بیوگرافی و تصاویر میثم صالحی والیبالیست

چکیده ای از بیوگرافی میثم صالحی

نام: میثم

نام خانوادگی: صالحی

تاریخ تولد: آبان 1377

محل تولد: ارومیه

پیشه: والیبالیست

قد: 198 سانتیمتر

وضعیت تأهل: مجرد

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

بیوگرافی میثم صالح

میثم صالحی والیبالیست جوان و موفق ایرانی در آبان سال 1377 در شهر ارومیه متولد شد. او در یک خانواده چهار نفری به دنیا آمد و تنها یک خواهر به نام مهسا دارد. میثم دارای قدی در حدود 198 سانتیمتر می باشد. او در حال حاضر مجرد بوده و  با خانواده زندگی میکنه و معتقده ازدواج براش زوده.

آغاز فعالیت ورزشی میثم صالحی 

میثم از همان دوران نوجوانی به علت قامت بلندی که داشت وارد رشته والیبال شد و توانست با تلاش مداوم در این رشته به موفقیت هایی دست یابد. او فعالیت ورزشی خود را در این زمینه از سال 1395 و زمانی که 18 ساله بود در تیم عقاب سبلان اردبیل و زیر نظر پوریا یزدان پناه در لیگ دسته اول شروع کرد.

 

وی اکنون از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران میباشد و در لیگ ملت های والیبال 2021 ایتالیا حضور دارد و در آنجا با بازی خوب و درخشانش افتخار آفرینی کرده.

ورود میثم صالحی به تیم آمل

میثم بعد از اینکه وارد تیم عقاب سبلان اردبیل شد و توانایی های خود را نشان داد، توسط بهروز عطایی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شد و یک قرار داد چند ماهه با تیم کاله مازندران بست.

او در کاله به مدت سه فصل و زیر نظر بهروز عطایی بسیار موفق بود و توانست مانند قبل خوش بدرخشد و توجه همگان را به خود جلب کند.

 

او در مورد تیم کاله آمل می گوید: من سال ها در کاله بازی کردم و آمل و ارومیه را هر دو شهر خود می دانم، کاله آمل باشگاهی هست که در ایران از نظر مدیریت رقیب ندارد.

او همچنین موفقیت خود را در این زمینه مدیون حسین کاظمی و بهروز عطایی می داند و می گوید که این دو نفر برای او زحمات زیادی کشیدند و والیبال را به طور حرفه ای به او آموزش دادند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

بازگشت میثم صالحی به ارومیه

میثم صالحی بعد از آن که در شهر آمل توانست با موفقیت به فعالیت خود ادامه دهد، در سال 1399 به زادگاه خود ارومیه باز گشت و وارد تیم شهرداری ارومیه شد. او در همان اولین سال حضورش در این تیم توانست به عنوان بهترین دریافت کننده قدرتی خود را به دیگران نشان دهد.

او با عضویت و همکاری با تیم شهرداری ارومیه توانست به نائب قهرمانی لیگ برسد و در همان سال تمرینات خود را با تیم ملی بزرگسالان شروع کرد.

 

میثم صالحی در لژیونری

میثم صالحی در 11 فروردین سال جاری (1400) وارد تیم والیبال “اولیشتن” در پلاس لیگای لهستان شد. کارشناسان در مورد او می گویند او یکی از بهترین بازیکنان لیگ برتر والیبال ایران بود.

تیم اولیشتن لهستان همان تیمی هست که سید محمد موسوی در فصل گذشته در آن فعالیت داشت و توانست عملکرد بسیار موفقی داشته باشد.

 

میثم صالحی در مسابقات جهانی 

میثم در سال جاری توانست برای اولین بار به همراه تیم ملی در مسابقات لیگ جهانی والیبال 2021 حضور پیدا کند. در این مسابقات تیم ملی در رده 12 جدول 16 تیمی قرار گرفت.

میثم می گوید این اولین باری بود که به همراه تیم ملی بزرگسالان در مسابقات حضور پیدا کرد اما با این حال در اکثر این بازی ها در زمین حضور داشته و از این بابت بسیار خوشحاله.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

دوستان میثم صالحی

او در مورد بازیکنانی که از دوستان او نیز می باشند می گوید: پوریا فیاضی در پست قدرتی نظیر ندارد و مجتبی میرزا جان پور هم عالی می باشد. صابر کاظمی نیز در اغلب مسابقات سر‌آمد همه هم تیمی‌هاست.

 

علی اصغر مجرد در دفاع وسط حرف ندارد و مرتضی شریفی دوست صمیمی من می باشد.

او در مورد میلاد عبادی پور می گوید که نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا برترین میباشد و فکر می کند که والیبال، مانند او را تا چند سال نخواهد دید.

 

تشکر میثم صالحی از سر مربی تیم ملی

 

میثم می گوید خدا را شکر می کنم که آلنکو ( سر مربی تیم ملی) به ما جوانان اعتماد کرد. ما بعد از دو سال به علت وضعیت کرونا و بدون بازی تدارکاتی در مسابقات جهانی حضور پیدا کردیم. امیدوارم در مسابقات بعدی هم آلنکو و هم هواداران والیبال از عملکرد بازیکنان جوان رضایت داشته باشند.

الگوی های میثم صالحی

میثم از هم شهری هایش سعید معروف و میلاد عبادی پور به عنوان الگوهای موفق یاد می کند. او می گوید که این دو بزرگوار در اردوهای ملی همیشه به او کمک کرده اند.

از الگوهای خارجی میثم، “اروین انگاپت” بازیکن فرانسوی و “عثمانی خوانتورینا” بازیکن ایتالیایی می باشد و بازی آنها را مرتب تماشا می کند و از آنها الگو پذیری می کند.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف