بهترین زوج‌های کمدی ایرانی

در دنیای سینما و تلویزیون گاه برخی از زوجهای کمدی در کنار هم بازی متفاوت و جذابی را ایفا می کنند که بعث موفقیت بیشتر فیلم و سریال می شود. همچنان با یادآوری نام این زوجهای کمدی که موجب محبوبیت و ماندگاری فیلم و سریالها شده اند لبخند بر روی لبهایمان نقش می بندد.

زوج های کمدی ایران

این زوجها از طریق ایجاد تضاد شخصیتی و رفتاری برای خلق شخصیت های کمدی، بستر سازی می کنند و هر قدر تعداد زوج های جدی و کمدی بیشتر باشد، فیلم های جذاب تری تولید می شوند.

در سینما و تلویزیون ایران زوجهای محبوب و بسیاری در عرصه کمدی وجود دارند که در این بخش از ویکی‌لایف برخی از آنها را معرفی می کنیم.

ایرج طهماسب و حمید جبلی

همکاری و دوستی حمید جبلی و ایرج طهماسب نیز آنها را به عنوان موفق ترین و ماندگارترین زوج هنری در ایران تبدیل کرده است. چندین نسل با خالق شخصیت های پسرخاله و آقای مجری که در فیلم ها و سریال های این دو عروسک حضور داشتند خاطره دارند.

این زوج هنری در چندین فیلم کمدی و پرفروش سال های دور سینما مخاطبان بسیاری را به سینما و پای تلویزیون کشاندند.

دوستی طولانی مدت ایرج طهماسب و حمید جبلی موفقیت فیلم و سریالهای زیادی شد. این دو بازیگر در بیش از 9 کار با یکدیگر همکاری داشته اند.

اکبر عبدی و علیرضا خمسه

اکبر عبدی و علیرضا خمسه یکی از زوج های معروف کمدی هستند که هر کدام موفقیت های زیادی در فیلم های خود داشته اند. هتل پیاده رو یکی از سریال های طنز مشترک اکبر عبدی و علیرضا خمسه بود که در نوروز 1378بسیاری از بینندگان را به پای تلویزیون کشاند.

پاکباخته و قاعده بازی فیلمهای مشترک دیگر این دو هنرمند بزرگ هستند و سریال چوب خط آخرین کار مشترک آنها است.

رضا عطاران و جواد عزتی

رضا عطاران و جواد عزتی یکی از زوج های موفق کمدی در فیلم هزارپا بودند و بدون شک فروش بالای این فیلم به دلیل حضور این دو بازیگر بود. این دو بازیگر با بازی شیرین و دوست داشتنی خود در فیلم هزارپا، پای بسیاری از طرفداران خود را به سینماها کشاندند.

رضا عطاران و جواد عزتی هر دو بازیگر موفقی در عرصه کمدی و جدی هستند که توانستند با بازی رئال خود، در موفقیت فیلم هزارپا تاثیر زیادی داشته باشند.

کلاه قرمزی و پسرخاله

بدون شک کلاه قرمزی و پسرخاله دوست داشتنی ترین زوج کمدی در دهه های اخیر هستند که بسیاری از بزرگسالان امروز با آنها خاطره دارند. خونسردی، مهربونی و گاهی عصبانیت پسرخاله و سادگی و بانمکی کلاه قرمزی باعث شد تا این عروسکها منحصربه فرد و تکرار نشدنی شوند.

محسن تنابنده و احمد مهران فر

محسن تنابنده و احمد مهران فر یکی از زوج های مهم کمدی در سریال پایتخت هستند که محبوبیت این مجموعه را افزایش داده اند. نقی و ارسطوی سریال پایتخت، پسرخاله هایی هستند که بیشتر مواقع کل کل می کنند اما مانند یک برادر و رفیق در تمام مراحل همدیگر را حمایت می کنند.

این دو بازیگر در تمام فصلهای پایتخت، فضای کمدی بسیاری را خلق کردند.

محسن تنابنده و احمد مهران فر در ایران برگر و شاهگوش نیز فضای کمدی و کار مشترک را تجربه کردند.

پژمان جمشیدی و سام درخشانی

سریال پژمان باعث پیدا شدن دو استعداد کمدی به نام پژمان جمشیدی و سام درخشانی شد که شاید تا پیش از آن کسی تصور نمی کرد این افراد بتوانند کمدی کار کنند. پیمان قاسمخانی که پتانسیل این دو بازیگر را کشف کرده بود این زوج بانمک و ساده لوح را به یکی از پرفروش ترین زوج های سینما تبدیل کرد.

پیمان قاسمخانی بار دیگر این زوج کمدی را در فیلم خوب، بد، جلف روبروی هم قرار داد و باعث محبوبیت و فروش بالای این فیلم شد.

پژمان جمشیدی بار دیگر در فیلم تگزاس 1 و 2 موفقیت خود را در گیشه تکرار کردند. این زوج موفق کمدی در “خوب، بد جلف 2، ارتش سری” و سریال رادیو اکتیو نیز باعث جذب مخاطبان بسیاری شدند.

مهران مدیری و سیامک انصاری

مهران مدیری و سیامک انصار در سریالهای موفقی مانند پاورچین، نقطه چین، شب های برره، قهوه تلخ و در حاشیه و فیلم ساعت 5 عصر با هم زوج کمدی موفقی را تشکیل دادند. در سینما و تلویزیون کمتر زوج هنری پیدا می شود که بدون کمترین حاشیه، موفقیت آنها در چندین کار مشترک تکرار شود.

هومن برق نورد و بهنام تشکر

هومن برق نورد و بهنام تشکر برای اولین بار در سریال ساختمان پزشکان خوش درخشیدند و همین همکاری آن در فیلمهای کمدی باعث شد که در فیلم زندانی ها و سریالهای دودکش، دزد و پلیس و پادری موفقیت خود را تکرار کنند.

این دو بازیگر از زوج های کمدی جدید تلویزیون هستند که آثار مشترک آنها باعث جذب مخاطبان بسیاری شده است.

محمدرضا گلزار و امین حیایی

محمدرضا گلزار و امین حیایی هر کدام جزو سوپراستارهای سینما در دهه 80 بودند به طوری که حضور هر کدم از آنها در یک فیلم موجب موفقیت آن در گیشه می شد. قرار گرفتن این دو بازیگر در یک فیلم تاثیر بیشتری در موفقیت فیلم ها داشت به طوری که هر کدام از فیلم های مشترک آنها در همان روزهای اول اکران، فروش بالایی را تجربه می کرد.

محمدرضا گلزار اصولا بازیگر کمدی نبود اما همه او را در چنین جایگاهی به خوبی پذیرفتند. امین حیایی و محمدرضا گلزار در فیلم هایی چون کما، شام عروسی، تله ، شیش و بش و ساخت ایران 1 و 2 همبازی بودند.

رضا شفیعی جم و جواد رضویان

رضا شفیعی جم و جواد رضویان، هر دو بازیگران موفقی در عرصه کمدی هستند و قرار گرفتن آنها در فیلم چارچنگولی به کارگردانی سعید سهیلی، باعث جذب مخاطبان بسیاری شد. رضا شفیعی جم و جواد رضویان در سریال جایزه بزرگ، شوخی کردم، فیلم زندگی شیرین و دم سرخ ها در کنار هم قرار گرفتند.