بیوگرافی شهرام شکوهی+عکس های شهرام شکوهی و همسرش

 

 

 

 

 

 

 

چکیده ای از بیوگرافی شهرام شکوهی:

نام اصلی : شهرام شکوهی

تولد : مرداد ۱۳۵۴ استان فارس

ملیت : ایران

سبک‌(ها) : سنتی تلفیقی، پاپ، فلامنکو

استاد : حاتم عسکری

ساز : گیتار کلاسیک

سال‌های فعالیت : ۱۳۸۵-تاکنون

 

زندگینامه شهرام شکوهی:

شهرام شکوهی خواننده ایرانی متولد مرداد ۱۳۵۴ در استان فارس از توابع ارسنجان روستای علی آباد است. او خواننده، آهنگساز و نوازنده گیتار است. شهرام شکوهی به بیماری قلبی نیز مبتلاست و تا به حال 2 بار جراحی قلب کرده است.

 

 

 

 

 

عکس های شهرام شکوهی, شهرام شکوهی و همسرش
شهرام شکوهی خواننده ایرانی

 

 

 

 

 

شهرام شکوهی موسیقی را بیشتر برای تفریح از سال 1371 وقتی 17 ساله بود با حضور در کلاس های آواز سنتی استاد حاتم عسگری به مدت 3 سال آغاز  کرد و همزمان گیتار را فرا گرفت. شهرام شکوهی در دوران دانشجویی خود در حدود سال ۱۳۸۰ عضو گروهی بود که کنسرت‌های دانشجویی را اجرا می‌کردند اما بنا بر علتهایی از موسیقی کناره گرفت و اعتقاد داشتدرست نیست به موسیقی به چشم یک حرفه  نگاه کرد. شهرام شکوهی در سال 80 در 26 سالگی تعدادی کنسرت دانشجویی هم اجرا کرد.

 

ورود شهرام شکوهی به موسیقی حرفه‌ای در سال ۱۳۸۵ و با آهنگ «مدارا» روی داد. این شروععلی رغم میل باطنی او  بود و حتی خانواده هم مخالف حضور او در عرصهٔ موسیقی حرفه‌ای بودند. در این سال قرار بود مراسم «خانهٔ فرهاد» برگزار شود.اوهم به پیشنهاد یکی از دوستان خود شرکت کرد و برای آن مراسم قطعهٔ «مدارا» را در یک استودیوی خانگی کوچک و با کمترین امکانات ضبط نمود؛ اما آن برنامه لغو شد.

 

عکس های شهرام شکوهی,

 

 

 

 

او در سال ۱۳۹۰ آلبوم مدارا را به بازار موسیقی را ارایه کردکه اولین  منتقدان را در پی خود  داشت و به پرفروش‌ترین آلبوم سال تبدیل شد.پس از دو سال او آلبوم دوم خود به نام کولی عشق را منتشر کرد که با استقبال خوب طرفداران خود روبرو شد. در سال ۱۳۹۴ آلبوم سوم شهرام شکوهی به نام تا نفس هست … به بازار ارایه شد که در آن، ما شاهد سبک نوعی در موسیقی ایرانی هستیم.

 

سبک خوانندگی شهرام شکوهی با صدای موسیقی سنتی ایرانی است. شهرام شکوهی که اعتقاد دارد به اندازهٔ کافی این صداها شنیده شده، به همین دلیل سعی کرد نوع بهره گیری  از آن را تغییر داده و با موسیقی بر پایهٔ گیتار فلامنکو تلفیق کند.

 

چیزی که سبب شد او چنین ایده بگیرد نکته‌ای بود که حاتم عسکری، استاد وی، به او گفت. به اعتقاد عسکری غیر از موسیقی ایرانی تنها موسیقی‌ای در دنیا که حالتی از تحریر دارد موسیقی اسپنیش است که آن‌ها با لالا تحریر ایجاد می‌کنند و از آن‌جا که شهرام شکوهی به گیتار علاقه داشت تلاش  کرد ترکیبی از آواز ایرانی و موسیقی فلامنکو ایجاد کند.

 

 

حضور شهرام شکوهی در مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار:

شهرام شکوهی به مباحث طرح شده در مسابقه خوانندگی نکست پرشین استار شبکهٔ تی‌وی پرشیا ۱، انتقاد داشت و نظر خود را از راه  ایمیل به گوش مسئولین برنامه رساند. دست اندر کاران برنامه در جواب به وی گفتند اگر اعتراضی دارید می‌توانید در برنامه حضور داشته و با داوران (ستار، رامین زمانی و مریم حیدرزاده) صحبت کنید. به این صورت او در نوروز سال ۱۳۸۸ وارد مسابقه شده و همان قطعه «مدارا» را اجرا کرد و در جواب داوران نقد و دلیل آورد. آن برنامه خیلی مورد توجه بینندگان‌ قرار گرفت ولی او از سمت  داوران برنامه مجوز حضور در فینال را به دست نیاورد.

 

حضور در مسابقه نکست پرشین استار سبب شد نام شهرام شکوهی درمیان مخاطبان موسیقی فارسی‌زبان شناخته شود؛ خواننده‌ای که با همان اجرای خود ،سبب شد قطعه «مدارا» مورد استقبال قرار گرفته و تهیه‌کنندگان زیادی در  داخل و خارج از ایران به منظور عقد قرارداد به سراغ وی بروند؛ اما او با مشورت با کسانی که تجربه بیشتری در این عرصه داشتند، بهترین مسیر را برای فعالیت، کار در داخل ایران دانست.

 

عکس های شهرام شکوهی, شهرام شکوهی و همسرش
شهرام شکوهی و همسر و دخترش

 

 

 

 

وضعیت تاهل شهرام شکوهی :

شهرام شکوهی در سال 1385 با دختری بنام دلارام ازدواج کرد. دلارام، همسر شهرام متولد سال 59 است ثمرهاین ازدواج یک دختر به نام ملودی متولد سال 1387 می باشد.

 

 

 

 

 

عکس های شهرام شکوهی, شهرام شکوهی و همسرش
شهرام شکوهی و ملودی دخترش

 

 

 

 

آلبوم‌های شهرام شکوهی :

۱۳۹۴ تا نفس هست

۱۳۹۳ من و ما

۱۳۹۲ کولی عشق

۱۳۹۰ مدارا

 

تک آهنگ‌های شهرام شکوهی :

عشق ممنوع (ای وای)

به من برگرد

یار نامرد

آخرین نگاه

سختش نکن

 

فریاد

مجنون تنها

نفس نفس

خیانت

بارون (همخوانی با ماهان بهرام خان)

دیوونگی

لیلا کجایی

داغ اون روز

مقدس (آلبوم من و ما)

باران عشق (اتود)

باران عشق

دردا

من و تو و سال نو

فرشته باد

خیال کن (ورژن جدید)

فریب

محرم اسرار (همخوانی با بهنام صفوی)

برو

محبوب

وای از هوس

آی دنیا

به رنگ شکیبایی

سفره بی‌ ریا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موزیک ویدئوهای شهرام شکوهی :

عشق ممنوع (ای وای)

تیزر عشق ممنوع (ای وای)

موزیک ویدئو یار نامرد

تیزر یار نامرد

تیزر آخرین نگاه

تیزر سختش نکن

موزیک ویدیو دلبر طناز

تیزر دلبر طناز

تیزر آلبوم تا نفس هست…

موزیک ویدئو فریب

سفره بی‌ریا: اجرا در برنامه کافه ستاره

دل دیوونه: اجرا در برنامه رادیو هفت

موزیک ویدئو اسیری (قصه عشق)

دلم خونه: اجرای زنده در ویژه برنامه سه ستاره

موزیک ویدئو مدارا

مدارا: اجرا در ویژه برنامه سه ستاره

مدارا: اجرای زنده در برنامه خوشا شیراز

مدارا: اجرا در برنامه رادیو هفت

تیزر آلبوم مدارا

مدارا: اجرای زنده در برنامه Next Persian Star

 

تصاویر شهرام شکوهی :