بیوگرافی علی قلی زاده بازیکن فوتبال ایرانی

علی قلی زاده بازیکن فوتبال باسابقه و دارای توانایی اهل ایران می باشد. این ورزشکار موفق اکنون در باشگاه شارلوا بلژیک در پست مهاجم بازی می کند. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با بیوگرافی علی قلی زاده و همسرش یاسمن فرمانی آشنا شوید.

چکیده ای از بیوگرافی علی قلی زاده

نام: علی قلی زاده

تاریخ تولد: 20 اسفند 1376

محل تولد: ایران ، تهران

قد: 176 سانتی متر

پست: مهاجم

بیوگرافی علی قلی زاده

علی اصالتا اهل روستای نوجه ده ای اردبیل بوده اما در تهران به دنیا آمده است مانند بیشتر بچه ها فوتبال را با توپ پلاستیکی از کوچه و خیابان و سپس به طور جدی با فوتسال بازی می کرد. وی به پیشنهاد برادرش از فوتسال به فوتبال رفت.

پدرش از فوتبالیست های دهه پنجاه بوده و پیش از جنگ ایران و عراق در تیم راه آهن بازی می کرد. برادرش نیز در استقلال اهواز توپ می زد که به علت مصدومیت از فوتبال کنار رفت و مجبور شد از این رشته ورزشی خداحافظی کند.

 

ورود به آکادمی سایپا

در سال 1385 زمانی که 10 ساله بود در آکادمی سایپا حضور داشت و یک رده پایین تر از نونهالان بازی می کرد، دقیقا سالی که علی دایی تیم بزرگسالان سایپا را قهرمان لیگ برتر کرد.

 

از نونهالان تا بزرگسالان

از سال 85 تا 90 در رده های سنی گوناگون سایپا بازی می کرد آنگاه از سال 90 تا 91 در تیم دوم سایپا بود تا اینکه رسما از سال 91 به تیم بزرگسالان سایپا رفت و در لیگ برتر بازی کرد.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

لژیونری علی قلی زاده

وی در تابستان سال ۹۷ با عقد قرارداری دو ساله به مبلغ ۳۵۰ هزار یورو به باشگاه فوتبال رویال شارلوا بلژیک پیوست. او تاکنون در این باشگاه ۷۸ بار به میدان رفته و ۱۲ گل به نتیجه رسانده است.

سوابق کاری علی قلی زاده

قلی زاده فوتبال را از آکادمی سایپا از کودکی آغاز نموده و عضو تیم ملی فوتبال جوانان و نوجوانان ایران بوده و در باشگاه های ملوان انزلی و همیاری اورمیه و پارس جنوبی سابقه بازی دارد.

 

همینطور در تیم های سایپا و سایپا سی، سایپا، شارلوا و امید ایران هم توپ زده است.

 

ازدواج علی قلی زاده

وی در ۲۱ آبان ۹۷ با یاسمن فرمانی ازدواج کرده و متاهل است او مراسم ازدواج خود را در خرداد ۹۸ با انتشار عکسی در اینستاگرامش رسانه ای نمود.

مختصری از بیوگرافی یاسمن فرمانی

یاسمن فرمانی بازیکن فوتبال زنان محبوب و جوان ایرانی متولد ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۷۳می باشد و در شهر اردبیل به دنیا آمده است. یاسمن فرمانی سال ۱۳۸۶ به اردوی زیر ۱۴ سال بانوان دعوت شد، آنگاه به مدت ۹ سال عضو رده های گوناگون سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۱۴ سال در تیم ملی بود.

 

تا اینکه وی در سال ۱۳۹۹ به وسیله همسرش که در باشگاه شارلوا بازی می کرد وارد این باشگاه گردید.

 

یاسمن فرمانی همسر علی قلی زاده

 

باشگاه های علی قلی زاده

باشگاه های جوانان

– سایپا 2012 – 2007

 

باشگاه های حرفه ای

– سایپا سی 2013 – 2010

– سایپا بی 2015 – 2012

– سایپا 2018 – 2013

– شارلوا . . . – 2018

 

تیم ملی

– نوجوانان ایران 2013 – 2010

– جوانان ایران 2015 – 2013

– امید ایران 2017

– تیم ملی بزرگسالان . . . – 2018

 

افتخارات علی قلی زاده

فردی

پدیده لیگ برتر فوتبال ایران ۹۷–۱۳۹۶

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف