مشاهیری که در روز تولد خود فوت شدند

ما در طول سال؛ 365 روز داریم و احتمال این وجود دارد که هر کدام از این روز ها؛ روز مرگمان باشد. اصلاً فرقی نمی‌ کند که چه روزی به دنیا آمده باشیم؛ ممکن است که در همان روز تولدمان به خاطر مشکلات مختلف از دنیا برویم‌؛ البته که احتمال این موضوع کم است اما باز هم رخ می‌ دهد. در این قسمت از ویکی‌لایف با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چه افراد معروفی دقیقاً روز تولدشان از دنیا رفته اند.

مرگ افراد معروف

انگرید برگمن

تاریخ تولد و فوت این بازیگر مشهور و محبوب 29 آگوست است. او در 29 آگوست سال 1915 متولد شد و در 29 آگوست سال 1982 هم از دنیا رفت‌. این بازیگر سوئدی نقش های بسیار متفاوتی را بازی کرد‌ و طرفداران بسیار زیادی هم داشت. در زمینه‌ های هنری به شدت معروف و شناخته شده بود.

ویلیام شکسپیر

ویلیام در آوریل سال 1564 متولد شد و در 23 آوریل سال 1616 یعنی درست در همان ماه تولدش هم از دنیا رفت. این نویسنده، شاعر و بازیگر انگلیسی زبان، یکی از معروف ترین افراد دنیا است و احتمالاً کسی نیست که تا به حال؛ نامِ او را نشنیده باشد.

فرانکلین روزولت

او در 17 آگوست سال 1914 متولد شد و در سال 1988 و درست در همان تاریخ از دنیا رفت. این وکیل، سیاستمدار و تاجر معروف آمریکایی شهرت بسیار زیادی داشته است و کسی نیست که او را نشناسد. جالب است بدانید که تصادفا روز تولد و مرگش با یکدیگر مصادف شدند.

بتی فریدان

بتی نویسنده فمینیست و فعال اجتماعی بود که در 4 فوریه سال 1922 متولد شد و در 4 فوریه سال 2006 از دنیا رفت.

مل استریت

تاریخ تولد مل استریت 21 اکتبر سال 1933 می باشد. این خواننده و آهنگساز معروف آمریکایی در همان تاریخ؛ یعنی 21 اکتبر سال 1978 از دنیا رفت و عمر طولانی هم نکرد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف