هنرپیشگانی که در تاریخ 5 فروردین ماه متولد شدند

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید با یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز متولد شده اید. اگر میخواهید بدانید که سالروز تولدتان با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است مطلب روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی را در ویکی‌لایف از دست ندهید.

چهره های مشهور ایرانی

ریما رامین فر

ریما رامین فر بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 5 فروردین 1349 در تهران متولد شد.

وی کار در تئاتر را در سال 1376 با نمایش «شب بخیر مادر» آغاز نمود و در سال 1379 با بازی در فیلم سینمایی «نان و عشق و موتور 1000» پا به عرصه سینما نهاد.

ریما رامین فر

ریما رامین فر با نقش هما در سریال پایتخت به شهرت بسیاری دست یافت. این بانوی هنرمند همسر امیر جعفری بازیگر سینما و تلویزیون می باشد و یک پسر به نام آیین دارد.

همایون ارشادی

همایون ارشادی بازیگر کشورمان در 5 فروردین 1326 در اصفهان متولد شد.

این هنرمند کشورمان در سال 1375 توسط تهمینه میلانی به عباس کیارستمی معرفی و سپس برای بازی در فیلم طعم گیلاس انتخاب شد تا به عنوان نقش اول فیلم بازی کند.

طعم گیلاس جایزه نخل طلا جشنواره فیلم کن را در سال 1997 بدست آورد و بازی وی نیز مورد توجه قرار گرفت.

همایون ارشادی

همایون ارشادی در سال 1376 در فیلم درخت گلابی جلوی دوربین داریوش مهرجویی رفت و بار دیگر بازی او مورد توجه قرار گرفت. او در فیلم ملکه در سال 1390 به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر در نقش متفاوتی بدون دیالوگ ظاهر شد.

کریم آتشی

کریم آتشی فیلمنامه‌نویس و کارگردان کشورمان در 5 فروردین 1343 در شهر ری متولد شد.

وی فعالیت هنری را با کارگردانی فیلم های کوتاه و فعالیت سینمایی را در سال 1369 آغاز کرد و نخستین تجربه سینمایی او فیلم «پنجاه روز التهاب» است.

فیلم های نطفه شوم، متهم ، سلام به انتظار، انتهای قدرت و پنجاه روز التهاباز جمله آثار کریم آتشی در مقام کارگردانی است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف