زندگینامه راستین عزیزپور بازیگر نقش عباس‌میرزا در سریال جیران

سریال جیران به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه در نمایش خانگی است که اولین قسمت آن 24 بهمن 1400 منتشر شد.

راستین عزیزپور

جیران سریال عاشقانه در بستر تاریخ است که به مقطعی از زندگی ناصرالدین شاه قاجار می پردازد و 6 سال از زندگی این پادشاه را به تصویر می کشد.

در این سریال بازیگران مطرحی همچون بهرام رادان، پریناز ایزدیار، مریلا زارعی، رویا تیموریان، مهدی پاکدل، امیر جعفری، رعنا آزادی ور، کتانه افشارنژاد، ستاره پسیانی، هومن برق نورد و … به هنرمندی پرداخته اند. در این مجموعه پرستاره، بازیگر نوجوانی نقش عباس میرزا برادر ناصرالدین شاه را ایفا می کند که پیش از این تجربه بازی در چند فیلم و سریال را داشته است.

 با ما در این بخش از ویکی‌لایف همراه باشید تا به معرفی راستین عزیزپور بازیگر نقش عباس میرزا بپردازیم.

خلاصه‌ی زندگینامه راستین عزیزپور

راستین عزیزپور بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون ، 23 آبان 1387 متولد شد.

راستین عزیزپور

راستین در عرصه مدلینگ و بازیگری فعالیت می کند و اولین بار در سال 1395 مقابل دوربین فیلم 21 روز بعد ساخته سیدمحمدرضا خردمندان قرار گرفت و نقش پسر کوچکتر ساره بیات و برادر مهدی قربانی را ایفا نمود.

راستین عزیزپور و ساره بیات در فیلم بیست و یک روز بعد

این بازیگر نوجوان پس از شروع خوب خود در سینما به جمع بازیگران فیلم لالاکن در سال 1396 پیوست و با این فیلم راهی جشنواره فجر شد. لالاکن فیلمی به کارگردانی مصطفی قربان‌پور با هنرمندی امین زندگانی و بهنوش بختیاری است که در گروه کودک ونوجوان قرار دارد.

بازیگر سریال جیران یک سال بعد در فیلم تورنادو به کارگردانی سیدجواد هاشمی در سال 1397 نقش آفرینی کرد و در کنار بازیگرانی همچون اکبر عبدی، عباس جمشیدی فر، ارسلان قاسمی، کامران تفتی، بهنوش بختیاری، الناز حبیبی و …تجربه خوبی کسب کرد.

این فیلم در ژانر کودک و نوجوان، داستان پروفسوری را روایت می کرد که رستوران او تبدیل به یک سفینه فضایی می شود. شیطنت 4 نوجوان باعث می شود تا سفینه زودتر پرواز کرده و به سرزمینی ناشناخته برود.

اکبر عبدی، راستین عزیزپور و عباس جمشیدی فر در فیلم تورنادو

راستین عزیزپور که به طور جدی به حرفه بازیگری می نگرد در ادامه فعالیت های خود برای اولین بار وارد قاب تلویزیون شده و در سریال از سرنوشت به هنرمندی پرداخت.

فریبا نادری، راستین عزیزپور و مهدی صبایی در سریال از سرنوشت

او در دومین تجربه همکاری خود با سیدمحمدرضا خردمندان (کارگردان) ایفاگر نقش نوجوانی سهراب شد و در کنار بازیگرانی همچون پوریا پور سرخ ، لیلا بلوکات ، حسین پاکدل، فریبا نادری ، شبنم فرشادجو ، حبیب دهقان نسب و … به هنرمندی پرداخت.

راستین عزیزپور و کیسان دیباج در پشت صحنه سریال از سرنوشت

سلفی با رستم به کارگردانی حسین قناعت در سال 1398، یکی دیگر از تجربه های راستین عزیزپور در سینما است که در کنار شقایق فراهانی و امیرحسین صدیق کسب کرد.

آناهیتا همتی، راستین عزیزپور، امیرحسین صدیق و شقایق دهقان

راستین عزیزپور با نشان دادن توانایی خود در عرصه بازیگری به چهره شناخته شده ای در میان اهالی سینما تبدیل شده و در نقش های بیشتری به هنرمندی پرداخت. این بازیگر با استعداد در سریال اپیزودیک سرگذشت به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی در سال 1398 نیز نقش آفرینی کرده است.

سریال جیران نخستین تجربه راستین عزیزپور در نمایش خانگی است که نقش مهم عباس میرزا را بر عهده دارد.

این سریال به کارگردانی حسن فتحی یکی از کارگردانان محبوب کشورمان است که دوران جوانی ناصرالدین شاه و دلبستگی او به دختری به نام جیران را به تصویر می کشد.

عباس میرزا برادر ناتنی ناصرالدین شاه است که قرار بود به تخت صدارت بنشیند اما با مکر و دسیسه های فراوان مهدعلیا، پسر او ناصر تاج پادشاهی را بر سر گذاشت و عباس میرزا به همراه مادرش برای حکمرانی قم از تهران خارج شدند. اما در طول سریال شاهد تلاش های مادر عباس میرزا برای بازپس گرفتن تاج پادشاهی و گذاشتن آن بر سر پسرش هستیم.

راستین عزیزپور و کتانه افشارنژاد در سریال جیران

عباس میرزا ولیعهد نوجوانی است که علاقه چندانی بر حکومت نداشته و تنها با اصرارهای مادرش بر تخت حکمرانی قم نشسته است. این سریال می تواند یکی از مهمترین تجربه های بازیگری برای راستین عزیزپور در کارنامه هنری اش محسوب شود.

راستین عزیزپور