بیوگرافی گیتی موسوی قویترین زن جهان

خانم گیتی موسوی متولد بهمن ماه سال 1353 می باشد که اصالتاً تبریزی می باشد و سال هاست که در رشته ورزشی پرورش اندام و بدنسازی فعالیت می کند او همچنین به عنوان مربی پرورش اندام و فعالیت های رسمی دارد. به علت کشیدن تریلی 12 تن و زدن رکورد حرکت اسکات به شهرت رسید.

چکیده ای از بیوگرافی گیتی موسوی :

نام:گیتی موسوی

زاده: بهمن ماه سال 1353

زادگاه: تهران

ملیت: ایرانی

مدرک: لیسانس رشته ادبیات فارسی

قد: ۱۷۰ سانتیمتر

وضعیت تاهل: متاهل

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

زندگینامه گیتی موسوی :

گیتی موسوی از ورزشکاران حرفه ای کشورمان بوده که در زمینه بدنسازی فعالیت دارد متولد بهمن 1353 در تبریز بوده و این روزها به دلیل کشیدن یک تریلی 12 تنی به شدت مشهور شده.

 

وی دارای مدرک کارشناسی رشته ادبیات فارسی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و همچنین دارای مدرک مربیگری درجه یک  بدنسازی و مدرک مربی پرورش اندام از کشور سنگاپور می باشد.

 

پدر او از پهلوانان قدیمی محلشان بود و در بین مردم به پمشهور به پهلوان سید است. ، بردار ایشان نیز دوچرخه سوار حرفه ای بوده و خواهرش نیز اسب سوار ماهری میباشد بدون شک میتوان گفت خانم گیتی در یک خانواده کاملا ورزشی رشد یافته.

 

پدر گیتی موسوی از پهلوانان نامدار تبریزی بود که در بین مردم شهرت زیادی داشت رانندگی ماشین های سنگین مثل تریلی فعالیت می کرد عمویش نیز همچون پدرش از پهلوانان نامدار تبریزی میباشد اعضای خانواده و همگی ورزشکار هستند برادرش دوچرخه سوار و خواهرش سوارکار اسب می باشد.

 

گیتی موسوی کیست ؟

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

ازدواج گیتی موسوی

گیتی موسوی در سال 1382 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج، یک دختر بود که در سال 1383 متولد شد و خانواده اش به او کمک بسیاری در ورزش می دهند.

 

طرفدار تیم تراکتورسازی :

گیتی موسوی می گوید: تیم فوتبال شهر من تراختور سازی تبریز هست. دلم می خواهد چند تا تراکتور سنگین را قبل از شروع بازی بکشم و به تماشاچیان و طرفداران تیم تراکتورسازی روحیه بدهم. مردم ما خیلی به شادی و برنامه های مفرح احتیاج دارند.

 

از چند سال پیش وارد ورزش بدنسازی شدم و برای خودم کار می کردم. چون اصلا در ایران برای خانم ها ورزش قدرتی نداریم، اما برای من فرقی نداشت که مسابقات یا تیم ملی برای ورزشی که انجام می دهم باشد یا نباشد، تنها قصدم این بود برای خودم ورزش کنم.

 

گفتگو با گیتی موسوی

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

مصاحبه با گیتی موسوی :

• این وزنه های سنگین چند تُنی، آسیب و فشاری به بدن تان وارد نمی کند؟

نه اصلا به هیچ وجه. مثل این بود که من یک وزنه دوکیلویی یا دوکیلو سیب‌زمینی برداشتم. تنها مشکلی که من بعد از کشیدن تریلی داشتم، مشکل تنفسی بود، آن هم به این خاطر بود که آسم دارم. حساسیت خیلی خفیفی دارم و اشتباه من در آن روز این بود که اسپری و حتی آب هم با خودم نبرده بودم. برای همین وقتی تریلی را می کشیدم، فقط نفس کم می آوردم، و گرنه بعد از کشیدن تریلی هیچ جای بدنم و دستام درد نمی کرد. در واقع حین کشیدن سخت بود و زور می برد.

 

• چقدر زور دارید؟

در حالی که می خندد می گوید: خیلی، بدن و پاهای پرزوری دارم شاید هم بتوانم یک تن بیشتر از این را هم بکشم.

• یعنی 12 تن روی دست، کمر یا شانه ها فشار نمی آورد؟

اصلا برای من هیچ فشاری نداشت، حتی بعد از اینکه تریلی را کشیدم، به خانه رفتم و به جای استراحت کلی هم فعالیت کرده.

 

• فکر می کنم روش برداشتن و کشیدن و سایل سنگین یک قاعده و قانونی هم دارد. درست است؟

بله و خیلی هم مهم است، چون اگر با روش غلط این کار را انجام دهیم، صددرصد بدن آسیب می بیند، ضمن این که آمادگی جسمانی و قدرت عضلات خیلی مهم است. به هرحال من از بچگی ورزش کردم و 5 ‌سال است که وارد باشگاه بدنسازی شدم و به صورت حرفه ای تک تک ماهیچه ها و عضلات بدنم را تمرین داده ام.

 

• آیا خانواده تان با کاری که انجام می دهید، مخالفتی ندارند؛ یعنی نگران آسیب رسیدن به بدن تان هستند؟

مادرم همیشه نگران آسیب دیدن کمرم هستن. به هر حال مادره و حق دارد، شاید بچه اش را با بچه های معمولی همسن و سالش مقایسه می کند. مادرم موقع کشیدن تریلی یک گوشه ای ایستاده بود و آیت الکرسی می خواند. فکر می کنم حالا دیگر پذیرفته که دخترش برای خودش مردی شده. (خنده)

 

روزی 3 تا 4 ساعت بدون وقفه تمرین می کنم ، وقتی ورزش می کنم با هیچ کسی حتی حرف هم نمی زنم و توجه ام را هیچ چیزی از دور و اطراف جلب نمی کند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

توصیه ی گیتی موسوی به دختران

توصیه ی گیتی موسوی به دختران، انتخاب این رشته نیست. مقدمه ی حرف او این بود که قدرتمند بودن صرفا به معنی نداشتن روحیه لطیف نیست. گیتی موسوی می گوید: «توصیه ی من به دختران اینست که وارد این رشته ورزشی نشوند، چون آسیب زا و اعتیادآور می باشد.

 

به طور مثال فرد شرکت کننده در مسابقات، پس از کسب مقام یا رکورد، خوشحال می شود و دوباره به رکوردزنی و رکوردشکنی گرایش پیدا می کند و مدام می خواهد در مسابقات شرکت کند. من با اینکه ورزشکار قدرتمندی هستم، ولی وقتی گوسفندی را قربانی می کردند، آن قدر دل نازکم که نمی توانم به آن نگاه کنم.

 

پس بهتره بدانید که گاهی وقت ها آدم های قوی هم، نسبت به سایر افراد، متواضع تر و دل نازک تر هستند. از این رو ذهن، فکر و دل با چشم آدم کاملاً فرق دارد.»

 

تصاویر گیتی موسوی

 

افتخارات ملی گیتی موسوی :

در سال 1398 توانست یک دستگار تریلر را جابه جا کند و همچنین رکورددار حرکات اسکات پا می باشد.

 

مهمترین فعالیت وی می توان به کشیدن تریلی 12 تنی در سال 98 و ثبت رکورد حرکات اسکات در سال 99 در دی ماه  اشاره کرد.

 

رکوردزنی گیتی موسوی به افتخار سردار سلیمانی

لحظه‌ای که داشتم رکوردم را ثبت می کردم فقط به سردار سلیمانی فکر می‌کردم. من رکوردم را به افتخار سردار سلیمانی و سالگرد ایشان ثبت کردم، چون همه ما امنیتمان را مدیون ایشان هستیم.

 

در سال 1398 با کشیدن یک دستگاه تریلی به شهرت رسید.

 

در سال 1399 نیز 275 کیلوگرم وزن را روی پا خود قرار داد و به مدت 1 دقیقه و 17 ثانیه آن را نگهداشت نشان داد از توانمندی بدنی بسیار زیادی برخوردار میباشد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف