بیوگرافی جانگ هیوک+ عکس

جانگ هیوک متولد بیستم دسامبر سال ۱۹۷۶ میلادی یک بازیگر کره‌ای است. اما عمدهٔ شهرت او به دلیل ایفای نقش در فیلم «Windstruck» و درام‌های «The Slave Hunters» و «Deep Rooted Tree» است. او در ایران به دلیل بازی در سریال متشکرم مشهور شد.

 

کودکی جانگ در پوسان سپری شد. شروع فعالیت حرفه‌ای او بازی در سریال مدل بود که در سال ۱۹۹۷ از شبکهٔ اس بی اس پخش شد. پیش از این او در سریال مدرسه نقش اجرا کرده بود. همچنین او در یک فیلم سینمایی به اسم Zzang در نقشی جزئی بازی کرد. کارهای هنری جانگ به همین‌جا ختم نشد و او در موزیک ویدئو ی گروه معروف g.o.d. به اسم To My Mother بازی کرد. جانگ در موزیک ویدئوهای زیادی بازی کرده است که از جملهٔ آنها می‌توان به موزیک ویدئوهای مربوطـ به آلبومش که به سبک رپ بود اشاره کرد. این آلبوم در سال ۲۰۰۰ به اسم TJ Project در بازار پخش شد؛ ولی شهرت او از سال ۲۰۰۱ میلادی شروع شد. همان زمانی که او به عنوان نقش اصلی فیلم تخیلی Volcano High بازی می‌کرد. نقش مقابل جانگ را خانم Shin Min-ah داشت. جانگ هیوک در نقش یک آدم عجیب و غریب بود و مهارت بالای او در بازیگری توانست ستایش منتقدان و بینندگان را جلب کند.

 

او به این مقدار طرفدار راضی نبود وبا بازی در فیلم Jungle Juice توانست موفقیت زیادی را کسب نماید و با نقش آفرینی در سریال معروف Story of a Bright Girl در کنار بازیگر جانگ نارا موفق به کسب شهرت فوق‌العاده‌ای شد. جانگ هیوک در فیلم توالت عمومی که به صورت مشترک بین چین و کره ساخته شد حضور داشت. کارگردان این اثر زیبا Fruit Chan بود که در سال ۲۰۰۲ در جشنوارهٔ ونیز برندهٔ جایزه شد. یک سال بعد از همکاری با چینی‌ها در فیلم کمدی Teach Me English همراه با خانم Lee Na-young ظاهر شد. این فیلم به کارگردانی Kim Sung-soo بود. نقش آفرینی بعدی جانگ در فیلمKwak Jae-yong’s Windstruckبود که نقش مقابل او را خانم جون جی-هیون بازی می‌کرد. این فیلم در کره از بازدید خوبی برخوردار نشد ولی یکی از پر فروش‌ترین فیلم‌های کره‌ای درژاپن شد.

 

در سال ۲۰۰۴، جانگ هیوک به همراه سونگ سئونگ هون و هان جه سوک به جرم اینکه از رفتن به خدمت سربازی خودداری کرده بودند متهم شدند. با توجه به اینکه خبر محکومیت آنها در بین عموم پخش شده بود، جانگ از طرفدارانش عذرخواهی کرد و بعد، خدمتش را به مدت دو سال در ارتش شروع کرد. بعد از اینکه در سال ۲۰۰۶ خدمت وی به پایان رسید، با یک سریال به اسم «متشکرم» از شبکهٔ ام بی سی دوباره به عرصهٔ بازیگری بازگشت. ماجرای این فیلم درباره یک مادر تنهاست که نقش آن را گونگ هیو جین بازی می‌کند. این مادر به همراه دخترش که مبتلا به ایدز هست زندگی را سپری می‌کند و در این داستان پزشک بدبینی هم حضور دارد که به طور اتفاقی وارد زندگی این مادر و دختر می‌شود. بر خلاف انتظار، این سریال از جمله سریال‌های کم بازدید شناخته شد و باعث شد که جانگ بتواند به این طریق ماجرای رسواییش را برای خدمت سربازی راحت تر پشت سر بگذارد.

 

بعد از این، جانگ قراردادی را برای یک فیلم بین‌المللی امضا کرد. این فیلم که با اسم «رقص اژدها» شناخته میشد، یک داستان عاشقانه است که در آن رقص باله با هنرهای رزمی ترکیب شده است و بازیگر سنگاپوری فان وونگ هم در این فیلم ایفای نقش می‌کند.جانگ برای بازی در این فیلم جایزهٔ بهترین بازیگر مرد را در افتتاحیهٔ فستیوال بین‌المللی فیلم وست هالیوود، به دست آورد.جانگ در یک سریال ژاپنی به اسم “Ryokiteki na Kanojo” هم نقشی را اجرا کرد. این سریال یک بازآفرینی بود از فیلم کره‌ای”My Sassy Girl “سال ۲۰۰۱. جانگ در برنامهٔ پرسش و پاسخ Tsuyoshi Kusanag که مربوطـ به این سریال بود شرکت کرد و در بارهٔ آن توضیح داد اما با این حال سازندهٔ این سریال بعدها اضافه کرد که درحین تصویربرداری چند صحنهٔ جدید به بازی جانگ اضافه شد که در فیلم نامهٔ اصلی نیامده بود.

