معرفی کامل مایکل لندون، بازیگر سریال پرطرفدار خانه کوچک و ازدواج‌هایش

مایکل لندون در 31 اکتبر سال 1936 در شهر نیویورک متولد شد و در اول جولای سال 1991 در کالیفرنیا از دنیا رفت. این بازیگر تلویزیونی آمریکایی؛ کارگردان و تهیه کننده هم بود و به خاطر بهترین سریالش به نام خانه کوچک بسیار زیاد معروف شد.

مایکل لندون و همسرش

مایکل لندون در فیلم و سریال های متعددی نقش آفرینی کرده است اما بیشتر ما او را در سریال خانه کوچک دیده ایم و نقش پدر خانواده را از او به یاد داریم. دانستن جزئیاتی درباره زندگی خصوصی و همسر این بازیگر معروف، ممکن است برای شما هم جذاب باشد پس با ما در این بخش از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف همراه شوید.

همسر اول مایکل لندون ( 1956–1962)

زندگی خانوادگی مایکل لندون مانند زندگی حرفه ای او جذاب نیست. لندون در سال 1956 با همسر اول خود، دودی لوی فریزر ازدواج نمود اما زندگی آنها دوام چندانی نداشت و آنها در سال 1962 طلاق گرفتند.

همسر دوم مایکل لندون ( 1963–1982)

پس از جدای لندون از همسر اولش فریزر، بازیگر نقش اصلی سریال خانه کوچک وارد رابطه عاشقانه ی جدیدی شد و با “لین نوئه” ازدواج کرد که او هم بازیگر بود و چندین نقش فرعی در تلویزیون بر عهده داشت. این ازدواج هم دوام چندانی نداشت و مایکل لندون و نوئه در سال 1982 از هم جدا شدند.

همسر سوم مایکل لندون ( 1983–1991)

پای همسر سوم لندون، زمانی به زندگی او باز شد که او هنوز همسر دوم خود را طلاق نداده بود اما زندگی شان به مراحل تاریکی رسیده بود. طولی نکشید که سومین ازدواج مایکل لندون یک سال پس از جدایی او از نوئه اتفاق افتاد، او در جریان بازی در سریال خانه کوچک با کلریکو آشنا شد و با او ازدواج کرد و تا زمانی که مایکل از دنیا رفت، با هم زندگی کردند.

در مورد فرزندان مایکل لندون اطلاعات دقیق و کاملی وجود ندارد و تنها موردی که تایید شده است این است که او دارای 9 فرزند بوده که برخی از آنها را به فرزند خواندگی پذیرفته بود.

 لندون در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی تحصیل کرد و توانست در مدت زمان کوتاهی در شغلش به موفقیت های بزرگی دست یابد. او در سال 1956 با تولید فیلم های درام در تلویزیون حضور پیدا کرد و در سال بعد یک فیلم کلاسیک بیرون داد.

او سریال های وسترن را سال 1959 نویسندگی می کرد تا این که در نهایت اپیزود هایی را نوشت و خودش هم کارگردانی کرد.

بعد از این که یکی از سریال های وی در سال 1973 به اتمام رسید، شروع به ساخت سریال خانه کوچک کرد که به شدت معروف و پر طرفدار شد.

مایکل بعد ها در فیلم های تلویزیونی زیادی بازی کرد که بسیاری از آن ها توسط خودش، تهیه کنندگی و کارگردانی می شد.

او همچنین دو فیلم دیگر به نام پسر سان و تنهاترین دونده هم ساخت. کمی بعد از این سریال ها فهمید که سرطان لوزالمعده دارد و در سال 1991 هم از دنیا رفت.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف