هنرپیشگانی که گیاه‌خوار هستند

گیاه خواری یکی از رژیم هایی است که امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده و افرد زیادی با تغییر رژیم خود به دنبال  فواید گیاه خواری و سلامت بیشتر بدن خود هستند. برخی از بازیگران نیز با پروی از رژیم گیاه خواری مصرف گوشت را کنار گذاشته و از لیست غذایی خود حذف کرده اند.

بازیگران گیاه خوار

برخی از بازیگران گیاه خوار بارها در صفحات شخصی خود از فواید گیاه خواری برای سلامت انسان و کره زمین صحبت کرده اند. در این بخش از ویکی‌لایف با ما همراه باشید تا برخی از بازیگران که در سالهای اخیر گیاه خوار شده اند را معرفی کنیم.

شهره سلطانی

شهره سلطانی یکی از بازیگران ایرانی است که مدافع سرسخت گیاهه خواری است. او مخالف گوشتخواری بوده و تنها در مواقعی گوشت مصرف می کند که پزشک برای تامین پروتئین بدنش به عنوان دارو روی آن تاکید کند.

فرهاد آئیش و همسرش

فرهاد آپیش و مائده طهماسبی سابقه نسبتا طولانی در گیاه خواری دارند. این زوج بازیگر بیشتر به غذاهای شزقی مانند غذاهای چینی، تایلندی و ژاپنی که سرشار از سبزیجات مفید است علاقه دارند و غذاهای ارگانیک جایگاه ویژه ای در لیست غذایی آنها دارد.

 هدیه تهرانی

هدیه تهرانی بازیگر سرشناس سینما یکی دیگر از بازیگران گیاه خوار است که به دیگران نیز ساده خواری و استفاده حداقل از گوشت را توصیه می کند.

پری ناز ایزدیار

پری ناز ایزیار یکی دیگر از بازیگرانی است که از چند سال قبل گیاه خواری را شروع کرده و گوشت مصرف نمی کند. او دلیل علاقه خود به گیاه خواری را توجه به سلامتی و دوست داشتن حیوانات بیان می کند.

میترا حجار

میترا حجار یکی از فعالان حفظ محیط زیست و گیاه خوار است اما لبنیات را مصرف می کند. او یکی از دلایل از بین رفتن کره زمین را مصرف گوشت می داند زیرا برای تولید هر کیلوگرم گوشت گوساله، 15 هزار لیتر آب مصرف می شود.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف