بیوگرافی مایکل بی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم آمریکایی

 

مایکل بنجامین بِی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم آمریکایی
مایکل بنجامین بِی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم آمریکایی در تاریخ ۱۷ فوریه ۱۹۶۵ متولدشد. او که شهرت بسیاری در ساخت فیلم هایی گران  وبا بودجه های سرسام آور دارد.  درادامه بیشتر با این کارگردان مشهور آشنا  شوید.

 


گوشه ای از بیوگرافی مایکل بِی
نام: مایکل بنجامین بِی

تاریخ تولد: ۱۷ فوریهٔ ۱۹۶۵

محل تولد: لس آنجلس، کالیفرنیا، آمریکا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

حرفه: کارگردان، تهیه‌کننده

سال‌های فعالیت: ۱۹۸۴-اکنون

 

زندگینامه مایل بی
مایکل بنجامین بِی کارگردان و تهیه‌کننده فیلم آمریکایی می باشد. بِی در ۱۷ فوریه ۱۹۶۵ در لس آنجلس در خانواده ای یهودی به دنیا آمد. دوران ابتدایی تحصیلش را در مدرسه ای، در سانتا مونیکا، کالیفرنیابه پایان رساند . در دوران کودکی علاقه اش به فیلمهای اکشن سبب یک اتفاق  شد. او به یک قطار اسباب بازی ترقه وصل کرده بود و با یک دوربین ۸ میلیمتری فیلم برداری می کرد، که سبب آتش وسیعی در خانه شان شد.  او هنگامی که  که پانزده ساله بود به عنوان کارآموز با جورج لوکاسدر صنعت فیلم حضور یافت

 

فعالیت هنری مایکل بی
مایکل بی که به ساختن فیلمهایی با سرمایه بالا وبودجه های بسیار زیاد مشهور است .    در ساخت فیلمهایش از برش سریع تصاویر،وبهره زیاد  از جلوه های ویژه  و سبک خاصی  از جلوه های بصریبهره میبرد .

 

از فیلم های مشهور او می توان به پسرهای بد، آرماگدون، کابوس در خیابان الم، سری فیلم های تبدیل شوندگان و کشتار با اره برقی در تگزاس نام برد. با وجود موفقیت زیاد او در فرورش فیلم هایش کلا با اعتبار کمی از سوی منتقدان همراه شده است.

مایکل بی کار حرفه‌ای خود را از سینما  آ غاز کرد .او سال 1374 در 31 سالگی در فیلم پسرهای بد به عنوان کارگرداندر تلاش بوده است . هر چند موفقیت این اثر نسبت به آثار ارزنده  بعدیش مثل فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه،زیاد  نبود اما تجربه خوبی برای مایکل بی به شمار می رفت  و همکاری با هنرمندانی مثل ویل اسمیت، Martin Lawrence، Lisa Boyle و Michael Taliferro را تجربه کرد.

 

 

مایکل بی در سال 1396 دوره‌ی پرکاری  را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثرخاص مایکل بی در این سال، کار در فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه به عنوان کارگردان به شمار می آید.

شاید یکی از مهم‌ترین قسمت های بیوگرافی مایکل بی فعالیت در فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه بوده است. مایکل بی سال 1396 در 53 سالگی فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه را کارگردانی کرد که توانست خود را بین اهالی فضای سینما مطرح کند.

 

از مایکل بی روایت شده است که برای کارگردانی در فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه و همکاریش با عوامل و بازیگران بسیار راضی بوده است. مایکل بی توانست با کار در فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود به کسب کند و همکاری در کنار بازیگرانی مانند آنتونی هاپکینز، مارک والبرگ، لارا هادوک و جان گودمن توانست سطح کاری او رامتفاوت وخاص  کند. در کل در کارنامه 53 ساله مایکل بی آثار ارزنده ای وجود دارد.

 

کار او جاگذاری فیلم‌نامهٔ مصور در فیلم مهاجمان صندوق گمشده(۱۹۸۱) به کارگردانی استیون اسپیلبرگ بود. او از دانشگاه وسلی در در رشته زبان انگلیسی و فیلم سازی در سال ۱۹۸۶ فارغ التحصیل شد.پس  از دو هفته از پایان تحصیلش به کارگردانی فیلم های تبلیغاتی و موسیقی فیلم پرداخت. تبلیغ ۹۰ ثانیه ای کوکاکولا که از جنگ جهانی دوم بر گرفته  بود مورد استقبال بسیاری قرار گرفت .

ازدواج مایکل بی
درباره ازدواج مایکل بی، هیچ اطلاعی در دست نیست.

فیلم‌شناسی مایکل بی
۱۹۹۵ پسران بد
۱۹۹۶ صخره
۱۹۹۸ آرماگدون
۲۰۰۱ پرل هاربر
۲۰۰۳ پسران بد ۲
۲۰۰۵ جزیره
۲۰۰۷ تبدیل‌شوندگان
۲۰۰۹ تبدیل‌شوندگان: انتقام شکست‌خوردگان
۲۰۱۱ تبدیل‌شوندگان: نیمه تاریک ماه
۲۰۱۳ رنج و گنج
۲۰۱۴ تبدیل‌شوندگان: عصر انقراض
۲۰۱۶ ۱۳ ساعت: سربازان مخفی بنغازی
۲۰۱۷ تبدیل‌شوندگان: آخرین شوالیه
۲۰۱۹ شش زیرزمینی
۲۰۲۲ آمبولانس