رفت و آمد رامبد جوان به کانادا و ماجرای اقامت دائم

برنامه «فرمول یک» به تهیه‌کنندگی‌ و‌ اجرای علی ضیا از 22 اسفند در شبکه یک سیما روی آنتن رفته است و همچون سال‌های گذشته به معرفی چهره‌های مردمی در اسفندماه می پردازد.

رامبد جوان کانادا

رامبد جوان یکی از مهمانان برنامه شب گذشته فرمول یک بود که با سوالات جنجالی علی ضیاء روبرو شد و در مورد تولد فرزندش در کانادا توضیحاتی را ارائه نمود. در این بخش از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف بخش از گفتگوی رامبد جوان با علی ضیاء را با هم میخوانیم.

رامبد جوان 23 اسفند سال 1400 مهمان برنامه فرمول یک بود و به سوالات مجری برنامه در مورد برنامه پرطرفدار خندوانه پاسخ داد. در ادامه علی ضیاء سؤال جنجالی مطرح نمود و از رامبد جوان پرسید:اگر رامبد جوان به عقب برگردد، ممکن است به کانادا سفر نکند؟

رامبد جوان در پاسخ به این سؤال گفت:

نه می روم، زندگی اینگونه نیست که من حتما بگویم می رویم یا نمی رویم. زندگی کردن این شکلی نیست، من پاسپورت هیچ جای دنیا را ندارم، من الان فقط پاسپورت این مملکت دستمه، تابعیت هیچ جا رو ندارم و قصدم هم نیست که برم یک جای دیگه دنیا زندگی کنم.

من عاشق این مملکتم، در اینجا زندگی می کنم و برنامه ریزی های زندگیم همش محدود به مملکت خودمه و من تمام 50 سال زندگیم رو در ایران زندگی کردم و یاد گرفتم که در ایران چطور زندگی کنم بنابراین اگر قرار باشه از اینجا برم و جای دیگه ای زندگی کنم یا جای دیگه ای خودم رو متمرکز کنم، آنچه که تا الان به دست آوردم رو از دست میدم.

رامبد جوان و علی ضیاء در برنامه فرمول یک

حالا اینکه من چرا این تصمیم رو گرفتم که به نظرم اصولا هم بسه این موضوع، به خاطر اینکه چیزهایی شخصیه و مال خانواده ی آدمه، لزومی نداره آدم انقدر بیاد وایسه بگه که من چرا این کار رو کردم، ببخشید یا هرچی…. ولی این رو درک می کنم، مخاطبین من به خاطر میزان علاقه ای که من در برنامه راجع به مملکتم نشان دادم نسبت به این قضیه احساس کردن و این باور به وجود آمد که من دارم تناقض گویی می کنم، نه تصمیم رفتن به کانادا یک تصمیم خانوادگی بود، من مملکتم رو دوست دارم، در ایران کار می کنم و زحمت کشیدم تا برای مخاطب ایرانی کار کنم پس خیلی مهمه تجربه ای که این همه سال به دست آوردم رو نگه دارم و این ارتباط رو حفظ کنم.

او در ادامه صحبت هایش افزود:

وقتی هر شب جلوی دوربین میگم مردم ایران ما شما را خیلی دوست داریم با اعتقاد میگم. در بیش از 850 قسمت خندوانه هیچوقت نگفتم ایران عالی یا بهترین جای دنیاست من گفتم ایران را دوست دارم. کسانی که به خارج از کشور مهاجرت کردند، همه از ایران بدشون میاد؟!

اینکه تو برای زندگیت یک تصمیمی می گیری معنیش این نیست که از ایران بدت میاد یا اینکه دروغ میگی، من حرف هایی که زدم راجع به این است که امید داشته باشیم، کار کنیم، زندگی کنیم و در کنار هم باشیم، اگر این ها حرف های بدیست دیگر نمی زنم.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف