معرفی بازیگران کورد سینمای ایران

در سینمای ایران هنرمندان زیادی از تبارهای مختلف حضور دارند که گردهم آمده و در دنیای هنر فعالیت های قابل توجهی دارند. در میان بازیگران سینما، هنرمندان کردتباری هستند که اصلشان را هرگز فراموش نکرده اند و به مناسبت های گوناگون صحبت از کرد بودنشان به میان می آید.

بازیگران کرد سینما

نوید محمدزاده بازیگر و ستاره این روزهای سینما یکی از بازیگران کرد سینمای ایران است. اگر برایتان جالب است که با بازیگران کرد سینمای ایران بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ویکی‌لایف را از دست ندهید.

هنرمندان زیادی در سینمای ایران حضور دارند که اصالتا کرد هستند و محل زندگی شان بنابر شغلشان در تهران است. در ادامه به معرفی این چهره ها می پردازیم.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده بازیگر جوان و درخشان این روزهای سینما که جوایز متعددی در سینمای ایران کسب کرد یکی از بازیگران کرد تبار سینمای ایران است که اگر سری به صفحه اینستاگرامش بزنید استفاده از لغات کردی بسیار زیاد به چشم میخورد.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب سریال لیسانسه ها و عبدالحمید شبی که ماه کامل شد یکی دیگر از هنرمندان کرد سینمای ایران است که ارتباط نزدیکی با نوید محمدزاده همشهری اش دارد.

فرهاد اصلانی

فرهاد اصلانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در شهر بیجار کردستان متولد شد. این هنرمند کشورمان یکی دیگر از کردهای غیور سینما است که بازی های درخشانی از او در سینما و تلویزیون وجود دارد.

سعید آقاخانی

سعید آقاخانی بازیگر و کارگردان کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است در بیجار کردستان متولد شد و با ساخت سریال نون خ که در کرمانشاه مقابل دوربین رفت و زبان کردی در آن استفاده میشد اصالت خود را در معرض نمایش گذاشت.

شیلا خداداد

شیلا خداداد بانوی هنرمند سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان کرد تبار کشورمان است که در برنامه خندوانه از تولد مادرش در مهاباد و کرد و ترک بودنشان صحبت کرد.

مریم بوبانی

مریم بوبانی بازیگر سینماو تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که کرد تبار است و در سنندج متولد شده است. این بانوی بازیگر از سال 76 به دنیای سینما راه یافت و بعد از آن در فیلم و سریال های زیادی مقابل دوربین رفت.

علی شادمان

علی شادمان بازیگر جوان سینما و تلویزیون متولد ایلام است و از هنرمندان کردتبار سینمای ایران به شمار میرود که از کودکی وارد دنیای بازیگری شد و در این حیطه خوش درخشید.

رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم را همه مخاطبان تلویزیون با نقش بامشاد به خوبی می شناسند. این هنرمند کشورمان متولد تهران است و اصالت او از سمت پدر به تهران میرسد اما مادر این هنرمند کشورمان کرمانشاهی است و به همین دلیل میتوان نام او را در لیست بازیگران کردتبار سینما قرار داد.

نوید پورفرج

نوید پورفرج بازیگر جوان فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و مغز استخوان یکی دیگر از هنرمندان کردتبار کشورمان است که در کرمانشاه متولد شد و با بازی در این دو فیلم سینمایی حسابی خوش درخشید.

کوروش سلیمانی

کوروش سلیمانی بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون یکی دیگر از چهره هایی است که در کرمانشاه متولد شد و به دلیل زندگی مادرش در کرمانشاه در رفت و آمد به آنجا است.