هنرمندانی که در تاریخ 9 بهمن متولد شدند

روز تولد چهره های مشهور ایرانی برای دوست دارانشان یکی از روزهای مهم است. آیا میدانید امروز 9 بهمن همزمان با سالروز تولد کدام یک از چهره های مشهور ایرانی است؟! اگر پاسخ این سؤال برایتان جالب است همراه ما باشید تا شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 9 بهمن متولد شده اند آشنا کنیم.

چهره های مشهور ایرانی

علیرضا خمسه

علیرضا خمسه بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 9 بهمن 1331 در تهران متولد شد.

این هنرمند پیشکسوت، در اولین تجربه بازیگری مقابل دوربین فیلم مرگ یزدگرد در سال 60 رفت و با بازی های درخشان بعدی اش به محبوبیت و شهرت رسید. علیرضا خمسه با بازی در نقش بابا پنجعلی در سریال پایتخت هنر بازیگری اش را بیش از پیش در معرض نمایش گذاشت.

مهدی فرجی

مهدی فرجی شاعر کشورمان متولد 9 بهمن 1358 در کاشان است.

این شاعر جوان کشورمان نخستین کتاب خود را در سال 79 روانه بازار کرد و در همان سال در کنگره شعر و قصه جوان کشور در هرمزگان برگزیده شد. کتاب «قرار نشد» در مدت یک هفته در سال 1392 به چاپ دوم رسید. مهدی فرجی جوایز متعددی در کارنامه اش دارد که از جمله آنها میتوان به کسب سیمرغ بلورین دومین جشنواره بین المللی شعر فجر 86 اشاره کرد.

فرهاد خان‌محمدی

فرهاد خان‌محمدی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 9 بهمن 1323 در همدان متولد شد.

این هنرمند فعالیت خود را از سال43 با فیلم آقای قرن بیستم آغاز کرد و در فیلم هایی چون آتش بدون دود، سمک عیار،سربداران، فصل خون، سناتور، مادیان، اجاره نشین ها، ترنج، و… ایفای نقش کرده است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف