زندگینام محمود فکری مربی فوتبال

زندگینامه محمود فکری

 

زندگینامه و تصاویر محمود فکری

محمود فکری جویباری( متولد 4 مرداد ماه 1352 در جویبار) بازیکن سابق و مربی فوتبال اهل ایران است. وی هم اکنون سرمربی باشگاه نساجی مازندران می باشد. او رکورد دار تعداد بازي در باشگاه فوتبال استقلال تهران است.

خلاصه‌ی زندگی محمود فکری 

نام کامل: محمود فکری جویباری

تاریخ تولد: 4 مرداد 1352

محل تولد: جویبار، ایران

باشگاه کنونی: نساجی مازندران ( سرمربی)

پُست: مدافع

 

محمود فکری مربی فوتبال

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

زندگینامه محمود فکری

در 25 دی سال 52 به دنیا آمده، ولی شناسنامه اش را به تاریخ 4/ 5/ 52 گرفته اند. به دنیا آمده جویبار و محله وان محله این شهر است. جایی که مهد کشتی ایران است، ولی محمود در آن جا سر از فوتبال در آورد. وی فرزند آخر خانواده فکری است. دو برادر به اسم های شاهرخ، شاهپور دارد و یک خواهر. پدرش در ۱۴ مهر سال ۸۱ فوت کرد. برادرش شاهرخ هم از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی است.

 

پدر و مادرش اصلا علاقه ای به این نداشتند که محمود فوتبالیست شود. آنها از وی می خواستند درسش را بخواند، ولی او به دور از چشم آن ها هرروز برای فوتبال بازي کردن به بیرون می رفت و با لباس‌های خاکی بر می گشت. چند مرتبه هم مچش را گرفتند؛ با این حال کتکی از پدر و مادر نخورد و تنها با تذکر و دعوای آن ها روبرو شد. پس از اینکه محمود در مدرسه فوتبالش بهتر به چشم می آید معلم ورزشش واسطه می شد و هرروز به خانه آن ها می رفت تا اجازه اش را از پدرش بگیرد. اینگونه بود که وی در مسابقه های مدرسه ها شرکت می کرد.

 

فکری فوتبالش را در سال ۶۵ از تیم ساحل جویبار شروع کرد و در سال ۱۳۶۹ به تیم باشگاه نساجی مازندران پیوست. بعد از این تیم پیراهن استقلال تهران را تن کرد، خدمت سربازی سبب گردید تا وی فوتبالش را در تیم باشگاه فجر سپاسی شیراز ادامه دهد و بعد از پایان خدمت سربازی به استقلال تهران بازگشت. بیشتر زمان بازیگری فکری در باشگاه استقلال تهران گذشت. وی بعد از حوادث شهرآورد سی و هشتم تهران در دی ماه سال ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازي رو به رو شد.

 

 محمود فکری

 

مربیگری محمود فکری

محمود فکری مربیگری در فوتبال را از باشگاه شیرین فراز کرمانشاه و در سال 1387 آغاز کرد. پس از یک سال وی بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال تهران اضافه شد. یک فصل سپری شد و محمود دوباره به شیرین فراز برگشت. این روند باز هم تکرار گردید و یک سال بعد، این مربی باز هم بعنوان کمک مربی به کادر فنی تیم استقلال پیوست.

 

در سال 1391 در مس کرمان و در سال 1392 در باشگاه صبای قم ، فکری کمک مربی بودن را تجربه کرد. در سال 1393 وی برای بار سوم در دوران مربیگری اش به تیم استقلال رفت. این دفعه دو فصل دوام آورد و در سال 1395 هدایت نساجي مازندارن را بر عهده گرفت.

 

فکری ديگر می خواست نقش نخست کادر فنی تیم باشد و در سال های بعدی هم مربیگری در نفت مسجد سلیمان ، شاهین بوشهر ، سرخپوشان پاکدشت و آلومینیوم اراک را تجربه کرد.

 

محمود فصل 1398- 1399 را در باشگاه خوشه طلایی سپری کرد و در آخر فصل به باشگاه نساجی مازندران بازگشت تا این تیم را برای فصل 1399- 1400 آماده کند.

 

زندگینامه محمود فکری

 

افتخارات محمود فکری

– از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۶ کاپیتان استقلال بود

– فکری همراه با استقلال ۳ بار قهرمان لیگ ایران( ۱۳۷۷، ۱۳۸۰، ۱۳۸۵)

– ۳ بار قهرمان جام حذفی فوتبال ایران ( ۱۳۷۵، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱) شد.

– ضمن این که ۵ نایب قهرمانی لیگ ایران( ۱۳۷۳، ۱۳۷۸، ۱۳۷۹، ۱۳۸۱، ۱۳۸۳)

– ۲ نایب قهرمانی جام حذفی( ۱۳۷۸، ۱۳۸۳)

– یک نایب قهرمانی( ۱۳۷۸)

– یک مقام سومی( ۱۳۸۱) در جام باشگاه های آسیا را در کارنامه خویش دارد

– دو گل در شهرآورد به نتیجه رسانده که یکی از آن ها فاصلهٔ چند ده متری بوده است

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

برترین مربی لیگ یک

محمود فکری در مراسم برترینها در یکم مرداد ۱۳۹۷ بعنوان بهترین مربی فصل ۹۶ انتخاب گردید.

 

افتخارات محمود فکری

 

تصاویر محمود فکری

 

عکس های محمود فکری