزیون است که چند سال است اجرای برنامه فرمول یک و اجرای برنامه های ویژه شب عید را در شبکه یک برعهده دارد.

این مجری کشورمان که تجربه اجرای برنامه هایی چون گزینه جوان، ماه عسل، ویتامین سه، بعضیا، امشب و … را برعهده داشته است اما اغلب مخاطبان تلویزیون او را به عنوان مجری برنامه فرمول یک می شناسند.

علی ضیا در نظرسنجی برنامه سه ستاره به عنوان یکی از مجری های برتر تلویزیون انتخاب شد.

اسامی اعلام شده تنها مجریان پرطرفدار تلویزیون نیستند و قطعا مجریان محبوب و پرطرفدار دیگری هم در تلویزیون کشورمان مشغول فعالیت هستند اما در این مطلب تنها به چند مورد از این چهره های تلویزیونی اشاره کردیم.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف