المیرا دهقانی از گذشته تاکنون

المیرا دهقانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است که بین مخاطبان تلویزیون با نقش یاسمن در سریال لحظه گرگ و میش همایون اسعدیان شناخته شده است. همچنین او در مجموعه تلویزیونی هشت و نیم دقیقه، نقش مریم مادر احسان، زن جذامی و مسنی را بازی کرد و بسیاری را به این شبهه انداخت که بازیگر این مجموعه تلویزیونی مهناز افشاراست! در این بخش از فرهنگ و هنر ویکی‌لایف عکس قدیمی المیرا دهقانی بازیگر جوان و پر استعداد کشورمان که به تازگی با بازی در سریال خسوف در نمایش خانگی، مورد توجه بیشتر قرار گرفته است را مشاهده خواهید کرد.

المیرا دهقانی

المیرا دهقانی متولد 5 شهریور 1370 در شیراز است. او در یک خانواده 6 نفره بدنیا آمده و پدرش اهل اصفهان و دندانپزشک و مادرش اهل شیراز و خانه‌دار می باشد. او دارای سه خواهر بزرگتر از خود است که یکی از آنها در ایتالیا زندگی می کند.

پدرالمیرا دهقانی مخالف بازیگری بود و دوست داشت که او دندانپزشک شود اما خانم بازیگر از علایق خود دست نکشید و با اینکه تحصیلات آکادمیک هنری نداشت وفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته صنایع غذایی در تهران است اما از تئاتر آغاز و خیلی زود در تلویزیون چهره شد و در همه چیز آنجاست، هشت و نیم دقیقه، پرستاران، سایه بان، لحظه گرگ و میش، خسوف و… ایفای نقش نمود.

سریال پرمخاطب هشت و نیم دقیقه دومین تجربه المیرا دهقانی بود، در این سریال او با یک گریم سنگین نقش مریم، مادر شخصیت احسان را بازی کرد که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. او در کنار بازیگری در عرصه نوازندگی سازهای بادی نیز فعال است.

المیرا دهقانی مجرد است و ازدواج نکرده است و عکس هایی که در اینستاگرام در رابطه با ازدواج او منتشر می شود، صحت ندارد و شایعه است.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف