زندگینامه خداداد عزیزی+ تصاویر

بیوگرافی خداداد عزیزی

 

خداداد عزیزی( متولد ۱ تیر ۱۳۵۰ در فریمان) مربی فوتبال کنونی و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ ايراني است. وی ۴۷ بازي ملي براي تیم ملي فوتبال ایران انجام دادهو ۱۱ گل هم به نتیجه رسانده است. وی در سال ۱۹۹۶ بعنوان بازیکن برتر کنفدراسیون فوتبال آسیا و در همان سال بعنوان برترین و ارزشمندترین بازیکن جام ملت های آسیا انتخاب شد نقش مهمی در صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ داشت.

خلاصه‌ای از زندگینامه خداداد عزیزی

نام کامل: خداداد عزیزی

متولد :۱ تیر ۱۳۵۰( 51سال)

زادگاه: فریمان، ایران

قد: ۱۶۹ سانتیمتر

نام مستعار: غزال تیزپای آسیا

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

خداداد عزیزی بعد از اینکه از فریمان به مشهد آمدند در منطقه رضاشهر مشهد منزل گرفتند ودر همان جا بزرگ شده است. زادگاه وی در روستای چشمه ایلخی فریمان است و وی و خانواده اش در 6 سالگی به شهر مشهد مهاجرت کردند. پدر وی از خانواده فقیری بوده است که حتی پول نداشته براي آنها کفش بخرد و خداداد بیش تر وقت ها با کفش هاي پاره و کهنه و یا دمپایی فوتبال بازي می کرده است .

 

در سن ۱۴ سالگی بهمراه برادرش به کار بنایی می پرداخت تا هزینه زندگی خود را تامين کند.

 

این بازیکن مادرش را به علت عدم توانایی مالی براي درمان سرطان در سال ۶۹ از دست داد.

 

خداداد عزیزی فوتبال را به صورت حرفه ای از تیم ابومسلم مشهد( مشکی پوشان فعلی!) شروع کرد.

 

وی چندي بعد براي سپری کردن دوران سربازي در سال ۱۳۷۱ به فتح تهران پیوست .بعد از پایان دوران سربازي در سال ۷۴ به تیم پرقدرت بهمن پیوست.

 

وی 169 سانتیمتر قد دارد و با نام مستعار غزال تیزپای آسیا محبوب شده است. صمیمي ترین دوست وی در زمان زندگی اش مهدی هاشمی نصب فوتبالیست است که هنوز هم تعداد زيادي از شبنشینی ها و دورهمی هایش رابا مهدی هاشمی نصب می گذارند.

 

خداداد عزیزی و علی دایی

 

ماجرای اشتباه گرفتن جکی چان و خداداد عزیزی

گویا در سفر خداداد عزیزی به کره، ايراني ها پیش وی رفت و با وی عکس می گرفتند که بعد از آن که ايراني ها تمام شدند خارجی ها هم گمان کرده وی جکی چان است و به عکس گرفتن با وی پرداخته اند.

 

ازدواج و همسر خداداد عزیزی

وی سالها پیش عاشق دختری شد که وی را براي زندگی مشترک برگزید ولی به دلیل های شخصی هیچگاه عکس همسرش را در هیچ جا به اشتراک نگذاشته است و حتی بسياري از همکاران وی نمی دانند همسر خداداد عزیزی چه کسی است. آن ها عاقبت پس از ازدواج صاحب دو فرزند شدند و ميگويد بهترین نتیجه زندگی ام دخترم فاطمه عزیزی و پسرم امیرحسین عزیزی است.

 

خداداد عزیزی

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

زمان بازیگری خداداد عزیزی

جمعا 47 بازي ملي براي تیم ملي فوتبال کشورمان ایران انجام داده است و در دهه 70 و ابتدای 80 ستاره فوتبال ایران در کنار علی دایی بود. وی 11 گل ملي در کارنامه اش به ثبت رسانده است و در جام جهانی سال 1998 وی بود که ایران را به جام جهانی رساند. نخستین بازي وی بصورت حرفه ای در تیم ابومسلم خراسان بوده است و براي طی کردن دوره سربازي در سال 71 به تهران رفت. تیم مورد علاقه اش از بچگی تا کنون بارسلونا بوده است و تمام فوتبال های تیم بارسلونا را تا امروز تماشا کرده است .

 

ابومسلم 1367 تا 1371

فتح تهران 1371 تا 1373

بهمن 1373 تا 1375

پرسپولیس تهران 1375 تا 1376

کلن آلمان 1376 تا 1379

سن خوزه ارث کوئیکز 1379

النصر امارات 1380

پاس تهران 1380 تا 1384

آدمیرا واکر 1384

عقاب 1384 تا 1385

راه آهن 1385

 

خداداد عزیزی و رضا یزدانی

 

مربی گری خداداد عزیزی

خداداد عزیزی در روز بازنشستگی اش مربی تیم فوتبال ابومسلم خراسان شد بعد از آن وی رئیس فدراسیون فوتبال شد و عاقبت توانست سرمربی تیم ابومسلم شود. تیم ابومسلم خراسان یکی از تیمهای مورد علاقه وی است به علت این که نخستین روزهای فوتبال وی در تیم ابومسلم خراسان طی شده است.

 

ابومسلم 1383 – 1384

پیام مشهد 1386

استقلال اهواز 1387

ابومسلم 1389 – 1390

شهرداری تبریز 1393

سیاه جامگان 1394 – 1395

 

خداداد عزیزی و بازیگران

 

خداداد عزیزی و فاطمه گودرزی

 

پدر و پسر خداداد عزیزی