سلبریتی‌هایی که در تاریخ 26 اردیبهشت متولد یا درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به بیست و ششمین روز از اردیبهشت ماه رسیدیم. امروز 26 اردیبهشت همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

چهره های مشهور ایرانی

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد 26 اردیبهشت آشنا شوید ادامه این مطلب از چهره های ویکی‌لایف را از دست ندهید.

مهدی ماهانی

مهدی ماهانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 26 اردیبهشت 1362 در تهران متولد شد.

مهدی ماهانی با بازی در سریال دلنوازان در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد و در سینما حضور موفقی را تجربه کرد. سریال آرام می گیرم و فیلم گشت 2 از آخرین فعالیت های این هنرمند در عرصه بازیگری است.

مهدی میامی

مهدی میامی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان 26 اردیبهشت 1332 در تهران متولد شد.

مهدی میامی بازیگری با بازی در تئاتر آغاز کرد و از جدیدترین کارهای تلویزیونی او میتوان به ساختمان 85، یک مشت پر عقاب، شهریار و ستایش اشاره کرد.

علی عطشانی

علی عطشانی کارگردان، نویسنده و تهیه کننده کشورمان 26 اردیبهشت 1357 متولد شد.

علی عطشانی فیلمسازی را از سال 75 با ساخت فیلم داستانی جیب آغاز کرد. فیلم سینمایی کاتیوشا، سلفی با دموکراسی، یادم تو رو فراموش، هفت معکوس، پارادایس و… از جمله آثار سینمایی او محسوب میشوند.

امیر دژکام

امیر دژکام بازیگر و کارگردان کشورمان 26 اردیبهشت 1341 در کرمان متولد شد.

امیر دژکام با بازی در فیلم سینمایی هیس! دخترها فریاد نمی زنند در سال 1391 و فیلم سینمایی آزاد به قید شرط حسین شهابی در سال 1395 در جشنواره فیلم فجر حضور داشت. فیلم مرد بازنده آخرین کار سینمایی این بازیگر است که در سال 1401 اکران شد.

قاسم افشار

قاسم افشار گوینده با سابقه خبر شبکه یک، سال 1330 متولد شد و 26 اردیبهشت ماه 1397 بر اثر سکته قلبی درگذشت.

قاسم افشار از سال 60 گویندگی خبر در صدا و سیما را آغاز کرد و از قدیمی ترین گوینده های خبر در تلویزیون بود که حدود 30 سال بخش مشروح خبر شبکه یک را اجرا کرد.