سلبریتی‌هایی که در تاریخ 10بهمن متولد شدند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز متولد شده اید. برای دانستن پاسخ این سؤال کافی است با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

چهره های مشهور ایرانی

امروز 10 بهمن سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه با آنها آشنا میشویم.

صفر کشکولی

صفر کشکولی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 10 بهمن 1323 در تهران متولد شد.

صفر کشکولی بازیگری را در سینما از سال 1343 آغاز کرد و در نقش های مختلفی مقابل دوربین رفت و علاوه بر فعالیت های هنری در زمینه ورزشی هم فعال بود و در سال 1342 به عنوان هرکول خوزستان شناخته شد و در سال 1351 قهرمان وزنه برداری ایران شد و سال 1356 عنوان قهرمانی پرتاب دیسک ایران را از آن خود کرد و اولین مربی تیم ملی جانبازان در سال 1367 شد.

چنگیز حبیبیان

چنگیز حبیبیان خواننده کشورمان 10 بهمن 1347 در تهران متولد شد.

چنگیز حبیبیان فعالیت هنری را از سال 1366 آغاز کرد و سال 1378 با آلبوم همسفر وارد دنیای خوانندگی شد و آلبوم های متعددی را روانه بازار موسیقی کرد.

شاه علی سرخانی

شاه علی سرخانی بازیگر کشورمان 10 بهمن 1349 در میانه متولد شد.

این هنرمند فعالیت خود را از حدود سال 75 در سینما آغاز کرد و برای بازی در نمایش سلطان مار به کارگردانی گلاب آدینه جایزه بهترین بازیگری از جشنواره سنتی سیاه بازی را دریافت کرده است.آخرین بازی شاه علی سرخانی مربوط به تله فیلم رقص روی یخ به کارگردانی مجید اسماعیلی پارسا است.

این هنرمند کشورمان در صبح روز 26 مهر 1390 در گذشت.

حمید مصدق

حمید مصدق از شعرای به نام کشورمان، 10 بهمن 1318 در شهرضا متولد شد.

حمید مصدق از شعرای مشهور کشورمان است که از آثار او میتوان به:درفش کاویان، آبی، خاکستری، سیاه، در رهگذار باد، دو منظومه؛ شامل آبی، خاکستری، سیاه – در رهگذار باد، از جدایی ها، سال های صبوری، شیر سرخ (1376) اشاره کرد. او در هشتم آذرماه 1377 بر اثر بیماری قلبی در تهران درگذشت.

اکبر گلپایگانی

اکبر گلپایگانی معروف به گلپا، خواننده موسیقی سنتی کشورمان 10 بهمن 1312 در تهران متولد شد.

خواننده حنجره طلایی ایران یکی از چهره های شناخته شده دنیای موسیقی است که سال 1337 توسط داوود پیرنیا به رادیو دعوت شد و پیش از آن به عنوان قاری قرآن استعداد و صدای خاصش کشف شده بود. این هنرمند پیشکسوت اولین بار سال 35 در سازمان یونسکو اجرایی را روی صحنه برد و اولین خواننده ایرانی بود که خارج از ایران کنسرت برگزار کرد.