عکس زیرخاکی از جوانی رضا عطاران

رضا عطاران که همه او را با ایفای نقش های منحصربه فرد طنز می شناسیم، با انتشار تصویری قدیمی و خاطره انگیز از خود، اینستاگرامش را به روز کرد. تصویری که از قرار معلوم به بهانه تولد بازیگر محبوب فیلم سینمایی هزارپا منتشر شده است.

رضا عطاران

 

رضا عطاران طنازترین بازیگر عرصه کمدی و کارگردان محبوب سریال های خاطره انگیز ماه رمضان از بی حاشیه ترین بازیگران است که حتی تاریخ تولد خود را نیز فراموش می کند، او دو روز بعد از روز تولد خود با قرار دادن عکسی از دوران دانشجویی خود به همراه دوستش صفحه اینستاگرام خود را به روز کرد و نوشت:

تازه‌فهمیدم‌‌دو‌روز‌پیش‌تولدم‌بوده‌……

خوابگاه‌دانشجویی،با‌دوست‌عزیز‌،علی‌سمیعی

خلاصه‌ی زندگینامه رضا عطاران

رضا عطاران بازیگر خوب سینما و تلویزیون در بیستمین روز از اردیبهشت ماه 1347 در یکی از محله های قدیمی شهر مشهد متولد شد، او علاوه بر بازیگری در زمینه های دیگر مثل کارگردانی، فیلم نامه نویسی و خوانندگی نیز فعالیت دارد.

عطاران پس از ایفای نقش در سریال پرواز 57 و ساعت خوش مهران مدیری به شهرت رسید ودر سال 1378 اولین فعالیت خود در زمینه کارگردانی را با مجموعه تلویزیونی مجید دلبندم رقم زد. رضا عطاران در ادامه فعالیت کارگردانی قطار ابدی، سیب خنده، ستاره ها، کوچه اقاقیا، خانه بدوش، متهم گریخت، ترش و شیرین را ساخت و بعد از ساخت سریال طنز و دیدنی بزنگاه از تلویزیون خداحافظی کرد و فعالیت خود را در سینما با بازی در فیلم هایی مانند هزارپا، طبقه هساث، رد کارپت، کلاشینکف، درآکولا و… ادامه داد.

رضا عطاران متاهل بوده و در سال 1373 و با فریده فرامرزی ازدواج کرد، این زوج که بیش از دو دهه از زندگی مشترکشان طی شده هنوز صاحب فرزندی نشدند.