بیوگرافی و عکس های جرج مایکل خواننده و ترانه‌ سرا بریتانیایی

زندگینامه  جرج مایکل همراه با روایت زندگی خصوصی و عکس ها

جرج مایکل، یک خواننده، ترانه‌ سرا و آهنگساز نامدار از کشور انگلستان بود.وی در سال ۲۰۰۸، در بیلبورد هنرمند برتر تاریخ، در رتبه ۴۰ از ۱۰۰ قرار گرفت. در ادامه  در مورد زندگی مایکل و کارهای اوتوضیحات بیشتری خواهیم داد :

 

چکیده ای از بیوگرافی جرج مایکل
نام کامل : Georgios Kyriacos Panayiotou / جورجیوس پنیاتو

تولد : ۲۵ ژوئن ۱۹۶۳ فینچلی شرقی، انگلستان

درگذشته : ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶ در ۵۳ سالگی

زندگی در : گورینگ آن تمز، آکسفوردشر، انگلستان

فعالیت در ژانر : پست- دیسکو، دنس پاپ، سول، چشم‌آبی، و موسیقی پاپ

پیشه: خواننده، ترانه ‌سرا و تهیه‌کننده

سال ‌های فعالیت: از ۱۹۸۱ تا ۲۰۱۶

ناشر: Aegean، کلمبیا رکوردز، سونی میوزیک

ساز اصلی : پیانو

 

 

 

 

 

بیوگرافی جرج مایکل

جرج مایکل در ۲۵ ژوئن ۱۹۶۳در شمال انگلیس  بدنیا آمد . او پدری قبرسی-یونانی و مادری انگلیسی داشت و در خود انگلستان بدنیا آمد. فعالیت های موسیقایی جرج از سال های هجده سالگی اش شروع شد  و Executive،نخستین گروهی بود که او دوستان و هم کلاسی هایش در انگلیس گرد آوری کردند که در راس این هنرمندان، اندرو ریجلی قرار داشت.

 

شور بختانه این گروه نتوانست خیلی پابرجا بماند .و بسیار  زود به یک گروه دو نفره از اندرو و جرج مایکل تبدیل شد و نام آن، وام! گذاشته شد. گروه وام! پس از آن یکی از پر طرفدارترین گروه‌ های پاپ بریتانیایی در دهه هشتاد میلادی اعلام شد و در دوران خودش، هواداران بسیار زیادی در تمام جهان داشت.

 

در همان دوران اوج گروه وام!، ملودی و اشعار بسیار زیادی  از ترانه ‌های گروه بوسیله خود جرج مایکل ساخته می شد و به همین دلیل سبب شد تا او در زمینه های مختلف موسیقی مورد توجه قرار گیرد و در سال ۱۹۸۵، عنوان بهترین ترانه ‌ساز سال را  با گرفتن جوایز آیور نوولو را بخود اختصاص دهد.

 

از هم پاشی گروه وام!
گروه Wham ، در اواسط دهه هشتاد میلادی از هم گسست و  به این دلیل عرصه را برای شروع کارهای انفرادی جرج مایکل آماده کرد. نخستین آلبوم انفرادی جرج مایکل ایمان (Faith) نام داشت و این آلبوم یکی از مشهورترین آلبوم های او در دوران فعالیتش می باشد. در حقیقت بسیاری این آلبوم را نقطه ی عطفی در فعالیت های موسیقایی جرج مایکل می دانند واعتقاد دارند که ایمان، بهترین آلبوم مایکل بوده.

 

همه کوشش جرج مایکل از ارائه و انتشار آلبوم ایمان این بود که بتواند تبحر و توانایی هایش را در موسیقی به جهان ثابت کند و به واسطه ی این آلبوم، سخنی برای گفتن داشته باشد. زیرا که او به درستی آگاه بود که گروه Wham، یک گروه موردتوجه تینیجرها و نوجوانان بود و او علاقه داشت تا سطح تلاش خود را به گروه سنی بالاتر ارتقا دهد و در ابعاد وسیع تر جامعه ی موسیقی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

 

 

جایزه گرمی برای عالیترین آلبوم سال، سه جوایز موسیقی آمریکا جایزه بهترین خواننده مرد در سبک پاپ راک، جایزه برترین هنرمند مرد در سبک Soul و R&B و جایزه بهترین آلبوم در سبک Soul و R&B، جوایزی بودند که با انتشار آلبوم ایمان از جرج مایکل متعلق به او شد بیشتر  از ۲۵ میلیون نسخه از این آلبوم بفروش رفت و تا مدت ها این آلبوم جزء ترانه ‌های پرفروش روز در امریکا بود و تا زمان زیادی  در بالای  لیست قرار داشت.

 

 

 

 

سوابق و فعالیت های موسیقایی جرج مایکل

جرج مایکل را می توانیم از پر کارترین هنر مندان در همه دوران معرفی کنیم زیرا که او در طول زمانهای کاری خود بیش 120 میلیون نسخه از آلبوم ‌هایش رابفروش رساند و این رویداد برای هر کسی  اتفاق نخواهد افتاد.

 

نجوای بی‌پرواِ، آخرین کریسمس و ایمان از اصلی ترین و پرطرفدارترین آهنگ ها و آثار جرج مایکل در همه دوران کاریش است که باز  هم به عنوان یکی از آهنگ ها و آلبوم های قوی تاریخ موسیقی از آن ها یاد می شود. بسیاری مایکل را در جوار مایکل جکسون، مدونا و پرینس قرار می دهند  و او را هم یکی از ستون ‌های اصلی موسیقی پاپ، دهه ی هشتاد عنوان می کنند.

 

جرج مایکل در سال ۱۹۹۱، در فستیوال بزرگ راک در ریو دو ژانیرو،دوباره با اندرو ریجلی، دوست قدیمی اش در گروه Wham روی صحنه  به هنر نمایی پرداخت .در همان سال، جرج مایکل ترانه ‌ای دو صدایی به نام Don’t let the sun go down on me با التون جان به بازار  انتشار داد. که این آهنگ در صدر رده ‌بندی ترانه‌ های پرفروش روز قرار گرفت و درآمدحاصله  از آن هم به سازمان‌ های خیریه هدیه شد. آهنگ «نور سفید» (The white light) مایکل ، در پایان بازی ‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ در لندن ، اجرا شد و خیلی  مورد استقبال قرار گرفت.

 

گرایش جنسی جرج مایکل
جرج مایکل در سال ۱۹۹۸، اعلام کرد که یک همجنس گراست و در این راه نیزتلاشهای خیرخواهانه ای برای حمایت ازگروه دگرباش های جنسی انجام داد. در ضمن  او درعرصه کمک به بیماران ایدزی، تلاش های بسیاری انجام داد. مایکل تا مدت ها در سرتیتر اخبار بود و این موضوع به علت رفتار شهوت آمیزی بود که در ملأ عام، در سال ۱۹۹۸مرتکب شده بود  و در پی این رفتار دستگیر شد. ولی این تنها اتفاق حقوقی نبود که مایکل گرفتار آن شد و بعد از آنهم به دفعات برای ارتکاب به چندین  جرم مرتبط با مواد مخدردستگیر شد. «داستان متفاوت»، نام مستندی بود که  در مورد زندگی جورج مایکل ساخته شد.

 

انتهای زندگی جرج م

 

جرج مایکل در سال ۲۰۱۲ در Earls Court لندن ، آخرین کنسرت خود را روی صحنه برد. در نهایت وی در آغاز ۲۵ دسامبر ۲۰۱۶، در خانه‌ ی خودش در گورینگ-آن-تیمز، آکسفوردشایر در سن ۵۳ سالگی چشم از جهان فروبست . گزارش پزشکی قانونی علت  مرگ جرج مایکل را  به علل  طبیعی و نارسایی قلبی، گزارش داد.

 

 

 

آلبوم‌ های جرج مایکل
ایمان در سال ۱۹۸۷

بی‌تعصب بشنو در سال ۱۹۹۰

پیرتر در سال ۱۹۹۶

ترانه ‌هایی از سده پیشین در سال ۱۹۹۹

شکیبایی در سال ۲۰۰۴