هنرپیشگانی که در تاریخ 22 اردیبهشت متولد یا درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیست و دومین روز از اردیبهشت ماه رسیدیم. امروز 22 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد 22 اردیبهشت اکتفا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی

محمدرضا تقوی فرد

محمدرضا تقوی فرد شاعر، نویسنده و مجری کشورمان 22 اردیبهشت 1347 در تهران متولد شد.

این هنرمند با اجرای برنامه کلید در شبکه یک سیما به شهرت رسید و آثار زیادی از او در دنیای ادب فارسی ماندگار شده است که از جمله آنها میتوان به شکوه شب، رقص قلم، دختر خورشید اشاره کرد.

متین ستوده

متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 اردیبهشت 1364 در تهران متولد شد.

او بازیگری را در کلاس های بازیگری امین تارخ آموخت و برای اولین بار در سریال این خانه دور است در سالهای 1370 تا 1374 نقش آفرینی کرد اما فعالیت حرفه ای خود را به طور جدی از سال 1388 با سریال عملیات 125 آغاز نمود. سریال فوق لیسانسه ها آخرین کار تلویزیونی و سه کام حیس جدیدترین کار سینمایی او محسوب میشود.

رسول صدرعاملی

رسول صدرعاملی کارگردان و نویسنده کشورمان 22 آذر 133 در اصفهان متولد شد.

این هنرمند فعالیت حرفه ای را با تهیه کنندگی فیلم خونبارش در سال 59 آغاز کرد و فیلم گلهای داوودی، پاییزان، دختری با کفش های کتانی، من ترانه 15 سال دارم،دیشب باباتو دیدم آیدا، زندگی با چشمان بسته و…. از جمله آثار سینمایی او است.

محمدحسین مهدویان

مححمدحسین مهدویان کارگردان و فیلمنامه‌نویس کشورمان، 22 اردیبهشت 1360 در بابل متولد شد.

او فعالیت حرفه ای خود را با سریال آخرین روزهای زمستان در سال 1388 آغاز کرد و سریال زخم کاری در نمایش خانگی و فیلم های ایستاده در غبار، ماجرای نیمروز، لاتاری ، مرد بازنده و درخت گردو از جمله آثار او هستند.