هنرپیشگانی که در تاریخ 3 آبان متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به سومین روز از آبان ماه رسیدیم. سوم آبان همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی سلبریتی‌های معروف ایرانی متولد امروز اشاره میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد امروز آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های ویکی‌لایف را از دست ندهید.

بهروز افخمی

بهروز افخمی کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشورمان 3 آبان 1335 در تهران متولد شد.

بهروز افخمی فعالیت در سینما را با ساخت فیلم های کوتاه آغاز کرد و سریال کوچک جنگلی، عملیات 125، فرزند صبح، سن پترزبورگ، شوکران، عروس و …. را در کارنامه هنری اش دارد.

مهدی مقدم

مهدی مقدم خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و بازیگر کشورمان 3 آبان 1360 در تهران متولد شد.

مهدی مقدم فعالیت در دنیای موسیقی را از سال 77 آغاز کرد و هفت آلبوم را روانه دنیای موسیقی کرد. این هنرمند علاوه بر موسیقی در دنیای بازیگری نیز فعال بوده و در چند فیلم سینمایی جلوی دوربین رفته است.

مهدی قربانی

مهدی قربانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 3 آبان 1381 در تهران متولد شد.

مهدی قربانی با بازی در فیلم ابد و یک روز به دنیای سینما راه یافت. این هنرمند جوان بعد از آن در فیلم بیست و یک روز بعد در نقشی متفاوت و مورد توجه جلوی دوربین رفت و سپس برای بازی در فیلم تنگه ابوقریب و سریال خاتون انتخاب شد.

محمود استاد محمد

محمود استاد محمد نمایشنامه نویس، کارگردان و بازیگر تئاتر کشورمان 3 آبان 1329 در تهران متولد شد.

محمود استاد محمد بازیگری را از دوران کودکی آغاز کرد و بازی در سریال در چشم باد آخرین کار تلویزیونی او بود. آهو خردمند بازیگر کشورمان همسر محمود استاد محمد بود.

فریدون مشیری

فریدون مشیری شاعر معاصر کشورمان در سال 1305 متولد شد و 3 آبان 1379 در تهران درگذشت.

فریدون مشیری سرودن شعر را از نوجوانی آغاز کرد و اولین مجموعه شعرش با نام تشنه توفان در 28 سالگی با مقدمه محمدحسین شهریار و علی دشتی در 1334 به چاپ رسید.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف