زندگینامه خاطره حاتمی+ تصاویر

زندگینامه خاطره حاتمی

خاطره حاتمی
خاطره حاتمی ، بازیگر زن ایرانی ، متولد 1362 می باشد.
خاطره حاتمی بازیگر جوان سینما و تلویزیون فعالیت هنری خود را از سال 81 آغاز کرده است در کارنامه هنری وی دو اتفاق جالب وجود دارد یکی از آنها تراشیدن موهای سر در فیلم قرنطینه به کارگردانی آقای منوچهرهادی است که به گفته خودش مادرش با دیدن آن صحنه بسیار ناراحت شد ولی عکس العمل مادربزرگش در نوع خود قابل توجه بود که به او می گوید خاطره شبیه پسر ها شده ای باید بریم برات خواستگاری !
بیوگرافی خاطره حاتمی  

 خاطره حاتمی در سردخانه

اتفاق دوم سر صحنه فیلم صندلی خالی به کارگردانی سامان استرکی اتفاق می افتد که او باید برای دقایقی در سردخانه بیمارستان بخوابد و نقش مرده ای که در سردخانه زنده می شود را بازی کند که همه عوامل فیلم فکر می کردند که وی بازی کردن این سکانس را قبول نکند اما او می پذیرد هر چند که در آن شب در سردخانه بیمارستان دو جنازه دیگر هم بود و خاطره حاتمی چند دقیقه ای را در سردخانه و در کنار دو جنازه دیگر دراز کشیده بود.حاتمی با بازی در سه نمایش «دکلره»، «رویای نیمه شب تابستان» و «اسکورسیزی» حسابی خاک صحنه خورده و با دو کار آخر در جشنواره حاضر شده است.
علی صادقی و خاطره حاتمی در ازدواج مشروط

ارتباط خاطره حاتمی با مادرش

ارتباطم با مادرم بسیارخوب و دوستانه است. ما مثل دو دوست هستیم؛ به شکلی که واقعا با مادرم احساس راحتی می کنم. من و مامان درباره همه چیز با هم حرف می زنیم و مسائل و دغدغه هایم را با او درمیان می گذارم. این موضوع مربوط به دوره جوانی ام نیست و از زمانی که به یاد دارم رابطه مان کاملا دوستانه بوده است.
مادر خاطره در مورد دخترش اینگونه می گوید:
خاطره در کودکی بسیار شیطان و پرسرصدا و پر جنب وجوش بود و هرکاری پسر بچه های شروشیطون انجام می دهند، او هم در رفتارش داشت به شکلی که هر کس او را می دید فکر می کرد پسر بچه است. همه حرکات و شلوغ کاری هایش پسرانه بود و کلا بچه فرز و زبل و کنجکاوی بود.
دوست دارم خاطره ازدواجی موفق داشته باشد. قطعا اگر دخترم که تک فرزندم است از خانه برود به شدت دلتنگ او خواهم شد اماخوشبختی او یکی از بزرگترین آرزو های من است ضمن اینکه خیلی دوست دارم نوه داشته باشم.
همه کارها و بازی های خاطره را دوست دارم اما بازی اش در تئاتر «متولد سال 61 » و سریال «از نفس افتاده» را بیشتر از سایر کارهایش دوست دارم. در فیلم های سینمایی هم «قرنطینه» را خیلی دوست دارم. دخترم در آن فیلم نقش یک دختر سرطانی را داشت و موهایش را به خاطر بازی در ان نقش از ته تراشیده بود.
یادم است اولین بار که خاطره را با موهای تراشیده دیدم واقعا ناراحت شدم و فورا به یاد مادرانی افتادم که فرزندانی با بیماری های سختی مانند سرطان دارند و بسیار متاثر شدم. در اولین اکران فیلم هم موقع تماشا مدام گریه می کردم و در فکر مادرانی بودم که باید شاهد رنج فرزندان دلبند و عزیزشان باشند که با این بیماری وحشتناک دست و پنجه نرم می کنند.
خاطره حاتمی

فیلم شناسی خاطره حاتمی

آثار سینمایی خاطره حاتمی

 1. دنیای پرامید (1391)
 2. در امتداد شهر (1389)
 3. همبازی (1388)
 4. دختران (1388)
 5. صندلی خالی (1387)
 6. قرنطینه (1386)
 7. گرگ و میش (1385)
 8. ناف(1381)
 9. ازدواج مشروط

مجموعه های تلویزیونی خاطره حاتمی

 1. کیمیا (1394)
 2. آمین (1394)
 3. خواب بلند (1392)
 4. بیدارباش (1391)
 5. راه طولانی (1391) در نقش سمانه
 6. باغ شیشه ای (1389)
 7. گاوصندوق (1388)
 8. از نفس افتاده (1385)
 9. فقط به خاطر تو (1382)
 10. پول کثیف (1382)
 11. کلانتر 3
 12. ماه عسل
 13. عشق و مکافات

عکسهای خاطره حاتمی

خاطره حاتمی در کنار لعیا زنگنه

رضا عطاران و خاطره حاتمی در فیلم قرنطینه

خاطره حاتمی در عشق و مکافات

شبنم فرشادجو و خاطره حاتمی و گلوریا هادی و سمانه پاکدل