دور ماندن همسر شهاب حسینی از بازیگری

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی در جوانی و در روزگاری که تازه وارد دنیای بازیگری شده بود ازدواج کرد و فرزند دار شدن مانع از ادامه حرفه بازیگری اش شد و در واقع میتوان گفت که مادر بودن نقش مهم تری در زندگی این بانوی سینما و تئاتر داشت. در این گفتگو همسر شهاب حسینی درباره علت دور ماندن از حرفه بازیگری میگوید.

همسر شهاب حسینی

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی، مهناز نمایش دریبل است، همسر منوچهر با بازی نیما شعبان نژاد و خواهر شیرین با بازی صحرا اسدالهی.

پریچهر قنبری همسر شهاب حسینی

پریچهر قنبری که سال 76 در نمایش «بر کرانه باد» به کارگردانی مینا ابراهیم زاده با شهاب حسینی همبازی بوده و سال 93 با بازی در فیلم «ساکن طبقه وسط» به کارگردانی شهاب حسینی جلوی دوربین رفته در مورد دوری اش از بازی و بازیگری گفت:
«دوست داشتم این مسیر را ادامه دهم ولی به خاطر بچه هایم، خودخواسته این کار را نکردم. تا پسر اولم کمی بزرگ شود، خودش را پیدا کند و به کلاس اول برود، پسر دومم به دنیا آمد و تا او هم از آب وگِل درآید فاصله من از کاری که دوست داشتم بیشتر شد. تا این که شرایطی مهیا شد که تمرین نمایشی را شروع کنیم که قرار بود سعید دشتی هم در آن به عنوان بازیگر حضور داشته باشد که نشد و بعد این متن از طرف خود او پیشنهاد شد. اصولا حضور جلوی دوربین را چندان دوست ندارم و صحنه را ترجیح می دهم اما چون تمرین تئاتر نیاز به زمان زیادی دارد و من هم همیشه مادر بودن برایم الویت داشته و دارد، در کنارش عشقم به بازیگری تئاتر را حفظ کردم تا الان که روی صحنه ام.»

او که یکی از تخصص هایش گریم و چهره پردازی است در مورد مهناز هم گفت:«تقریبا می شود گفت در «دریبل» 24 ساعت از زندگی یک خانواده را خواهید دید؛ حس وحالشان، رابطه شان، نحوه برخوردشان با هم و… مهناز از من خیلی دور است. زنی سنتی که نسبت به آن چه دارد به شدت راضی است و چیز دیگری هم نمی خواهد. او در جایی نسبت به خواهر و برادرش حسی مادرانه دارد، در جایی دیگر برای همسرش، منوچهر زنِ خانه می شود و در جایی دیگر دخترِ پدرش است و من این چندگانگی احساساتش را دوست دارم.»