هنرمندانی که در تاریخ 16 اسفند متولد شدند

امروز 16 اسفند همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که ما در این مطلب به معرفی آنها می پردازیم. هنرمندان و چهره های مشهور زیادی در دنیا وجود دارند که امروز 16 اسفند متولد شده اند اما ما در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور به چهره های مشهور ایرانی اشاره میکنیم و شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی

یاسمینا باهر

یاسمینا باهر بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان 16 اسفندماه 1368 در تهران متولد شد و در اولین فعالیت خود در عرصه بازیگری مقابل دوربین فیلم کادوی دربه در به کارگردانی یوسف تیموری رفت.

یاسمینا بار همسر امیریل ارجمند و عروس داریوش ارجمند است. او کار خود در تلویزیون را با سریال  شب شیشه ای به کارگردانی مسعود رشیدی آغاز کرد. بازی در سریال آقا و خانم سنگی به کارگردانی شاهد احمدلو در سال 94 باعث شهرت یاسمینا باهر شد.

یاسمینا باهر و امیریل ارجمند یک پسر به نام یلسان دارند.

بابک نوری

بابک نوری بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر کشورمان در 16 اسفند سال 1352 متولد شد و فعالیت هنری خود را با بازی در فیلم سینمایی باد سرخ به کارگردانی ایرج ملک پور در سال 1366 آغاز کرد.

سریال پای پیاده ، مسافر پردردسر ، مهمان پذیر طوبی ، کلانتر ، رستوران خانوادگی ، دختران ، همسفر ، سالهای خاکستری و …. از جمله سریال های تلویزیونی بابک نوری هستند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف