سلبریتی‌هایی که در تاریخ 9 فروردین متولد یا درگذشتند

نهمین روز از فروردین همزمان با سالروز تولد افرادی زیادی است که شاید شما هم یکی از آنها باشید. سالروز تولد چهره ها و هنرمندان برای طرفدارانشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اغلب این هواداران با سالروز تولد چهره ها آشنا هستند.

چهره های مشهور ایرانی

در این شماره از مطلب چهره های ویکی‌لایف به چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 9 فروردین اشاره میکنیم.

نرگس محمدی

نرگس محمدی بازیگری که با سریال ستایش در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد 9 فروردین 1364 در تهران شد.

او فارغ‌التحصیل رشته پرستاری است و در سال 1396 با علی اوجی بازیگر و تهیه کننده ازدواج کرد.

نرگس محمدی پس از تجربه ای که در تئاتر کسب کرد به سینما راه یافت و در فیلم هایی چون ریسمان باز، آناهیتا، سوپراستار و اخراجی های 2 بازی کرد.

وی با بازی در فیلم سینمایی آناهیتا نشان داد که استعداد خوبی در این زمینه دارد و پخش سریال ستایش نیز زمینه شهرت وی را فراهم نمود.

نعمت الله گرجی

نعمت الله گرجی بازیگر پیشکسوت کشورمان 9 فروردین 1305 در تهران متولد شد.

ماندگارترین نقش آفرینی گرجی در سال های آخر فعالیتش، بازی کوتاه ولی به یادماندنی در نقش باغبان در فیلم زیبای «درخت گلابی» (داریوش مهرجویی، 1376) بود.

نعمت الله گرجی فعالیت هنری خود را از 1346 آغاز کرد و در دوران بازیگری خود در آثر سینمایی و تلویزیونی بسیاری به هنرمندی پرداخت. این هنرمند هفدهم فروردین 1379 به دلیل بیماری ریوی از دنیا رفت.

محمدعلی ورشوچی

محمدعلی ورشوچی بازیگر فقید کشورمان سال 1304 در تهران متولد شد.

این هنرمند فعالیت حرفه ای خود را از تئاتر مینا آغازکرد و با همکاری دوستش نعمت الله گرجی یک گروه تئاتر تأسیس نمود و با این گروه در شهرهای مختلف به اجرای نمایش پرداخت.

بازی در نقش آسپیران غیاث آبادی در دایی جان ناپلئون یکی از بیاد ماندنی ترین نقش های وی است. محمدعلی ورشوچی روز سه شنبه نهم فروردین 1390 به دلیل کهولت سن در بیمارستان درگذشت.