آشنایی با سوپراستارهای مرد متولد دهه 60

بازیگران موفق زیادی این روزها در عرصه سینما فعالیت میکنند و نامشان در لیست بهترین های دنیای هنر قرار گرفته است. از میان این چهره های موفق شاید دور از واقعیت نباشد که بگوییم بازیگران دهه شصتی این روزها موفق ترین های این عرصه هستند.

بازیگران مرد دهه شصتی

بازیگران مرد دهه شصتی زیادی در سینمای ایران فعالیت میکنند که جزو بهترین ها در دنیای بازیگری و کارگردانی هستند.

اگر برایتان جالب است که با این بازیگران مرد دهه شصتی سینمای ایران بیشتر آشنا شوید و تصاویری از آنها را ببینید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر ویکی‌لایف را از دست ندهید.

نوید محمدزاده

نوید محمدزاده یکی از موفق ترین دهه شصتی های سینما است که 17 فروردین ماه سال 65 متولد شد و از سال 82 بازیگری را به صورت جدی آغاز کرد.

این بازیگر دهه شصتی در مدت زمان کوتاهی توانست به یکی از محبوب ترین و پرافتخارترین بازیگران سینمای ایران تبدیل شود و جوایز متعددی را در جشنواره های گوناگون از آن خود کند.

جواد عزتی

جواد عزتی یکی دیگر از بازیگران پرافتخار و محبوب سینما و تلویزیون است که 20 دی 1360 متولد شد و یکی از موفق ترین دهه شصتی های سینمای ایران است.

این هنرمند کشورمان بازیگری را از سال 75 آغاز کرد و در نقش های طنز و جدی زیادی مقابل دوربین رفته و از بازیگران پرکار و مشهور سینما است که طرفداران زیادی دارد.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا یکی دیگر از بازیگران موفق دهه شصتی در سینمای ایران است که 24 خردادماه سال 63 متولد شد و بازیگری را از سال 81 به صورت جدی آغاز کرد.

این هنرمند کشورمان با بازی در نقش حبیب در سریال لیسانسه ها در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد و برای بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فجر گردید.

بهرام افشاری

بهرام افشاری یا همان بهتاش سریال پایتخت یکی دیگر از دهه شصتی های موفق سینما است که 6 خرداد سال 66 متولد شد و بازیگری را به صورت جدی از سال 88 آغاز کرد.

این بازیگر کشورمان که بازی در نقش یهتاش در سریال پایتخت بیش از پیش شناخته شد بلندقدترین بازیگر سینمای ایران است که در جشن حافظ جایزه بهترین بازیگر کمدی را برای سریال پایتخت دریافت کرد.

ساعد سهیلی

ساعد سهیلی یکی دیگر از جوان های موفق سینمای ایران است که 30 بهمن سال 66 متولد شد و از سال 80 حضور جدی در دنیای بازیگری را تجربه کرد.

ساعد پسر بزرگ سعید سهیلی کارگردان کشورمان و برادر سینا سهیلی است که در فیلم هایی چون گشت ارشاد، چارچنگولی، لاتاری، اتاق تاریک، روز صفر، رخ دیوانه، پل خواب و… به ایفای نقش پرداخته است.

امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان بازیگر متولد 14 آبان سال 61 یکی دیگر از دهه شصتی های پرطرفدار سینمای ایران است که از سال 83 بازیگری را آغاز کرد.

این بازیگر جوان در سریال های مانکن و ممنوعه برای نمایش خانگی به ایفای نقش پرداخت و بیش از پیش به میزان محبوبیت او افزوده شد و بارها برای بازی در فیلم هایش نامزد دریافت جایزه شده است.

پدرام شریفی

پدرام شریفی یکی دیگر از جوانان موفق سینمای ایران است که 11 مردادماه سال 66 متولد شد و از سال 88 بازیگری را به صورت جدی آغاز کرد.

این بازیگر جوان با بازی در سریال نمایش خانگی هم گناه بیش از پیش به شهرت رسید و با کارگردان های سرشناس سینمای ایران تجربه همکاری دارد. این هنرمند کشورمان در فیلم شبی که ماه کامل شد، متولد 65، بی صدا حلزون، سال دوم دانشکده من، سیانور، بادیگارد و… به ایفای نقش پرداخته است.

امیر جدیدی

امیر جدیدی یکی دیگر از بازیگران موفق دهه شصتی سینمای ایران است که 31 خرداد سال 63 متولد شد و از سال 89 به دنیای بازیگری قدم نهاد.

این بازیگر جوان سینمای ایران در فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخت و برای بازی در فیلم تنگه ابوقریب و عرق سرد برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد از سی و ششمین جشنواره فیلم فجر شد.

مصطفی زمانی

مصطفی زمانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از چهره های موفق سینمای ایران است که 30 خردادماه سال 61 متولد شد و حضور در دنیای هنر را از حدود سال 83 آغاز کرد.

این بازیگر کشورمان با بازی در سریال یوسف پیامبر به دنیای تلویزیون قدم نهاد و یکی از بهترین و ماندگارترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و آل اولین فیلم سینمایی او در سال 88 بود.

گردآوری شده توسط تیم ویکی‌لایف