بیوگرافی و عکس‌های بورجو بیریجیک

بورجو بیریجیک متولد ۴ مه سال ۱۹۸۹ در شهر ایلمالی استان آنتالیا – ترکیه است. گفته می شود اجداد او از قوم عشایر ترک به نام یوروک ها هستند، قومی که در انزوا زندگی کرده و فرهنگ ترکی آسیای مرکزی را ادامه می دهند. نام پدر او در رسانه ها مشخص نیست ولی نام مادر او موبرا سیرچجه است و برادری به نام بیکر بیریجیک دارد.

وی در ۱۷ سالگی در رقابت های زیبایی دختر شایسته مدیترانه ای که در سال ۲۰۰۶ در شهر آنتالیا برگزار شد، عنوان دختر شایسته منطقه اکدنیز – مرسین را از آن خود کرد. ولی به گزارش پرشین وی دوست ندارد چندان از این موضوع یاد کند چرا که مادرش می خواست وی در این رقابت ها شرکت کند.

عکسی از دوران کودکی بورجو بیریجیک 

آغاز بازیگری در تئاتر

بیریجیک پس از شرکت در یک جشنواره تئاتر در دبیرستان و برنده شدن جایزه تصمیم گرفت حرفه بازیگری را دنبال کند. بنابراین پس از فارغ التحصیلی در رشته باستان شناسی از دانشگاه اژه در شهر ازمیر- ترکیه، آموزش های خود را در تئاتر شهر شهرداری بورنووا آغاز کرد و در رقابت های بازیگری “مدرسه آرتیز” برنده شد.

این بازیگر سپس با شرکت در دوره های کارآموزی تئاتر شهر بورنووا بازیگری را آغاز کرد. در آنجا در چندین نمایشنامه از جمله “یکی از دو تا” (İkinin Biri)، “دیدار بانوی پیر” (aşlı Hanımın Ziyareti)، “چشمانم را می بندم” (Gözlerimi Kaparım)، “من وظیفه ام را انجام می دهم” (Vazifemi Yaparım) و “هفت همسر هرمز” (Yedi Kocalı Hürmüz) شرکت کرد.

وی اولین بار در سال ۲۰۰۶ در تلویزیون و در سال ۲۰۱۳ در سینما حضور پیدا کرد و در طول دوران بازیگری خود توانست جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم ترکیه ای مانهیم از آن خود کند.

بورجو بیریجیک و برنده شدن رقابت های زیبایی در ۱۷ سالگی

فعالیت های سینمایی و تلویزیونی بورجو بیریجیک

بورجو بیریجیک در سال ۲۰۰۶ با حضور در سریال “Maçolar” (دهان) در نقش یک منشی برای اولین بار وارد تلویزیون شد. در همین سال در سریال “امید ملی” (Ümit Milli) حضور پیدا کرد.

وی سپس در سال ۲۰۱۱ در دو پروژه تلویزیونی شرکت کرد که زمینه ساز آغاز شهرت او شد. در سریال تاریخی بسیار معروف ترکیه یعنی “حریم سلطان” (Muhteşem Yüzyıl) در نقش ندیمه جدید خرم ظاهر شد و در سریال “تیغ کمال” (Ustura Kemal) نیز حضور داشت.

در سال ۲۰۱۲ تنها در سریالی به نام “برادران دشمن” (Düşman Kardeşler) در قالب نقش دریا ظاهر شد ولی در سال ۲۰۱۳ حضور بسیار پررنگ تری هم در تلویزیون و هم در سینما داشت. بورجو در فیلم سینمایی “گربه از دست رفته” (Kedi Özledi) در نقش لاله و در فیلم “اتاق ایمان” (İnanç Odası) در نقش قربان بازی کرد. حضور در نقش شخصیت سدا در سریال “مرا اینگونه دوست داشته باش” (Beni Böyle Sev) که تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت نیز از دیگر فعالیت های او در این سال محسوب می شود.

نمایی از بازی بورجو بیریجیک و باریش اردوچ در سریال کلاغ سیاه

این بازیگر زیبای ترک در سال ۲۰۱۴ در فیلم کمدی معروف ترک “برای من داستان نباف” (Bana Masal Anlatma) به کارگردانی بوراک آکساک در نقش ازگی حضور پیدا کرد و همچنین در سریال “موضوع شرافت” (Şeref Meselesi) نقش کبری گونگور را ایفا کرد و همبازی بازیگر معروف ترک کرم بورسین بود. سریال مذکور از جمله سریال های شناخته شده وی محسوب می شود.

حضور در سریال ترانه زندگی و کلاغ سیاه

بورجو بیریجیک در سال ۲۰۱۵ در پروژه سینمایی و فیلم کوتاه “خاطرات توپراک” (Toprak’ın Günlüğü) در قالب شخصیت توپراک نقش آفرینی کرد. وی در این سال در معروف ترین سریال خود به نام “ترانه زندگی” (Hayat Şarkısı) حضور داشت و نقش اول سریال به نام هولیا چم اوغلو جوهر (ماکسیرا) را ایفا کرد. سریال عاشقانه مذکور که تا سال ۲۰۱۷ ادامه داشت از کانال دی ترکیه پخش شد و شبکه جم دوبله فارسی آن را در ۲۰۵ قسمت پخش کرد. بیرجیک در این سریال همبازی بیرکان سوکولو بود که نقش کریم را ایفا می کرد.

بورجو بیریجیک و همسرش امره یتکین – بیوگرافی بورجو بیریجیک

در سال ۲۰۱۶ در فیلم سینمایی “خیلی دور خیلی نزدیک” درنقش آسلی ایفای نقش کرد و در سال ۲۰۱۷ در فیلم “همه چیز با تو زیباست” (Herşey Seninle Güzel) ظاهر شد. در سال ۲۰۱۸ نیز در سریال “روز” (Gün) در نقش بهار یوکسل بازی کرد.

فیلم سینمایی “چیچرو” (Çiçero) و سریال “کلاغ سیاه” (Kuzgun) که در آن نقش دیلا را بازی کرده از جدیدترین کارهای او در سال ۲۰۱۹ هستند، وی در سریال مذکور همبازی باریش اردوچ بازیگر معروف ترک است.

عکس عروسی بورجو بیرجیک و امره یتکین

بیوگرافی بورجو بیریجیک و زندگی شخصی

بورجو بیرجیک در سال ۲۰۱۵ با امره یتکین که در زمینه تبلیغات فعالیت می کند نامزد کرده و در ۳۰ام جولای سال ۲۰۱۶ باهم ازدواج کردند. این زوج که قبل از ازدواج سه سال از آشنایی آنها می گذشت مراسم عروسی خود را در منطقه باچکوی کورپارک در استانبول جشن گرفتند و قبل از آن نیز مراسم حنابندان خود را برگزار کردند.

این بازیگر معروف ترک حضور فعالی نیز در شبکه اجتماعی دارد و اغلب تصاویری از خود و همسرش و همچنین پروژه های کاری اش را با بیش از ۲ میلیون و ۹۳ هزار هواداراش در اینستاگرام به اشتراک می گذارد. وی بیش از ۹۴۰۰۰ دنبال کننده نیز در شبکه اجتماعی توئیتر دارد.

ازدواج بورجو بیریجیک بازیگر زیبای ترک