زندگینامه روری مکلروی گلف‌باز بریتانیایی

 زندگینامه و تصاویر روری مکلروی

روری مکلروی (انگلیسی:Rory McIlroy‎؛ زادهٔ ۴ مهٔ ۱۹۸۹) گلف باز اهل بریتانیا است. روری مکلروی گلف بازِ اهل منطقه ایرلند شمالی است، این بازیکن قهرمان صد و چهل و سومین دوره رقابت های اوپن بریتانیا شد و پس از جک نیکولائوس و تایگر‌ وودز سومین گلف باز تاریخ لقب گرفت که توانسته در ۲۵ سالگی ۳ تورنمنت« ماژور» را ببرد. او از پردرآمدترین ورزشکاران مرد دنیا در سال ۲۰۱۶ بوده است.

خلاصه‌ای از زندگینامه روری مکلروی

نام کامل: Rory McIlroy

نام عامیانه: Rors, Wee- Mac

تاریخ تولد: ۴ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

قد: ۵ فوت ۹ اینچ( ۱٫۷۵ متر)

ملیت: بریتانیا

همسر: اریکا استول

 

روری مکلروی

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

زندگینامه روری مکلروی

روری مکلروی( متولد ۴ مه سال ۱۹۸۹) گلف باز اهل بریتانیاست. روری مک ایلروی، گلف باز اهل منطقه ایرلند شمالی است و بعنوان جوانی در ایرلند شمالی، با بازی مایکل بونون، طرفدار ویولودو گلف، کار خویش را انجام داد و همه چیز به سرعت در نوجوانی اش اتفاق افتاد. وی در جام حذفی۲۰۰۴ ریدر برای اروپا بازي کرد. در سال ۲۰۰۵، او تبدیل به جوان ترین برنده مسابقات قهرمانی غرب ایرلند و مسابقه های قهرمانی ایرلند گردید و در سال ۲۰۰۶ وی بعنوان قهرمان در هر دو تکرار شد.

 

این بازیکن قهرمان صدوچهل و سومین دوره رقابت های اوپن بریتانیا شد و بعد از جک نیکولائوس و تایگر وودز سومین گلف باز تاریخ لقب گرفت.

 

روری مکلروی کسب جایزه آرنولد پالمر و بایرون نلسون را در کارنامه دارد و عملکرد ورزشی اش با فرازونشیب بسیار کمی همراه بوده است. روری مک ایلروی از پردرآمدترین ورزشکاران مرد دنیا درسال۲۰۱۶ بوده است.

 

او در سال۲۰۲۰ در بین ۲۰ گلف باز برتر رتبه ششم را کسب کرده و دارای درامد خالص ۱۳۰میلیون دلاری است.

 

روری مکلروی گلف‌باز

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

ازدواج روری مکلروی

روری مکلروی و اریکا استول به شدت در جهان گلف نقش دارند. البته rorymcilroy یکی از برترین گلف بازان جهان است که قهرمان چندین قهرمانی است و همسر آمریکایی وی اریکا استول در زمان عروسی خود، مدیر عملیات داوطلبانه قهرمانی برای PGA آمریکا بود. اریکا استول برای PGA آمریکا از سال ۲۰۰۸ کار کرده است.

 

مسابقات قهرمانی گلف آمریکا( PGA Championship) یکی از چهار مسابقه قهرمانی گلف حرفه ای در ایالات متحده آمریکا شمرده می شود. این رقابت یک تورنمنت سالانه گلف است که توسط انجمن گلف بازهای حرفه ای آمریکا برپا می شود و مهمترین مسابقه فینال فصل گلف است.

 

روری مکلروی و اریکا استول در سال ۲۰۱۲ یکدیگر را ملاقات کردند و در تاریخ ۲۲ ماه آوریل ۲۰۱۷ با هم ازدواج کردند.

 

روری مکلروی و همسرش

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

تصاویر روری مکلروی

روری مکلروی گلف‌باز بریتانیایی

 

عکس روری مکلروی

 

تصاویر روری مکلروی

 

وری مکلروی

 

زندگینامه روری مکلروی

 

روری مکلروی

 

بیوگرافی روری مکلروی و همسرش

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف