نقش‌های ماندگار علی شادمان

علی شادمان یکی از استعدادهای جوان بازیگر در سینمای کشورمان است که کار خود را از کودکی در سینما آغاز کرده و در طی این ساله نشان داده است که علاوه بر استعداد بازیگری، پشتکار زیادی در ایفای نقشهای متفاوت دارد.

علی شادمان

به نظر بسیاری از منتقدان علی شادمان یکی از سوپراستارهای بعدی سینمای ایران خواهد بود.

حضور علی شادمان در سریال می خواهم زنده بمانم بهانه ای شد تا مروری بر برخی از ماندگارترین فیلم های او داشته ایم که در این بخش از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف مشاهده خواهید کرد.

میم مثل مادر

فیلم میم مثل مادر به کارگردانی رسول ملاقی پور ، نقطه آغاز بازیگری علی شادمان در بازیگری است. رسول ملاقی پور به دلیل توانایی علی شادمان در نواختن ویولن، او را انتخاب کرده و مسیر جدیدی را برایش گشود.

علی شادمان در این فیلم نقش کودکی را بازی می کرد که دچار مشکلات تنفسی و معلولیت است اما مهارت زیادی در نواختن ویولن دارد.

فیلم ساکن طبقه وسط و رویای سینما

علی شادمان در فیلم ساکن طبقه وسط به کارگردانی شهاب حسینی و فیلم رؤیای سینما به کارگردانی علی شاه حاتمی حضور داشت. او با حضور در فیلم رویای سینما در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی شرکت داشته و موفق به دریافت دوجایزه ویژهٔ سینه کید و فیسی شد.

همچنین برای حضور در این دو فیلم به عنوان بهترین بازیگر نوجوان سال شناخته شد.

 سریال کیمیا

علی شادمان نقش برادر کیمیا با بازی مهراوه شریفی نیا را در این سریال بازی می کرد. سریال کیمیا به کارگردانی جواد افشار دومین کار تلویزیونی علی شادمان است که توانایی او را بیش از قبل نشان داد.

سریال سرزمین مادری، محکومین، ماه و پلنگ و دیوار به دیوار1 و 2 از دیگر کارهای علی شادمان در تلویزیون است.

مردن در آب مطهر

علی شادمان در ادامه مسیر موفق خود در عرصه بازیگری، نقش سهراب که شخصیت افغان بود را به خوبی در فیلم مردن در آب مطهر ایفا کرد. او در این فیلم به همراه ندا جبرائیلی با زبان افغان صحبت کرده و بسیار خوش درخشیدند.

علی شادمان برای بازی در این فیلم ، نامزد جشنواره فجر برای بهترین بازیگر نقش اول مرد شد.

شنای پروانه

علی شادمان در فیلم شنای پروانه به کارگردانی محمد کارت، استعداد خود را بار دیگر در عرصه بازیگری نشان داد. با اینکه نقش علی شادمان در این فیلم کوتاه بود اما تاثیر زیادی در جذابیت آن داشت. فیلم شنای پروانه یکی از فیلم های موفق علی شادمان است که در سی و هشتمین جشنواره فجر جوایز بسیاری را کسب کرد.

مهمانخانه ماه نو

علی شادمان در فیلم  مهمانخانه ماه نو که کار مشترک ایران و ژاپن است نقش مقابل لاله مرزبان را ایفا می کند. او در این فیلم نشان داد که به خوبی از عهده نقش های عاشق پیشه بر می آید.

جان دار

جان دار فیلم دیگر علی شادمان به کارگردانی حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری است که در آن نقش پسر عاصی و برادر حامد بهداد و باران کوثری را بازی می کند. او در این فیلم با بازیگران مطرح دیگری همچون فاطمه معتمد آریا، جواد عزتی  و مسعود کرامتی همکاری کرد. جان دار داستان اسما با بازی باران کوثری را روایت می کند که در شب عروسی او درگیری بین خواستگار سابق و برادرانش رخ داده  و منجر به قتل می شود.

سریال می خواهم زنده بمانم

سریال می خواهم زنده بمانم به کارگردانی شهرام شاه حسینی آخرین کار علی شادمان تا به امروز است که با گریمی متفاوت و چهره ای تغیر کرده حضور دارد. او در این سریال نقش کاوه پسرعموی هما با بازی سحر دولتشاهی را برعهده دارد که به دلایلی مواد مخدر بسیاری را در ماشین عموی خود جاسازی کرده و اتفاقات داستان را رقم میزند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف