هنرمندان مشهوری که در تاریخ 20 آبان متولد یا درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیستمین روز از آبان ماه رسیدیم. امروز 20 آبان همزمان با سالروز تولد ودرگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز می پردازیم.

چهره های مشهور ایرانی

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های ویکی‌لایف را از دست ندهید.

بابک کریمی

بابک کریمی بازیگر و تدوینگر کشورمان 20 آبان 1339 متولد شد.

بابک کریمی بازی در فیلم های ماندگاری چون بلیت ها، جدایی نادر از سیمین، ماهی و گربه، مرگ ماهی، خانه دختر، 360 درجه، فروشنده و … را در کارنامه هنری خود دارد.

مژده لواسانی

مژده لواسانی مجری تلویزیون کشورمان 20 آبان 1368 در تهران متولد شد.

مژده لواسانی حضور در دنیای هنر را از سه سالگی با برنامه سلام کوچولو آغاز کرد و در برنامه های زیاد تلویزیونی به عنوان مجری حضور داشت. او علاوه بر اجرا در زمین نویسندگی و کارگردانی نیز فعال است و کتابی به نام خون انار گردن پاییز است را در کارنامه هنری اش دارد.

اسماعیل ریاحی

اسماعیل ریاحی کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان سال 1299 در تهران متولد شد و 20 آبان 1389 درگذشت.

اسماعیل ریاحی همسر شهلا ریاحی بازیگر کشورمان بود که فیلم های زیادی را در سینما کارگردانی کرد و ساخت اولین فیلم تبلیغاتی ایران اثری از او بود.

درویش مصطفی جاویدان

سید مصطفی موسوی مشهور به درویش جاویدان سال 1325 متولد شد و 20 آبان 1396 درگذشت.

مصطفی جاویدان در زمینه های مختلف دنیای هنر فعال بود و اگرچه اغلب فعالیت های او به زمان قبل از انقلاب باز می گردد اما با خواندن ترانه های ملی و میهنی مشهور شد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف