مراسم مت گالا ۲۰۲۲ با حضور افراد مشهور؛ از لیدی گاگا تا ایلان ماسک

مراسم فرش قرمز مت گالا ۲۰۲۲ دیشب در نیویوزک برگزار شد.
به گزارش تریبون هنر، مت گالا که مراسمی بر پایه مد و فشن است هر سال با حضور چهره های هنری، ورزشی و سیاسی برگزار میگردد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

چهره های شاخص سینما و موسیقی و ورزش و سیاست و مد و فشن با لباس های خاص و گاهی عجیب و غریب در مراسم مت گالا شرکت می کنند

مت گالا توسط انستیتو  مترو‌پولیتن نیویورک برگزار می شود.

این جشن زیر نظر آنا وینتور، سردبیر مجله ووگ برگزار می‌شود. این بدان معنا است که آنا وینتور مسئولیت نظارت به این جشن و لیست دعوت شدگان را برعهده دارد. در این مراسم افراد مشهور زیادی حضور می‌یابند و دعوت شدگان لزوما در حوزه مد و فشن فعالیت نمی‌کنند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

اعلام شده بود که تم مراسم امسال gilded glamour یا همان زرق و برق طلاکاری‌شده است. این تم می‌تواند به بررسی فشن در سال‌های بین ۱۸۷۰ و ۱۹۰۰ بپردازد. گفته می‌شود که مجله ووگ اعلام کرده که افتتاحیه مت گالا ۲۰۲۲، قسمت دوم نمایشگاه سال قبل است و موضوع آن In America: An Anthology of Fashion یا گلچین فشن وهمچنین In America: A Lexicon of Fashion یا همان فرهنگ لغت فشن خواهد بود. این تم و موضوع ادای احترام به فشن خاص و غنی آمریکا در قرون ۱۹ و ۲۰ است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

در مراسم شب گذشته چهره هایی همچون لیدی گاگا، سوفی ترنر، بردلی کوپر، هیو جکمن، بروکلین بکهام، اما استون، جو جوناس، گوئن استفانی، دوناتلا ورساچه، نیکی میناژ، کری مونیگان، هایلی بیبر و هیلاری کلینتون حضور داشتند.

همچنین ایلان ماسک ثروتمندترین مرد جهان و مدیرعامل کمپانی های تسلا و اسپیس_ایکس که جدیدا توییتر را خریداری کرده در مراسم مد لباس«مت گالا» همراه مادرش حاضر شد. او در مصاحبه با تلویزیون ای تی گفت که مادرش دوست داشته در این مراسم شرکت کند و به همین دلیل او مادرش و با خود به این مراسم آورده است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف