بیوگرافی پوریا رحیمی سام بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون مجموعه: دنیای بازیگران

بیوگرافی پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام (زاده بهمن ۱۳۶۱ در هشتگرد)، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون زاده ایران است. وی یکی از فعالترین بازیگران در صحنه تئاتر است. پوریا رحیمی کار حرفه‌ای در سینما را از سال ۱۳۹۱ و با فیلم از جنوب شرقی را رسما شروع کرد و با بازی درفیلم احتمال باران اسیدی در نقش کاوه به شهرت دست پیدا کرد.

چکیده ای از بیوگرافی پوریا رحیمی سام

نام: پوریا رحیمی سام

تاریخ تولد: بهمن ۱۳۶۱

محل تولد: هشتگرد، کرج

ملیت: ایرانی

حرفه: بازیگر

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۷ – اکنون

 

پوریا رحیمی سام بازیگر سینما و تلویزیون

 

بیوگرافی پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام در هشتگرد استان البرز هم بزرگ شده است. او پدرش را سالها پیش از دست داده و با مادرش زندگی می کند.

 

آقای رحیمی پیش از ورود به دانشگاه هم در گروه تئاتر مهرداد کوروش، مبانی تئاتر را یاد گرفت و در دانشگاه رشته کارگردانی را انتخاب کرد. رحیمی کار حرفه ای در سینما را از سال ۱۳۹۱ و با فیلم از جنوب  شرقی به صورت رسمی آغاز کرد و با بازی در فیلم احتمال باران اسیدی در نقش کاوه به شهرت رسید .

 

بهتر است بدانید که پوریا رحیمی سام در تئاتر بازیگر نام آشنایی است که سابقه کارگردانی به صورت حرفه ای دارد و اکنون در تلویزیون هم تدریس می کند.

پوریا رحیمی سام الگوی بازیگری خود را حسن معجونی معرفی کرده است و به او گفته دیدن اودر صحنه چه به صورت بازیگر و چه در منصب کارگردان،برای او لذت بخش است. اما او به عنوان بازیگر در کنار حسن معجونی نقش اجرا کرده است.

مشهوری پوریا رحیمی سام به علت حضور او به عنوان نقش اول در فیلم سینمایی احتمال باران اسیدی است که البته او این روز ها به غیر از بازی در فیلم های سینمایی بر روی صحنه تئاتر مشغول به کار است.

 

او برای اولین  بار در سال 96 و با بازی در سریال نجوا تجربه تازه ای در تلویزیون به دست آورده است و شهرت او خیلی بیشتر از پیش شده و سامانی در نجوا در واقع نقش او در این سریال محسوب می شود.

 

او تئاتر را بسیار با ارزش می داند و در سال های گذشته  در نمایش هایی مانند پینوکیا کار شهره سلطانی و در کنار محمد نادری و محمد صادق ملک در نقش روباه مکار ایفای نقش کرد و در نمایش رئالیستی و موفق آخرین نامه مهرداد کوروش نیا نقش موثری داشته که موفق به جلب نظر بسیاری از افراد در زمینه هنر و تئاتر شده است.

 

رحیمی سام سوای بازیگری و کارگردانی دستی هم در آموزش و تربیت هنرجو دارد ، او در برنامه فیلم کوتاه شبکه مستند در بخش آموزش فعالیت دارد.

 

ازدواج پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام با قرار دادن عکسی از همسرش در صفحه رسمی اینستاگرام خود و نوشته مهر….بانِ من، خبر از ازدواج خود را داده است.

 

فعالیت های پوریا رحیمی سام

سینما

 ۱۳۹۹ زالاوا
۱۳۹۸ قصیده گاو سفید
۱۳۹۶ من می‌ترسم
۱۳۹۶ جاده قدیم
۱۳۹۶ چهارراه استانبول
۱۳۹۵ کوپال
۱۳۹۵ بی‌نامی
۱۳۹۵ اسرافیل
۱۳۹۳ احتمال باران اسیدی
۱۳۹۳ عصر یخبندان
۱۳۹۳ ناهید
۱۳۹۱ از جنوب شرقی
۱۳۹۰ ضدگلوله

 

سریال

۱۳۹۷ مجموعهٔ تلویزیونی نجوا
۱۳۹۴   آبروی از دست رفته
۱۳۹۴ حالت خاص

 

نمایش خانگی

۱۳۹۸   کرگدن
۱۴۰۰  خسوف

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

ب