بیوگرافی و عکس های کوئنتین تارانتینو؛ مطرح ترین کارگردان آمریکایی

فعالیت های کوئنتین تارانتینو

کوئنتین تارانتینو یکی از برترین استعدادهای کارگردانی و بازیگری سینمای آمریکا است که در اوایل دهه ی 1990 میلادی به جهان معرفی شد. یکی از اصلی ترین ویژگیهای تارانتینو این بود که برخلاف سایر فیلم سازان آمریکایی، تجربه ی هنری خود را از جهان حقیقی کسب کرده بود و تحصیلات دانشگاهی در این شغل را نداشت.

 

 

بدون شک، یکی از عللی  که باعث شد او سبک نوع و مستقلی برای خوددرست کند همین موضوع باشد. هیجان یکی از شاخصه های جدا نشدنی فیلم های تارانتینو است که در آن از هوش و ذکاوت ودیا لوگ های ویژه استفاده می شود. البته خشونت هم از صحنه های جدانشدنی فیلم های او است.

 

او ابتدا کار خود را با بازیگری آغازکرد و در سال 1992 میلادی موفق شد اولین فیلم مستقل خود به نام Reservoir Dogs را بسازد. با اینکه این فیلم اولین فیلم تارانتینو بوداما موفق شد در جشنواره ی ساندس بهنمایش گذاشته شود .

کوئنتین تارانتینو در سال 1993 میلادی فیلمنامه ی فیلم True Romance که یک فیلم جنایی- رمانتیک بود را نوشت که از جمله هنر پیشگان این فیلم می توان به وال کیلمر، کریستین اسلیتر و گری اولدمن اشاره نمود. یک سال بعد از آن، فیلمنامه ی Natural Born Killers به کارگردانی الیور استون را نوشت.

فیلم مشهور Pulp Fiction دومین فیلم تهیه شده بدست  تارانتینو بود. این فیلم یک فیلم جنایی – کمدی است که هم درمیان منتقدان و هم تماشا گران با ارزش است و کمتر کسی را می توان یافت که این فیلم را ندیده باشد. او 6 سال بعد از این فیلم جنجالی، فیلم دیگری با عنوان Kill Bill یا کیل را بکش ساخت که این فیلم نیز موفق شد نظر منتقدان و بینندگان را به خود معطوف کند و موفقیت های زیادی کسب کند .

اصلی ترین مضمون این فیلم، انتقام است که داستان آن ادغامی از فیلم های کونگ فو، هنرهای رزمی ژاپنی، فیلم های ترسناک ایتالیایی باضافه  فیلم های وسترن می باشد. البته به علت داستان بلند آن، این فیلم در دو سری کیل بیل 1 و کیل بیل 2 در دو سال پیاپی 2003 و 2004نمایش داده شد .

 

عکس کوئنتین تارانتینو, فیلم های کوئنتین تارانتینو, زندگی نامه کوئنتین تارانتینو

کوئنتین تارانتینو یکی از استعدادهای کارگردانی و بازیگری آمریکا است

 

کوئنتین تارانتینو پس  از این فیلم به ترتیب در سال های 2007 و 2009 فیلم ترسناک Death Proof و فیلم Inglourious Basterds را ساخت. روایت داستانی فیلم Inglourious Basterds، ترکیبی از خیال و تاریخ است. او پس از3 سال یکی از معروفترین فیلم های خود یعنی Django Unchained را تهیه کرد که ژانر این فیلم، وسترن بود.

هشتمین فیلم تارانتینو در سال 2015تولید شد که عنوانش The Hateful Eight بود و   هم اکنون، Once Upon a Time in Hollywood آخرین فیلم تولید شده او است که در سال 2019 بنمایش در آمده است . ازاصلی ترین بازیگران این فیلم میشود به مارگو رابی، لیوناردو دیکاپریو و برد پیت اشاره کرد. این فیلم هم  یکی ازبرجسته ترین فیلم های تارانتینو به حساب  می آید .

 

کوئنتین تارانتینو و همسرش, ثروت کوئنتین تارانتینو, فیلم ضد مرگ کوئنتین تارانتینو

استفاده از خشونت در فیلم های کوئنتین تارانتینو

خشونت از صحنه های جدا نشدنی  فیلم های تارانتینو است به صورتیکه که فیلمی از این کارگردان را نمیشود پیدا کردکه خشونتی در آن نباشد . وجود این صحنه های خشن، باعث شده که بعضی مواقع، فیلم های او مورد نقد قرار بگیرند اما  خودش بر این عقیده است که خشونت فیلم های او هیچاثری بر دنیای واقعی نمی گذارد.

به عنوان مثال، فیلم Reservoir Dogs نتوانست در انگلستان مجوز بگیرد چرا که در ﺁن از خشونت به نوعی سرگرمی استفاده شده است.

 

کوئنتین تارانتینو و همسرش, ثروت کوئنتین تارانتینو, فیلم ضد مرگ کوئنتین تارانتینو

جوایز کوئنتین تارانتینو

 

جوایز کوئنتین تارانتینو

از اصلی ترین جوایز و افتخارات تارانتینو میشود به دریافت جایزه ی اسکار و گلدن گلوب اشاره کرد. باضافه  این او 7 بار نامزد جایزه ی بفتا، 5 بار اسکار، 7 بار گلدن گلوب و 4 بار هم نامزد دریافت جایزه ی کن شده است.ضمنا او باضافه موفقیت های خود درزمینه کارگردانی و نویسندگی در زمینه های دیگری هم افتخار بدست آورده  که ازمیان ﺁن ها میشود به 4 بار نامزدی او در گرمی اواردز و 1 بار جایزه ی امی اواردز، اشاره نمود.

 

 بیوگرافی کوئنتین تارانتینو, کوئنتین تارانتینو, کوئنتین تارانتینو فیلمها

کوئنتین تارانتینو کارگردان