 

بعد از این جانگ بنا به علاقه‌ای که داشت در سه موزیک ویدئو خوانندهٔ تایوانی، الوا هسیائو حضور پیدا کرد.از سریالهای دیگراین بازیگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: سریال دزد (که در کره به آن بول هاندانگ یا “con artist” هم می‌گویند) “Tazza” که در آن جانگ مقابل هان یه سول بازی کرده است و این فیلم اقتباسی بوداز فیلم “gambling” سال 2006.و فیلم کوتاهی به اسم “the omnibus Five Senses of Eros” در مورد یک جستجوی هیجان انگیز و خطرناک در مورد یک فیل (با اسم “”Penthouse Elephant””هم شناخته می‌شود) در این فیلم کوتاه، جانگ به همراه جو دونگ هیوک و لی سانگ وو بازی کرد؛ و ملودرامی به اسم “Maybe” (به اسم خرگوش و مارمولک هم شناخته می‌شود) در این فیلم جانگ در مقابل سونگ یوری بازی کرد.

 

سال ۲۰۱۰ بود که در یک سریال به اسم “chuno” بازی کرد. یک سریال تاریخی که در آن نقش یک برده را داشت. برده‌ای که از سن و سال کم شروع به جنگیدن کرد.دیالوگ ماندگار او در این فیلم با این جمله رقم خورد: «سقوطـ وقتی آسون میشه که شما مراحل موفقیت رو درک نکنی.» او جایزه‌های زیادی را به عنوان یک بازیگر به نام خودش کرد که از برترین آن‌ها می‌شود به جایزهٔ «پاپ کره‌ای» که به خاطر بازی در یکی از سریال‌های شبکهٔ کی بی اس بوده اشاره کرد.او همچنین نامزد بهترین بازیگر مرد در جشنوارهٔ 2011 International Emmy Awards بوده است. او بعد از یک استراحت کوتاه سراغ یک سریال رفت که در مورد حوا بود.

 

این سریال بازسازی یک سریال کره‌ای بود که در کشور چین پخش می‌شد و توانست درصد بالایی از بینندگان را به خودش جذب کند. اسم این سریال Ai Shang Nu Zhu Bo یا “Fall in Love with Anchor Beauty” است. بعد از این سریال چینی او در سریالی کره‌ای بازی کرد. در نقش یک مدیر صندوق که به یه وکیل تبدیل می‌شود. جانگ در این سریال با دو بازیگر معروف دیگر همبازی بوده است. خانم‌ها Lee Min-jung و Kim Hee-ae. جانگ در نقش آدمی بود که فقطـ می‌خواست از خانواده اش دفاع کند ولی پول و سهام بزرگ او در یک شرکت طی بازی قدرت او را به یک شخصیت پول‌پرست تبدیل کرد. می‌توان گفت در این فیلم در نقش مردی بود که از نظر احساساتی بسیار پیچیده هست. مردی که در مرگ زنش نقش داشت. خود جانگ درمورد نقشش گفت:”یه تعادلی باید حفظـ می‌شد همیشه… جانی بودم ولی بیگناه!”

 

سریال معروف دیگری که جانگ در آن بازی کرد سریال Deep Rooted Tree است که یک سریال تاریخی است. او اوایل از نقشش در این سریال راضی نبود. چون در رمانی که این فیلم از او ساخته شده شخصیت Kang Chae-yoon کم رنگ بود. جانگ در نقش یکی از مأموران دستگاه حکومتی بود ولی در فیلم نقش پررنگتری نسبت به رمان داشت. این داستان مربوطـ قتل‌های زنجیره‌ای در کاخ Gyeongbok هست. این اتفاقات زمانی رخ می‌دهد که پادشاه Sejong کبیر در حال ارتقا حروف الفبا زبان کره‌ای هست. سال‌ها گذشت تا بالاخره جانگ هیوک در سریال معروفآیریس۲ حضور پیدا کرد. سریالی که ادامه و کامل کنندهٔ فصل اول در سال ۲۰۰۹ بود.

 

نکتهٔ جالب این پروژه همبازی شدن جانگ با لی داهه بود. این سومین نقش آفرینی آنها در کنار هم بود. بعد از بازی در Robber و The Slave Hunters. برخلاف رسوایی‌های گذشتهٔ جانگ درمورد سربازی و خدمت رفتن، او به برنامهٔ هفتگیه Real Men ملحق شد. Real Men هر هفته پخش می‌شود و شش نفر آن را اداره می‌کنند. این برنامه نوعی از دیدگاه مستندسازی را در خود جای داده است. این اولین باری است که جانگ به صورت رسمی در همچین دست از برنامه‌هایی شرکت می‌کند. نظر خود او هم درمورد برنامه بد نیست و گفته است که دوست دارم خودش حتی این برنامه رااجرا کند چون تجربهٔ ارتش و سربازی او دوباره تکرار می‌شود!

 

سال ۲۰۱۳ یک سال پر از کار برای جانگ بود. چون او در یک فیلم سینمایی که فروش فوق‌العاده‌ای هم داشت بازی کرد. در این فیلم با بازیگر سو ئه هم بازی بود که نقش آتش‌نشان و پزشک را بر عهده داشتند و باید با ویروسی که شبیه سرما خوردگی و مرگ آور بود آور مقابله می‌کردند. نام این فیلم آنفلوآنزا است. .درسال ۲۰۱۴ او با بازی در یک فیلم هیجان انگیزبه کارگردانی Kim Tae-gyun نقشی دیگر را تجربه کرد. این فیلم دربارهٔ یک دختر دبیرستانی است که با معلم ورزش خود ازدواج می‌کند. او همچنین بار دیگر برای بازسازی درامی تایوانی متعلق به سال ۲۰۰۸به گروهی بادرخشش Jang Na-raIN پیوست تا در یک داستان عاشقانهٔ دیگر ایفای نقش کند.

 

همسر و فرزند جان هیوک

زندگی خصوصی جانگ هیوک

و اما می‌رسیم به کیم یوجین، معلم پلاتیس جانگ و دوست شش سالهٔ او که از ۲۰۰۲ باهم بودند و در آخر با هم ازدواج کردند؛ازدواجی در تاریخ دوم ژوئیه ۲۰۰۸ با حضور دوستان نزدیکی مثل خواننده کیم جونگ کوک و بازیگر چا ته هیون که ثمرهٔ آن سه بچه است. دو پسربا اختلاف یک سال بدنیا آمدند (فبریه۲۰۰۸ ونوامبر ۲۰۰۹)و یک دختر در ۱۶آپریل ۲۰۱۵. ناگفته نماند که جانگ هیوک سابقاً تکواندوکارِی حرفه‌ای بوده که بیش از ده سال جیت کان دو تدریس می‌کرد.

 

فیلم های جانگ هیوک:

The Age of Innocence (2014)
Innocent Thing (2014)
The Flu (2013)
The Client (2011)
Searching for the Elephant (2009)
Maybe (2009)
Five Senses of Eros (2009)
Dance of the Dragon (2008)
S Diary (2004) (کمیو)
Windstruck (2004)
Please Teach Me English (2003)
Public Toilet (2002)
Jungle Juice (2002)
Volcano High (2001)
Zzang (1998)

 

جانگ هیوک بازیگر سریال آیریس

سریالهای جانگ هیوک:

ذهن زیبا (کره‌ای) (کی بی اس ۲, ۲۰۱۶)
تاجر گاکجو (کی بی اس ۲, ۲۰۱۵)
2015 MBC] Shine Or Go Crazy]
Fated to Love You (بنگاه پخش مونهوا، ۲۰۱۴)
Iris II: New Generation (کی‌بی‌اس۲, ۲۰۱۳)
Deep Rooted Tree (SBS, 2011)
Midas (SBS, 2011)
Fall in Love with Anchor Beauty (ZJSTV, 2010)
The Slave Hunters (کی‌بی‌اس۲, ۲۰۱۰)
Tazza (SBS, 2008)
Ryokiteki na Kanojo (توکیو برودکاستینگ سیستم، ۲۰۰۸) (کمیو، episode 1)
Robber (SBS, 2008)
متشکرم (بنگاه پخش مونهوا، ۲۰۰۷)
Great Ambition (aka Daemang) (SBS, 2002-2003)
Successful Story of a Bright Girl (SBS, 2002)
Wang Rung’s Land (SBS, 2000)
Into the Sunlight (بنگاه پخش مونهوا، ۱۹۹۹)
School (کی‌بی‌اس۲, ۱۹۹۹)
Model (SBS, 1997)

 

موزیک ویدئوهای جانگ هیوک

Is There Love? (Kim Yong-jin, 2008)
Loneliness of Two People (Elva Hsiao, 2008)
Impulsive (Elva Hsiao, 2008)
A Better Day (JTL], 2001)
Love of Sun and Moon <2 parts> (TJ Project, 2000)
Hey Girl (TJ Project, 2000)
Rain (TJ Project, 2000)
Take the Life of You (TJ Project, 2000)
TJ’s Love Story (TJ Project, 2000)
Money (TJ Project, 2000)
g.o.d. Bless TJ (TJ Project, 2000)
To My Mother (خدا (ابهام‌زدایی), ۱۹۹۹)

 

کتاب بیوگرافی جان هیوک:

جانگ هیوک در ۶ اوت ۲۰۱۳ زندگینامهٔ زیبایی از خودش و تمام لحظات زیبای زندگیش نوشت و با اسم Hot-Blooded Man منتشر کرد.

 

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف