انتقاد بیلی آیلیش از معیارهای دست‌نیافتنی زیبایی برای بانوان

بیلی آیلیش در مصاحبه‌ای جدید در پی انتشار آلبوم جدیدش، “شادتر از همیشه”، گفته‌هایی صریح درباره مسئله تصویر بدنی بیان کرده است.

به گزارش ویکی‌لایف به نقل از گاردین، “بیلی آیلیش” خواننده 21ساله پیشتر بیان کرده بود که لباس‌های گشاد می‌پوشید تا به بدنش توجهی نشود. او از انتظارات زهرآگین از زنان و اینکه باید از معیار خاصی از زیبایی ایده‌آل پیروی کنند انتقاد کرده است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

آیلیش به روزنامه “ایندیپندنت” گفت: از زمان کودکی‌ام، من و پدرم همیشه از نوع خاصی از افراد صحبت کرده‌ایم که احساس امنیت ندارند، زیادی حواسشان به خودشان است، هیچ‌ وقت هیچ حرکت غریبی نمی‌کنند یا شکل عجیب و غریبی به چهره‌هایشان نمی‌دهند چون می‌خواهند همیشه ظاهر و قیافه‌شان خوب بنظر برسد.”

 

او افزود:‌ “من متوجه این شده‌ام و بسیار غمگینم می‌کند. اگر انسان همیشه حالت خاصی بایستد، با حالت خاصی راه برود و همیشه موهایش شکل خاصی داشته باشند… اینکه همیشه به دنبال داشتن ظاهری خوب باشد فقدان بزرگی است. فقدان شادی و آزادی در بدن انسان.”

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف

آیلیش در همین مصاحبه از این گفته که آهنگ جدیدش به نام “گرمازده” افرادی را محکوم می‌کند که موازین غیرواقعی راجع به بدن را تشویق می‌کنند.

 

او می‌گوید: “در فضای مجازی اشخاصی را می‌بینم که ظاهری دارند که من هرگز مثل آن نبوده‌ و به سرعت با خودم می‌گویم وای خدای من، چگونه به چنین ظاهری رسیده‌اند؟ و من زیر و روی این صنعت را می‌دانم و آگاهم در عکس‌ها چه کارهایی انجام می‌شود و می‌دانم آنچه ظاهر واقعی دارد شاید غیر واقعی باشد. با این همه هنوز تا می‌بینمشان به این فکر میکنم که وای خدا، این عکس چه احساس بدی به من می‌دهد.”

 

دومین آلبوم این خواننده پاپ جوان روز جمعه، ۳۰ ژوئیه، منتشر شد و مورد تشویق منتقدان قرار گرفت. روزنامه “گاردین” در نقد خود چهار ستاره به این آلبوم داد و از بیلی برای ربط دادن تلاشهای شخصی خود به “مصائب همگانی”‌ تعریف کرد.

 

الکساندرا پولارد، منتقد، نوشت: “با وجود موی جدید سوپربلوند این خواننده و نام خوش خوشانه آلبومش، آن علاقه به ملودرام و تاریکی هنوز در او پابرجا است.”

 

پولارد می‌افزاید: “بیانیه موسیقیایی بیلی این است که ما باید نزد او برویم او نجوا می‌کند؛ یواش می‌خندد؛ کاری می‌کند که خم شوی و سپس به گلویت چنگ می‌اندازد. بیلی با این آلبوم آروم آروم وارد ژانرهایی شده که پیشتر سراغشان نرفته بود (مثلا موسیقی کانتری و باسا نوا) اما بیشترش در همان سبک الکتروپاپِ صمیمی و گات‌‌واری است که این خواننده آن‌ را بهتر از هر کس دیگری انجام می‌دهد.”

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف