بیوگرافی بهزاد محمدی کارگردان و بازیگر

بیوگرافی بهزاد محمدی کارگردان و بازیگر

بهزاد محمدی متولد۳۰ بهمن ۱۳۵۳ کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر و تلویزیون  ایرانی الاصل است که به خاطر بازی در نمایش های طنز و اجرای کمدی در مراسم ها و جشن ها در دهه ۷۰ و ۸۰ شناخته شد.

چکیده ای از بیوگرافی بهزاد محمدی

نام: بهزاد محمدی

تاریخ تولد: ۳۰ بهمن ۱۳۵۳

محل تولد: تهران، ایران

ملیت: ایرانی

حرفه: بازیگر، کارگردان، نویسنده

 

بیوگرافی بهزاد محمدی

بهزاد محمدی، کارگردان، نویسنده و بازیگر طنز تئاتر و تلویزیون و کمدین و شومن ایرانی، متولد ۳۰ بهمن ۱۳۵۳ در منطقه شمیران تهران است که به خاطر بازی در نمایش های طنز و اجرای کمدی در مراسم ها و جشن ها در دهه ۷۰ و ۸۰ شناخته شد.

 

او فارغ التحصیل  رشته برق در مقطع مهندسی است. به دلیل گویش لری او در بعضی نمایش ها؛ شایعاتی جهت  لر بودن و اهل لرستان بودن این هنرمند  طنز در همان سال ها انتشار  یافت که بر خلاف شایعات او اهل لرستان نیست وهیچوقت به لرستان نرفته است.

او دو برادر ویک خواهر دارد ، برادر کوچک او احسان محمدی در نمایش های قهوه خانه زری خانوم و زندگی شیشه ایی در کنار  او  نقش افرینی نمود.

آغاز بازیگری بهزاد محمدی

آقای بهزاد محمدی در سال ۱۳۷۴ توسط  یکی از دوستان همکلاسی اش با تئاتر آشنا شده است و در یک نمایش به نام گردنبند شدم ایفای نقش کرد. و در پایان سال ۷۴ نیز نمایش کاکا سیا را بازی کرد او می‌گوید یک سال بعد در نمایش سه شیطون حرفه‌ای به کارگردانی منوچهر پور احمد ایفای نقش نموده و مورد استقبال بسیاری  قرار گرفته است و در این نمایش چهره‌هایی مانند ثبت آثار زاده و احمد بهروزی هم حاضر بودند .

درخشش در تئاتر

از مهمترین آثاری  که آقای بهزاد محمدی در آن ایفای نقش داشتند  میشود  به نمایش های قهوه خانه زری خانوم و دروغ چرا و روحش بالاس خودش کماس خانه سالمندان اشاره نمود.

آقای محمدی بازیگری تئاتر بوده اما در زمینه کارگردانی تئاتر خیلی موفق عمل کرده و نمایش های پر بیننده را کار کرده است.

 

ازدواج بهزاد محمدی

سال ها پیش ازدواج کرده و دو فرزند دارد.

فیلم‌شناسی

– آژانس ازدواج (۱۳۸۹)

تلویزیونی

– با من شوخی نکن

– باجناق‌ها

– مهمان‌پذیر طوبی (۱۳۸۳)

– تلفن مشترک (۱۳۷۹)

– سریال جدی نگیرید (۱۳۷۴)

 

تئاتر

– دروغ چرا

– قهوه خانه زری خانم

– ازدواج در قهوه خانه

– زندگی شیشه ای

– روحش بالاس خودش کماس

– خانه سالمندان بانوان

 

نمایش خانگی

جوکر