هنرمندانی که در تاریخ 11 آذر متولد شدند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به یازدهمین روز از آذرماه رسیدیم. امروز 11 آذر همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب شما را با هنرمندان مشهور ایرانی که امروز سالروز تولدشان را جشن میگیرند آشنا میکنیم.

چهره های مشهور ایرانی

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد 11 آذر بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های ویکی‌لایف را از دست ندهید.

علی مصفا

علی مصفا بازیگر و کارگردان کشورمان 11 آذر 1345 در تهران متولد شد.

علی مصفا همسر لیلا حاتمی بازیگر کشورمان است که بازیگری را از سال 71 آغاز کرد و جوایز متعددی در دنیای هنر کسب کرد و علاوه بر بازیگری کارگردانی فیلم هایی چون سیمای زنی در دوردست و پله آخر را برعهده داشت.

سالار عقیلی

سالار عقیلی خواننده موسیقی سنتی کشورمان 11 آذر 1356 در تهران متولد شد.

سالار عقیلی یکی از پرطرفدارترین خواننده های موسیقی سنتی است که موسیقی را از دوران کودکی آغاز کرد و آثار ماندگاری در دنیای موسیقی از خود برجای گذاشت. این هنرمند اولین خواننده ایرانی است که حنجره اش بیمه شد.

جلال آل احمد

جلال آل احمد نویسنده و منتقد ادبی کشورمان 11 آذر 1302 در تهران متولد شد.

جلال آل احمد همسر سیمین دانشور نویسنده و مترجم ایرانی بود که از شهرت ویژه ای در دنیای ادبیات برخوردار است و در سال 87 اولین دوره مسابقه جایزه ادبی جلال آل احمد برگزار شد. جلال آل احمد در 18 شهریور 1348 در چهل و پنج سالگی در گیلان درگذشت.