معرفی محیا دهقانی+ عکس‌ها

سریال نجلا 2 به کارگردانی خیرالله تقیایی پور و تهیه کنندگی سعید سعدی یکی از مجموعه های نوروزی در سال 1401 است که به روی آنتن شبکه سوم رفت.

محیا دهقانی

سریال نجلا که در فصل اول با استقبال مخاطبان مواجه شد در فصل دوم از ادامه سفر «نجلا» به عراق آغاز و تا زمان اشغال خرمشهر ادامه پیدا می کند.

محیا دهقانی بازیگر جدید سریال نجلا 2 است و ایفای شخصیت اصلی سریال را برعهده دارد که سارا رسول زاده در فصل قبل آن را بازی می کرد.

در این بخش از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف با این بازیگر جوان و با استعداد بیشتر آشنا شده و کارنامه هنری او را مرور خواهیم کرد.

آزیتا حاجیان و محیا دهقانی در سریال نجلا2

زندگینامه محیا دهقانی

محیا دهقانی بازیگر جوان کشورمان 24 دی 1370 در تهران به دنیا آمد.

او فارغ‌التحصیل رشته ادبیات نمایشی می باشد و با حضور در کلاس های بازیگری داریوش ارجمند با الفبای هنر آشنا شد. محیا دهقانی علاوه بر بازیگری به ورزش کاراته و شطرنج علاقه داشته و دارای مدرک دان 2 کاراته است.

محیا دهقانی ازدواج نکرده و  مجرد است.

این بانوی هنرمند برای اولین بار با سریال قهر و آشتی در سال 1391 وارد عرصه بازیگری شد. او نخستین تجربه سینمایی خود را با فیلم شیار 143 بدست آورد و با قرار گرفتن در کنار بازیگرانی همچون مریلا زارعی، جواد عزتی، مهران احمدی و گلاره عباسی، تجربه مهمی در کارنامه هنری خود کسب کرد.

گریم محیا دهقانی در فیلم شیار 143

یکی از تجربه های مهم محیا دهقانی در عرصه بازیگری کسب جایزه بهترین بازیگر زن در نهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی – سان‌فرانسیسکو برای بازی در فیلم کوتاه «باهر» به کارگردانی حسن آخوندتبار است.

خانم دهقان در مسیر پیشرفت بازیگری خود، برای بازی در فیلم ماجرای نیمروز به کارگردانی محمدحسین مهدویان انتخاب شد و نقش «فریده» شخصیت اصلی زن فیلم را بازی کرد که شخصیت خاکستری، باهوش و توانایی بود.

محیا دهقانی در فیلم ماجرای نیمروز

حضور در سریال پربیننده پایتخت، فرصت مناسبی برای محیا دهقانی در عرصه بازیگری بود تا با نقش آفرینی در کنار هنرمندانی همچون محسن تنابنده، هدایت هاشمی، ریما رامین فر، نسرین نصرتی، احمد مهران فر و… تجربه متفاوت و ماندگاری را در کارنامه هنری خود ثبت کند.

این بازیگر جوان با نقش سوسن خواهرزاده اوس موسی که یک دختر عصبی و یک دنده بود و از بیماری روحی و روانی رنج می برد مورد توجه قرار گرفت.

هدایت هاشمی و محیا دهقانی در سریال پایتخت4

همبازی شدن محیا دهقانی با هنرپیشه های با سابقه و با تجربه باعث شد تا او پله های موفقیت را به سرعت طی کرده و نام خود را در بین اهالی سینما مطرح کند به طوری که در فیلم دیباج بار دیگر نقش اصلی را بر عهده گرفت.

دیباج داستان نوازنده سازی به نام رعنا را روایت می کرد که در شرف برگزاری کنسرت خود در اروپا باخبر می شود دخترش برای نجات جان پدر خود به زادگاه او رفته است، زادگاهی که رعنا در نوجوانی از آنجا فرار کرده است. محیا دهقانی در این فیلم با مهران احمدی و حامد کمیلی به هنرمندی پرداخته است.

محیا دهقانی

یکی دیگر از نقش آفرینی های متفاوت محیا دهقانی در سریال هم سایه به کارگردانی محمدحسین غضنفری است که زندگی و دغدغه‌های مهاجرین افغان در ایران را به تصویر می کشید.

بازیگری محیا دهقانی در سریال نجلا2

فصل دوم سریال نجلا2 به کارگردانی خیرالله تقیایی پور، جدیدترین مجموعه تلویزیونی محیا دهقانی است که از نوروز 1401 به روی آنتن شبکه 3 رفت.

این بازیگر که جایگزین سارا رسول زاده در فصل قبل شده است نقش نجلا، شخصیت اصلی سریال را ایفا می کند. این سریال داستانی عاشقانه در دوران اشغال خرمشهر را با حضور بازیگرانی همچون آزیتا حاجیان، حسام منظور، هدایت هاشمی، ملیکا شریفی نیا، سید مهرداد ضیایی، سوگل طهماسبی، مصطفی ساسانی، وحید نفر، تورج فرامرزیان و… روایت می کند.

محیا دهقانی در سریال نجلا2

سریال های تلویزیونی محیا دهقانی

 1. نجلا 2 :خیرالله تقیایی پور، 1401
 2. خود‌خواسته :علیرضا بذرافشان، 1400
 3. هم سایه :محمدحسین غضنفری، 1400
 4. هم بازی :سروش محمدزاده، ١4٠٠
 5. پایتخت 4 :سیروس مقدم، 1394
 6. قهر و آشتی :علی ژکان، 1391

محیا دهقانی در سریال خودخواسته

فیلم های سینمایی محیا دهقانی

 1. لب خط :علی جبارزاده، 1399
 2. کُنجانچَم :یاسمن نصرتی، 1396
 3. لیلاج :داریوش یاری، 1396
 4. ماجرای نیمروز :محمدحسین مهدویان، 1395
 5. باهر :حسن آخوندپور، 1395
 6. شب، سکوت، رهایی :محیا دهقانی(بازیگر، نویسنده و کارگردان)، 1395
 7. مستند داستانی سبز سفید سرخ :ابوالفضل جلیلی، 1394
 8. شیار 143:نرگس آبیار، 1392

گریم محیا دهقانی در فیلم لب خط

محیا دهقانی در تئاتر

 1. زنجیر شدگان :مسعود ترابی، 1394
 2. دو، سه چیزی که نمی‌دانید :آناهیتا قرچه، 1394
 3. خانه برناردا آلبا:میلاد اخگر، 1392
 4. خسیس به روایت یک بازپرس :آناهیتا قرچه، 1394

سوگل طهماسبی، محیا دهقانی، ملیکا شریفی نیا و آزیتا حاجیان در نجلا2

محیا دهقانی

محیا دهقانی در سکانسی از فیلم چند میگیری گریه کنی 2