بازیگرانی که نقش آتش‌نشان ایفا کرده‌اند+ عکس

با بازیگران آتش‌نشان سینما و تلویزیون آشنا شوید

امروز هفت مهر در تقویم کشور ما روز آتش‌نشان نامگذاری شده است. 7 مهر 1359 پالایشگاه آبادان توسط نیروهای عراقی مورد حمله قرار گرفت و بسیاری از آتش‌نشان های غیور کشورمان در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند.

بازیگران آتش نشان

به بهانه گرامیداشت رشادت های آتش نشانان و تقدیر از زحمات آنها 7 مهر به عنوان روز ملی آتش‌نشان نامگذاری شد. به پاس رشادت های دلاورمردان آتش‌نشان که در حادثه تلخ آتش‌سوزی پلاسکو به شهادت رسیدند فیلمی با عنوان چهارراه استانبول ساخته شد و چند بازیگر مطرح کشورمان در این فیلم در نقش آتش‌نشان درخشیدند.

به بهانه روز آتش‌نشان مروری بر بازیگرانی که در نقش آتش‌نشان درخشیدند داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

درخشش بازیگران ایرانی در نقش آتش‌نشان

بازیگران سریال عملیات 125

یکی از سریال هایی که به صورت اختصاصی به موضوع رشادت های آتش نشانان پرداخت و ماجرای دشواری های این حرفه را به نمایش گذاشت سریال عملیات 125 بود که از شبکه پنج سیما پخش شد.

عبدالرضا اکبری در سریال عملیات 125

سریال عملیات 125 اولین بار سال 87 به کارگردانی بهروز افخمی روی آنتن شبکه پنج سیما رفت. در این سریال یازیگرانی چون ایمان صفا، مجتبی رجبی، عبدالرضا اکبری، محمد فیلی، کاوه سماک باشی، امیررضا دلاوری، مارال فرجاد، رضا رویگری، حسین سحرخیز، فرهاد قائمیان، اکرم محمدی، فلور نظری، احمد نجفی و… به ایفای نقش پرداختند.

امیر محمدزند در سریال عملیات 125

فصل دوم این سریال سال 88 به کارگردانی محمدرضا آهنج روی آنتن رفت و بازیگران جدید به آن اضافه شدند. فصل سوم این سریال به کارگردانی مسعود آب پرور سال 91 پخش شد.

ایمان صفا در نقش آتش‌نشان در عملیات 125

عملیات 125 روایتگر داستان 5 جوان است که میخواهند وارد سازمان آتش نشانی شوند و در این راه با فراز و نشیب های زیادی مواجه میشوند و هربار ماجرای جدیدی برایشان رقم میخورد.

کاوه سماک باشی در عملیات 125

احمد نجفی در نقش آتش‌نشان

کاوه خداشناس در سریال عملیات 125

ایمان صفا و مجتبی رجبی در لباس آتش نشانان

مهدی پاکدل در فیلم چهارراه استانبول

30 دی ماه 95 حادثه تلخی در ساختمان پلاسکوی تهران رخ داد و بسیاری از آتش‌نشان های دلیر کشورمان در این حادثه تلخ به شهادت رسیدند. به پاس رشادت های این دلیر مردان فیلمی با عنوان چهارراه استانبول به کارگردانی مصطفی کیایی ساخته شد.

 

مهدی پاکدل در نقش آتش‌نشان

چهارراه استانبول روایتی از بهمن و احد است که تولیدی ورشکسته ای در پلاسکو دارند و از دست طلبکاران و اهالی پلاسکو فراری اند، روز حادثه بهترین زمان برای فرار از دست آن هاست. بازیگرانی چون بهرام رادان، مهدی پاکدل، محسن کیایی از بازیگران اصلی فیلم چهارراه استانبول بودند.

گریم مهدی پاکدل در فیلم چهارراه استانبول

مهدی پاکدل با گریمی سخت و متفاوت در فیلم چهارراه استانبول به بازی در نقش یک آتش‌نشان پرداخت.

مهدی پاکدل، محسن کیایی و بهرام رادان در چهارراه استانبول

بازیگران فیلم چهارراه استانبول عبارتند از :بهرام رادان، محسن کیایی، سحر دولتشاهی، رعنا آزادی ور، ماهور الوند، سعید چنگیزیان، پوریا رحیمی سام، بابک بهشاد، خسرو احمدی، تینو صالحی، حسین امیدی، محمد یوسفی، رضا شریف‌نژاد، علی گیل وری، شقایق جعفری جوزانی، مسعود کرامتی و مهدی پاکدل.