هنرمند متولد 12 آبان ماه

امروز 12 آبان همزمان با سالروز تولد فلورا سام بازیگر، نویسنده و کارگردان کشورمان است و به همین بهانه مروری کوتاه بر کارنامه بازیگری و کارگردانی این بانوی هنرمند خواهیم داشت.

فلورا سام

فلورا سام 12 آبان ماه سال 1344 در شیراز متولد شد و سال 63 با مجید اوجی تهیه کننده سینما و تلویزیون ازدواج کرد و بعد از قبولی در دانشگاه به تهران آمد و سال 69 اولین تجربه بازیگری او رقم خورد.

دنیای بازیگری فلورا سام

فلورا سام سال 69 برای اولین بار با بازی در سریال مهر و ماه به کارگردانی حمید لبخنده به دنیای تلویزیون قدم نهاد و همسرش مجید اوجی به عنوان تهیه کننده در این سریال حضور داشت.

این بانوی هنرمند بعد از اولین تجربه بازیگری به عنوان چهره پرداز، نویسنده و کارگردان در تلویزیون فعالیت کرد.

فلورا سام در سریال هایی چون خورشید شب، شیخ مفید، روزهای زندگی، همسایه ها، شبی از شب ها، نشانی، ماه عسل، توطئه فامیلی، راز پنهان، بی قرار و باغ سرهنگ به عنوان بازیگر حضور داشت.

سریال همسایه ها به کارگردانی محمدحسین لطیفی سال 80 از شبکه سه سیما پخش شد و فلورا سام یکی از به یاد ماندنی ترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و بازیگر نقش محبوبه در این سریال بود.

کارگردانی فلورا سام

فلورا سام بعد از چند سال تجربه بازیگری، چهره پردازی و نویسندگی به سراغ کارگردانی رفت و سریال هایی را به تهیه کنندگی همسرش مجید اوجی ساخت.

سریال ناز و نیاز در سال 90 اولین تجربه کارگردانی فلورا سام بود که به عنوان نویسنده هم در این سریال حضور داشت.

سریال راز پنهان، بی قرار 1 و 2، ما فرشته نیستیم، باغ سرهنگ، قرارمون پارک شهر و مرضیه از دیگر سریال هایی هستند که فلورا سام در آنها به عنوان کارگردان حضور داشت.

سریال مرضیه آخرین کار مشترک فلورا سام و همسرش مجید اوجی بود که سال 98 از شبکه دو سیما پخش شد و درباره یک اختلاس و فساد مالی بود.

مجید اوجی تهیه کننده کشورمان و همسر فلورا سام 17 آبان ماه سال 98 بعد از مدتی تحمل رنج بیماری درگذشت.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف