بیوگرافی و عکس های سیروس همتی بازیگر ایرانی

بیوگرافی سیروس همتی و همسرش لیلا نوری با عکس دخترانش

سیروس همتی متولد ۱۳ مرداد ۱۳۵۱ در تهران است و اکنون ۴۹ سال سن دارد. او مدرک کارشناسی ریاضی دارد و از دانشگاه تربیت معلم فارغ التحصیل شده است. وی یک بازیگر دوست داشتنی ایرانی است که در زمینه های  مختلف از جمله از بازیگری ، نویسندگی ، کارگردانی، طراح صحنه فعالیت می کند. در ضمن او به عنوان معلم ریاضی هم مشغول به کار است.

چکیده ای از بیوگرافی سیروس همتی

نام اصلی : سیروس همتی

تاریخ تولد : ۱۳ مرداد ۱۳۵۱

محل تولد : تهران

محل زندگی : تهران

پیش یا حرفه : بازیگر، معلم ، کارگردان ، نویسنده ، طراح صحنه

بیوگرافی کامل سیروس همتی

سیروس همتی در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۵۱ در تهران متولد شده است . در یک خانواده چهار نفری بزرگ شد. وی یک برادر بزرگتر از خود داشت که در جنگ ایران و عراق به شهادت رسید.  سیروس همتی اهل   آذربایجان و ترک زبان است و اهل آجر آباد شهرستان سراب می باشد. در نهایت تاسف  باید گفت سیروس همتی اکنون نه پدر دارد نه مادر و نه برادر. آن ها سالها پیش بدرود حیات گفتند

اولین کار تلویزیونی سیروس همتی در سال ۱۳۸۱ سریال خاک سرخ است

سیروس همتی در شبکه های اجتماعی فعال است و عکس های شخصی و خانوادگی خود را به اشتراک می‌ گذارد. وی در اینستاگرام فعال است.

آغاز فعالیت سیروس همتی

سیروس همتی تلاش خود در عرصه هنر را از اوایل دهه ۷۰ شروع کرد و در تئاتر های مختلف ایفای نقش کرده است. نمایش های کامو به کارگردانی محسن هوشیار در سال ۱۳۷۰، خروسک پریشان به کارگردانی داوود کیانیان در سال ۱۳۷۲ و ایفای نقش تابلوی آخر به کارگردانی نصرالله قادری در سال ۱۳۷۳ از اولین بازی‌های او بر روی صحنه تئاتر است.

اولن کار سیروس همتی جلوی دوربین در سال ۱۳۸۱ برای سریال خاک سرخ به کارگردانیابراهیم حاتمی کیا  ، و بعد از آن در سال ۱۳۸۸ برای سریال آشپزباشی به کارگردانی محمدرضا هنرمند جلوی دوربین رفت و نقش های کوچکی را ایفا کرد. درضمن سیروس همتی در سال ۱۳۸۲ در فیلم سینمایی مارمولک به کارگردانی کمال تبریزی نقش آفرینی کرده  است.

سیروس همتی علاوه بر بازی در تئاتر کارگردان نمایش ها هم است.

ایفای نقش سیروس همتی در سریال مناسبتی ماه مبارک رمضان ، خداحافظ بچه در سال ۱۳۹۱ در نقش راننده خیلی توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و می‌توان گفت این سریال سکوی پرتاب سیروس همتی بود.

وضعیت تأهل و ازدواج سیروس همتی

سیروس همتی متأهل است و با خانم لیلا نوری سالهاست که ازدواج کرده. دو دختر به نام های نگار همتی و بهار همتی که دو قلو هستند ، حاصل  ازدواجشان است.

لیلا نوری دکتر چشم پزشک است و در بیمارستان فارابی تهران مشغول به کار است. سیروس

همتی در تازه ترین پست خود در صفحه شخصی اش سالگرد ازدواجشان و همینطور تولد همسرش را تبریک گفته است.

ویژگی های سیروس همتی

از ویژگی‌ های سیروس همتی می‌ توان به بازی کردن در تئاتر، سینما و تلویزیون اشاره کرد که سبب افزایش تجارب او می‌ شود. همچنین فعالیت اودر عرصه های مختلف مانند کارگردانی ، نویسندگی ، معلمی ، طراح صحنه  باعث آوازه و محبوبیت وی می شود.

گفتگو با سیروس همتی

سیروس همتی در گفت‌ وگویی مورد اولویت داشتن کدام یک ازصحبت های  بازیگری ، کارگردانی و نویسندگی در زندگی اش می گوید : اولویت اول من بازیگری است. فکر می‌ کنم هنوز نتوانسته ام در میدان بازیگری توانایی های خودم را به نمایش بگذارم. در سریال خداحافظ بچه قسمتی  از توانایی هایم را نشان دادم اما آن اتفاق دیگر تکرار نشد.

در ضمن  او از عدم علاقه  دخترهایش به بازیگری می گوید :

هیچ یک بازیگری را دوست ندارند و حوصله شان سر می رود. من برای نمایش  دو چشم به آن ها نیاز  داشتم چون قصه در باره  فردی به نام سیروس همتی بود که دو دختر داشت.

در نمایش صبح بخیر هم به دخترم نیاز داشتم چون قرار بود عزرائیل سر یک بچه را ببرد و من فکر کردم که چه کسی بهتر از دختر خودم برای بازی در آن نقش . بنا بر نیازم  از دخترهایم در این دو نمایش استفاده کردم و هدفم این نبوده که به اجبار  آن ها را در نمایش جا بدهم.

در بعضی از تئاترها یا کارهای تصویری عوامل تئاتر یا فیلم و سریال از فرزندان  خودشان استفاده می کنند و خیلی راحت می شود فهمید که آن نقش اضافه است و اگر حذف شود هم لطمه‌ ای به داستان نمی خورد ، اما من در این دو نمایش واقعا به دختربچه نیاز داشتم و دیدم که بهتر است از دخترهای خودم استفاده کنم تا اشکالی  برای کسی ایجاد نشود.

فیلم شناسی سیروس همتی

سیروس همتی در تله فیلم ها ، سریال ها و فیلم های سینمایی زیادی به ایفای نقش پرداخته است که در ادامه آن ها را به شما معرفی می کنیم.

سیروس همتی در فیلم دلدادگان

سیروس همتی علاوه بر بازی در تئاتر، کارگردان نمایش ها نیز هست و تعدادی از نمایش‌های تئاتر را کارگردانی کرده از جمله هفتاد و پنج هزار تهران ، بزرگداشت  چخوف ، ماجرای نیمه شب تهران ، اسب تهران ، پیکر مشترک ، ما سه نفر بودیم ، نیلوفر.

فیلم های سینمایی سیروس همتی

 مزرعه پدری ۱۳۸۲  مارمولک ۱۳۸۳
یک تکه نان ۱۳۸۳ پابرهنه در بهشت ۱۳۸۴
 دیگری ۱۳۸۸  ته خط ۱۳۹۳
 فرار از اردو ۱۳۹۳ کارگر ساده نیازمندیم ۱۳۹۴
 صله سحر ۱۳۹۴ دشمن‌ زن ۱۳۹۶
ضربه فنی ۱۳۹۷ انفرادی ۱۳۹۸
زن ها فرشته اند ۱۳۹۸

 

سریال های سیروس همتی

خاک سرخ ۱۳۸۱ آشپزباشی ۱۳۸۸
پرانتز باز ۱۳۸۹  خداحافظ بچه ۱۳۹۱
ماتادور ۱۳۹۲ خوب ، بد ، زشت ۱۳۹۳
دلدادگان ۱۳۹۷ صبح آخرین روز ۱۴۰۰

 

تئاترهای سیروس همتی

کامو ۱۳۷۰  خروسک پریشان ۱۳۷۲
 بازی تابلوی آخر۱۳۷۳ یه خونه یه چلچله ۱۳۷۴
برف سبز۱۳۷۵ ساز سحرآمیز ۱۳۷۵
آقای وندال ۱۳۷۸ بسه دیگه خفه شو ۱۳۸۲
عید پاک ۱۳۸۵ قربانی ۱۳۸۶
مسافران مرد ۱۳۸۷  رویاهای خلیج فارس ۱۳۸۸
اسب های پشت‌ پنجره ۱۳۸۸ شرق غزل ۱۳۸۸
دزد آب ۱۳۸۹ روز سرباز ۱۳۹۰
بلوط های تلخ  ۱۳۹۰ خانمچه و مهتابی ۱۳۸۹
تماشاچی محکوم به اعدام ۱۳۸۹ این خونه چه خبره ۱۳۹۰
ح دو چشم ۱۳۸۸ مومیا ۱۳۹۰

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

گالری تصاویر سیروس همتی:

عکس سیروس همتی

سیروس همتی در فیلم انفرادی ها