هنرپیشگانی که با شخصیت فیلمشان مشهور شدند

در دهه های اخیر فیلم و سریالهای بسیاری ساخته شده اند که شخصیت برخی از بازیگران آنها با همان نام کاراکترشان شناخته می شوند. این هنرمندان معروف با وجود بازی در فیلم و سریالهای متعدد و نامهای مختلف در ذهن مخاطبان با نام فیلمهای معروفشان نامیده می شوند.

چهره های مشهور

در این میان بازیگران سریال پایتخت رکورددار هستند و نام بیشتر بازیگران این سریال با نام شخصیت هایشان در این مجموعه در خاطره ها باقی مانده است.

در ادامه این مطلب از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف با مما همراه باشید تا برخی از این بازیگران و فیلمهایشان را مغعرفی کنیم.

محسن تنابنده

محسن تنابنده با وجود فیلم های بسیار، با نقش نقی معمولی در مجموعه سریال پایتخت شناخته می شود. او با این نقش محبوبیت بسیاری در میان مخاطبان پیدا کرد.

احمد مهران فر

احمد مهران فر یا همان ارسطو در سریال پایتخت را بیشتر مخاطبان تلویزیون با همین نام می شناسند. او در این سریال نقش پسرخاله نقی با بازی محسن تنابنده را ایفا می کند.

ریما رامین فر

ریما رامین فر بازیگر سینما و تلویزیون است و با بازی در سریال پایتخت در نقش هما سعادت شهرت بیشتری کسب کرد.

بهرام افشاری

بهرام افشاری بازیگر نقش بهتاش فریبا با وجود بازی در فیلم و سریال های مختلف با همین نام شناخته شده و مشهور شد.

شیلا خداداد

با گذشت 16 سال از ساخت سریال مسافری از هند بسیاری از مخاطبان هنوز هم شیلا خداداد را با نام سیتا به یاد می آورند. این سریال باعث شهرت بسیاری از بازیگران خود شد.

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی چهره معصومی که در سریال مریم مقدس بازی کرد و با همین فیلم به شهرت رسید. تا مدتها با نام مریم مقدس شناخته می شد.

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی بازیگر سرشناسی که در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بازی کرد. او با وجود سریالی همچون پس از باران در سریال یوسف پیامبر بیشتر خاطره ها ماندگار شد.

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی بازیگر نقش یوسف پیامبر که با این سریال مشهور شده و در ذهن مخاطبان با نام یوسف پیامبر ماندگار شد.

رویا نونهالی

رویا نونهالی بازیگر نقش ناتاشا در سریال خواب و بیدار را بیشتر مخاطبان با همین نام به خاطر می آورند. رویا نونهالی با این سریال شهرت زیادی کسب کرد.

مهران مدیری

مهران مدیری بازیگر و کارگردان مطرح کشورمان تاکنون نقشهای بسیاری را ایفا کرده است اما نقش شیرفرهاد در شبهای برره بیشتر از سایر کارهای او در خاطره مخاطبان باقی مانده است.

مهدی فخیم زاده

مهدی فخیم زاده بازیگر و کارگردان فیلم و سریال بازی ماندگاری در فیلم مسافران مهتاب با نقش نمکی ایفا کرد که در آن فیلم دچار معلولیت ذهنی بود.

حمید لولایی

حمید لولایی بازیگر طنز فیلم و سریالهای تلویزیونی رو اغلب با نقش خشایار در سریال زیر آسمان شهر می شناسند.این بازیگر با تیپ و نقش متفاوت در این سریال به شهرت زیادی دست یافت.

رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم بازیگر نقش بامشاد در سریال نقطه چین بود که تا مدتها دیالوگهای او میان مردم رایج شد.

محمدرضا هدایتی

محمدرضا هدایتی بازیگر نقش طغرل در سریالهای مهران مدیری است که اغلب با نام این نقش شناخته می شود.

مرجان محتشم

مرجان محتشم بازیگر سریال خاطره انگیز پس از باران که در نقش شهربانو حضور داشت. حضور او در این نقش و سریال شهرت زیادی را به همراه داشت.

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه بازیگر پیشکسوت فیلم وسریال های طنز است اما حضور او در نقش بابا پنجعلی در سریال پایتخت، باعث شدهاست که مخاطبان با این نقش او را به خاطر بسپارند.

فریبزر عرب نیا مختار

مختار نامی است که روی فریبرز عرب نیا به دلیل حضور او در سریالی با همین عنوان باقی مانده است. این سریال تاریخی قیام مختار علیه دشمنان واقعه کربلا را نشان می داد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف